Wi-Fi 6 sonrası şimdi de Wi-Fi 6E ortaya çıktı

Kablosuz İnternet teknolojisi Wi-Fi standardı sayesinde her geçen gün çok daha iyi bir altyapıyla karşımıza çıkıyor. Son olarak ortaya çıkan Wi-Fi 6 sonrası şimdi de Wi-Fi 6E standardıyla birlikte çok daha verimli bir hale geliyor. Wi-Fi Alliance tarafından belirlenen bu standartlar kablosuz İnternet için yeni teknolojilerin nasıl ve ne şekilde kullanılmasına dair standartları belirliyor. Peki ama birlik çok kısa bir süre önce duyurduğu Wi-Fi 6 sonrası neden 6E gibi bir yenileme yapma ihtiyacı duydu?

 Wi-Fi 6E yeni neler sunuyor?

Wi-Fi 6 standardı ile birlikte özellikle kamusal alanlarda kullanılan kablosuz ağların çok daha verimli hale getiren teknolojiler ön plana çıkmıştı. Mobil İnternet kullanımının artmasıyla birlikte, cep telefonu üzerinden İnternet kullanımı yüzde 70-80 bandına oturmuş durumda. Wi-Fi 6 ile birlikte yavaş çalışan, tıkanan ve insanların genelde açık ağları tercih etmesini engelleyen bir çok dezavantaj Wi-Fi 6 ile birlikte ortadan kalkıyor.

hhh

Wi-Fi 6E ise, yeni 6 GHz frekanslarını destekleyebildiğini belirtmek için mevcut Wi-Fi  standardına eklenen yeni bir uzantının adıdır. Bu Wi-Fi standardının daha geniş bir ağda daha yüksek bir verim sunacağını gösteriyor. Wi-Fi 6 ile birlikte kablosuz İnternet kullanımının yaygınlaştığı evlerde, daha iyi bir Wi-Fi deneyim elde edilebilecek. Bu durum, erişilebilir İnternet hızlarını da ciddi oranda etkileyecek. Maksimum hız, 3,5 Gbps’den 9,6 Gbps’ye çıkacak. wi-fi 6, wi-fi 6e, kablosuz İnternet Wi-Fi 6E ise bu artan veri hızı trafiğinin 6 GHz üzerinde çok daha hızlı ve neredeyse tıkanmadan aktarılmasını sağlayacak. Peki siz ne düşünüyorsunuz, Wi-Fi 6E standardıyla birlikte gerçekten de çok daha iyi bir İnternet deneyimine sahip olabilir miyiz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

The post Wi-Fi 6 sonrası şimdi de Wi-Fi 6E ortaya çıktı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Via Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net https://ift.tt/2DRFzz0
    Yorumlar
    Facebook Yorumları

0 Yorum:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2013. Disney Fan - Sosyal İçerik Blogu - All Rights Reserved
Template Created by ThemeXpose