Mouse ve klavye olmadan oyun oynamak! (Video)

Las Vegas'ta düzenlenen CES 2020 ilginç teknolojilere ev sahipliği yaptı. Farklı sektörlerde hayatı kolaylaştıran teknolojileri arka arkaya sergilendi. Bunlardan biri de Neofect isimli şirket tarafından geldi. Teknoloji temelde rehabilitasyon sürecini eğlenceli hale getirmeyi hedefliyor. İşte Neofect akıllı eldiven... CES 2020 ile ilgili tüm haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

sony araba

Neofect akıllı eldiven ile rehabilitasyon süreci kolaylaşıyor

Spigen sponsorluğunda Neofect standını ziyaret ettik ve sağlık alanında yapılan geliştirmelere yakından baktık. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler... https://youtu.be/OpUooi0v5bU

Akıllı eldiven teknolojisi nasıl çalışıyor?

CES Unveiled etkinliğinde sergilenen teknoloji el felci geçirmiş hastaların rehabilitasyon sürecini kolaylaştırıyor. Hasta tarafından evde kullanılabilen yüksek teknolojili ürün, rehabilitasyon sürecini oyunlaştırmayı amaçlıyor. Terapiyi eğlenceli hale getiren teknoloji bu sayede motivasyonu artırıyor. Kullanıcının eline giydiği eldiven tamamıyla ele yapışıyor ve hareketleri izliyor. Beynin öğrenme kapasitesi olarak da tanımlanan nöroplastisiteyi uyaran eldiven, hastanın hareketlerini ve iyileşmesini kaydederek akıllı telefon uygulamasına aktarıyor. Temizlenmesi ve bakımı olay olan bir elastomer malzemeden üretilen akıllı eldiven, mobil uygulaması ve bir tablet ile birlikte geliyor.

The post Mouse ve klavye olmadan oyun oynamak! (Video) appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Via Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net https://ift.tt/2DRFzz0
    Yorumlar
    Facebook Yorumları

0 Yorum:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2013. Disney Fan - Sosyal İçerik Blogu - All Rights Reserved
Template Created by ThemeXpose