Vücudunu Dövmeyle Kaplamak İçin 15 Bin Sterlin Harcayan Nadine Anderson

Dövme kültürünün kökenleri antik çağlara kadar uzanıyor. Ancak bu köklü geçmiş, dövmenin birçok toplum için bir tabu olmasını da engellemiyor. Tabii herkes bu tabulara boyun eğmek durumunda değil! Bu başkaldırının en çılgın örneklerinden biri olan Nadine Anderson ile tanışmaya hazır mısınız! Kendisi henüz 23 yaşında ve tam tamına 15 bin sterlin harcayarak vücudunun büyük bir bölümünü dövmelerle kapladı. Gelin haberin detaylarına birlikte bakalım!

23 yaşındaki Nadine Anderson, tam anlamıyla babasının kızı! Babasının dövmelerinden esinlenerek kendi vücudunu da dövmelerle kaplamaya karar veren Nadine, durmak bilmiyor desek yeridir

“Her zaman babam gibi olmak ve onunkiler gibi dövmelere sahip olmak istedim.” diyen Nadine, 18 yaşından beri durmaksızın dövme yaptırıyor.

18 yaşına girdiği andan beri sürekli olarak dövme yaptıran Nadine, 5 yıl içerisinde vücudunun neredeyse %90’ını dövmelerle kaplamış!

Dövmelerin tasarım sürecinde forumlardan ve Pinterest’ten yardım alan Nadine, “İlk dövmemi babamla birlikte kararlaştırdık. Ben istediğim sürece arkamda olduğunu söyledi. Böylelikle ilk dövme randevumu babamla birlikte almış oldum!”

Tabii kendisi yalnızca dövmelerle sınırlı kalmamış; aynı zamanda çeşitli piercinglere, “scarification” adı verilen kalıcı yara izlerine ve çatal dile sahip!


Nadine’nin yaşadığı ülke olan İngiltere, çatal dil gibi operasyonları katı kurallarla yasaklıyor. Dolayısıyla kendisi, çatal dil operasyonunu yaptırabilmek için Almanya’ya seyahat etmiş.

Tüm bu dövme sürecine 15 bin sterlin harcayan Nadine, “Sırada ayaklarım var!” diye de ekliyor


“Sanırım sağ gözümün altına biraz ekleme yaptıracağım çünkü doldurmak istediğim bazı alanlar var. Muhtemelen yapacağım tek düzeltme bu olur. Şimdiden çok fazla dövmeye sahip olduğumu düşünüyorum ama bana baktığınızda vücudumun doğal hatlarını da hala görebiliyorsunuz. Bence dövmenin güzel yanı bu…” demeyi de ihmal etmiyor.

23 yaşındaki Nadine, bazı arkadaşlarının ve aile bireylerinin kendisini deli gibi gördüğünü söylüyor. Tabii uzun yıllardır vücut sanatına olan ilgisini bilen arkadaşlarıysa onu desteklemeye devam ediyormuş


“Ailemden bazı insanlar ve bazı arkadaşlarım deli olduğumu düşünüyor. Ancak ben her zaman vücudumu dövmelerle kaplamaktan bahsederdim, sonuçta hala Nadine’yim. Eğer bir şey değiştiyse bile bu daha çok kendim olabildiğim anlamına geliyor. Bazı insanlar merak ediyor ve beni buna iten nedenleri öğrenmek istiyor, bazıları tebrik ediyor ve cesaretimi kutluyor, bazılarıysa korkunç yorumlarda bulunuyor. Yapılan bu yorumlar basmakalıp düşüncelerden ibaret. Eğer düşünceleriniz onlara hitap etmiyorsa sizi de kendilerine benzemeye zorluyorlar.”

“Hayatını mahvettin!”, “Asla bir iş bulamayacaksın!” ya da “Kırk yıl içerisinde pişman olacaksın!” gibi yorumları sürekli duyan Nadine, bunları hiç ama hiç umursamıyor


“Günün sonunda hala bir işim var, yaptırdığım her dövmeyi kendi paramla ödüyorum. Kendi evim var ve gerçekten oldukça normal bir hayata sahibim.” diye de ekliyor

Dövmelerine bayıldığını her fırsatta dile getiren Nadine, karartma dövme isteyenlere de bazı önerilerde bulunuyor:


“Karartma dövmelerin herkese göre olduğunu düşünmüyorum. Unutmayın ki bu kalıcı bir iz! Sonrasında lazer ya da çeşitli sildirme işlemleriyle uğraşacaksanız bu yola hiç girmemeniz sizin için daha iyi olacaktır.”

Kaynak: 1source https://listelist.com/nadine-anderson-dovme/
    Yorumlar
    Facebook Yorumları

0 Yorum:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2013. Disney Fan - Sosyal İçerik Blogu - All Rights Reserved
Template Created by ThemeXpose