TikTok bu sefer farklı bir şekilde gündemde

Ülkemizde ve dünyada kullanıcı sayısı giderek artan TikTok hakkında çok farklı haberler var. Kullanıcılarının çektiği TikTok videoları ile gündeme gelen uygulama, bu sefer güvenlik açığı ile gündeme geldi. TikTok güvenlik açığı ile, kullanıcılara gelen bağlantılar tehlikeli bir hale gelebiliyor.

Eski başbakan Davutoğlu TikTok’a başladı!

TikTok güvenlik açığı ile gündemde

Siber güvenlik araştırmaları ile bilinen Check Point Research, TikTok uygulaması için açıklamalarda bulundu. Güvenlik araştırmaları şirketi, TikTok kullanıcısına gelen SMS'te bulunanan bağlantı ile kötü niyetli kişilerin kullanıcıların TikTok hesaplarına erişebileceğini belirtti. Bu erişim ile beraber, kullanıcıların  TikTok hesaplarında sadece bazı bölümlere erişim sağlanabiliyor. Kullanıcılar, kendilerine gelen SMS'teki bağlantıya tıkladıklarında, kötü niyetli kişiler bu kullanıcının TikTok hesabına erilebiliyor. Bu erişim özel bilgileri kapsamasa bile, kullanıcıların çektiği videoları tehlikeye atabiliyor. Kötü niyetli kişiler eriştikleri hesaptaki tüm videoları değiştirebilme, yayınlama ve silme gibi adımlar atabiliyor. Kısacası, özel bilgiler ortaya çıkmasa bile bu durum yüksek izlenmeli TikTok videoları için tehlike oluşturuyor. TikTok, uygulamasında bulunun açık hakkında bir açıklama yaptı. Güvenlik araştırması şirketinden gelen bilgiler doğrultusunda sorunu çözdüklerini belirten TikTok, güvenlik için daha çok çalışacaklarını açıkladı. Ayrıca güvenlik şirketinin de bu sorunun çözüldüğünü kabul ettiği belirten TikTok, bu durumun diğer güvenlik firmalarını da teşvik etmesi gerektiği belirtti.

Güvenlik sağlamak ne kadar zor?

TikTok, tanıtılmasının kısa bir süre ardından 1.5 milyar kullanıcıya hızlı bir şekilde ulaştı. Birçok platformda kullanılabilen uygulama, bu denli geniş bir kitleye sahip olunca bazı konuları korumak konusunda zorlanabilir. TikTok'un barındırdığı verilerin yüksek seviyede olması, tüm dünyada birçok kötü niyetli insanın buraya saldırmasına sebep oluyor.

The post TikTok bu sefer farklı bir şekilde gündemde appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Via Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net https://ift.tt/2DRFzz0
    Yorumlar
    Facebook Yorumları

0 Yorum:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2013. Disney Fan - Sosyal İçerik Blogu - All Rights Reserved
Template Created by ThemeXpose