Tek Taraflı Bir İlişki Yaşadığınızı Gösteren 9 Kritik İşaret

İlişkiler genelde iki kişinin bir bütün olabilmesini, aralarındaki uyumu ve birlikte beraber bir hayat paylaşabilmelerini temsil eder. Ancak eğer bir ilişkide taraflardan biri kendini yalnız hissediyorsa bir terslik var demektir. Birbirinin seven iki insandan sadece birinin çabalaması ve emek göstermesi bir süre sonra ilişkinin yerle bir olmasına neden olabilir. Aynı çizgide buluşamayan ve önemli konularda hemfikir olamayan çiftler bir süre sonra birbirlerinde uzaklaşmaya ve kopmaya başlarlar. Birbirlerinin sevgilerini hissedemedikleri için her şey daha da kötüye gider. Eğer siz de sadece sizin çabaladığınız, tek taraflı bir ilişkinin içinde olduğunuzu düşünüyorsanız aşağıdaki belirtilere mutlaka göz atın…

1. Partnerinizle gerçek duygularınızı paylaşamıyor ya da paylaşmakta zorlanıyorsanız

Eğer partnerinizi üzmemek ya da sinirlendirmemek için kendi duygularınızı filtreliyor ya da saklıyorsanız ilişkinizde önemli bir sorun olabilir. Sevdiğiniz ve birlikte olduğunuz kişi yanında rahat ve özgür hissettiğiniz kişi olmalıdır. Ancak duygularınızı anlattığınızda saygı göstermeyip anlayışsız davranacağını düşünüyorsanız ya da bunu yaşıyorsanız ilişki üzerine tekrar düşünmelisiniz. Yanında duygularınızı saklayıp kendinizi baskı altında hissettiğiniz biri doğru kişi olmaktan oldukça uzak…

2. Partnerinizin yaptığı her şey üzerine uzun uzun düşünüyorsanız

Partnerinizle olan bağınızın koptuğunu hissetmenize neden olan küçük davranışlar bile sizi korkutuyorsa ve yaptığı her şeyde bir anlam arıyorsanız ilişkinizde çatlaklar var demektir. Size kendinizi güvende hissettirmediği için sürekli gideceğini düşünebilirsiniz. Bu da karşı tarafın sizin duygularınızı önemsemediğini ve sizi endişelendirdiğini gösterir.

3. Partneriniz hiçbir zaman plan yapmıyor ve her zaman siz onun hayatına uyum sağlamak zorunda kalıyorsanız

İlişkilerdeki en büyük sorun çiftlerin ilişkileri dışındaki hayatlarını birbirlerine uyumlu hale getirebilmesidir. Bu da iki taraflı emek ve özveri ister. Ancak taraflardan biri kendi hayatını yaşamaya devam edip partnerinin ona uyum sağlamasını bekliyor ya da uyum sağlayıp sağlayamadığını umursamıyorsa ortada tek taraflı bir ilişki olabilir. Aslında çiftler birbirlerinin hayatını kolaylaştırmalı ve birbirlerine uyum sağlayabilmek için ellerinden geleni yapmalılardır.

4. İlişkide kendinizi güvende hissetmiyorsanız

Tek taraflı bir ilişkideyken kimse kendini güvende hissedemez. Her şey göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleşir ve partnerinizin neye yükseldiğini ya da neye moralinin bozulduğunu bile anlayamazsınız. O duygularını etrafında kimse yokmuşçasına yaşarken yıpranan siz olursunuz. Ayrıca karşı taraf en küçük sorunda bile yükselerek size kendinizi kötü hissettirebilir. Bu da tek taraflı ilişkilerin belirtilerinden biridir.

5. Gerek olmadığı zamanlarda bile istemsizce özür diliyorsanız

Partneriniz siz iyi niyetliyken bile işleri tersine çevirip size kendinizi kötü hissettiriyorsa orada bir sorun var demektir. Üstelik siz tek başınıza çabaladığınız için sürekli onu mutlu etmek için özür dilerken bulabilirsiniz kendinizi. Bunun en büyük sebebi onlardan vazgeçmek istememeniz ya da size kötü hissettiren bir şeyi karşınızdakine yapmamak için çabalamanız olabilir.

6. Ne kadar çabalarsanız çabalayın bir sonraki adıma geçmek imkansız gibi görünüyorsa

Eğer tek taraflı bir ilişki içindeyseniz partneriniz size oldukça uzak hissettirecek ve bütün çabalarınızı boşa çıkaracaktır. Üstelik onunla bir sonraki adıma geçmek ya da bir şeyleri iyileştirmek için her çabalayışınızda kendini sizden uzaklaştırır ve size kendinizi kötü hissettirir. Sizden ya her şeyi olduğu gibi kabul etmenizi ya da yolunuzu ayırmanızı bekler. Sizi büyük bir çaresizliğin içine sürükler. Sizse böyle bir seçim yapmak zorunda kaldığınız için kötü ve suçlu hissedersiniz.

7. Çok çaba harcadığınız için asla ayrılamayacağınızı hissediyorsanız

Çok emek verdiğimiz bir şeyden kopmak umrunuzda olmayan bir şeyi bırakmaktan çok daha zordur. Eğer siz de tek taraflı olarak bu ilişkiye çok fazla emek veriyorsanız tüm bu yaptıklarınızı düşünüp ondan asla vazgeçemeyeceğinize inanabilirsiniz. Ayrıca partneriniz de size ayrılığın bir seçenek olmadığını hissettirebilir ve durumu normalleştirebilir. Siz tüm çabanızı ortaya koyduğunuz için her şeyin yoluna girmeye hazır olduğunu düşünüp bunu her an gerçekleşebilecek bir şey olarak görebilirsiniz. Ancak eğer partneriniz hiçbir şekilde değişmiyorsa ve sizi her defasında hayal kırıklığına uğratıyorsa bu noktada uğruna daha fazla uğraşacak bir ilişki kalmamış demektir.

8. Onunlayken diken üstünde hissediyorsanız

Eğer onunla birlikteyken sürekli bir şeylere kızacağı ya da üzüleceği korkusuyla hareket ediyorsanız ortada bir sorun var demektir. Siz daima elinizden gelenin en iyisini yapsanız da o sizi aşağı çekecek bir şey bulur.

9. İlişkiyi ayakta tutanın siz olduğunuzu hissediyorsanız

Eğer sizin çabanız olmasa ilişkinizin o an biteceğine eminseniz ilişkinizde bir terslik var demektir. İlişki tek taraflı bir şey değildir ve iki tarafın da çaba göstermesi gerekir. Eğer sizin onun yanında olmanız ya da ilişki için çabalamanız onun için bir anlam ifade etmiyorsa, yani varlığınızla yokluğunuz birse gelin bir daha düşünün. Belki de sizi hak etmeyen odur ve belki bir şeylere son vermenin zamanı gelmiştir.source https://listelist.com/tek-tarafli-iliski/
    Yorumlar
    Facebook Yorumları

0 Yorum:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2013. Disney Fan - Sosyal İçerik Blogu - All Rights Reserved
Template Created by ThemeXpose