Microsoft'tan katlanabilirlik için yeni patent başvurusu!

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında yeni katlanabilir Microsoft Surface Neo ve Surface Duo tanıtılmıştı. Samsung'un ardından katlanabilir cihaz furyasına Microsoft da Neo ve Duo modelleriyle katılmıştı. Bugün ise Microsoft Surface Neo ve Duo için patent başvurusu ortaya çıktı.

Microsoft Surface Duo tanıtıldı! İşte özellikleri

Microsoft Surface Neo ve Duo patent başvurusu ortaya çıktı!

Geçtiğimiz Ekim ayında, Microsoft’un Surface etkinliği şirketin yeni cihaz formlarını ortaya çıkarmıştı. Her açıdan ayarlanabilen ve tamamen dönebilen bir menteşe ile birlikte tutulan çift ekranlı katlanabilir cihazlar Surface Duo ve Surface Neo tanıtılmıştı. Bu özel menteşe mekanizmasının daha önce hiçbir cihazda kullanılmadığı iddia ediliyordu. Birçok kaynak da bu mekanizmanın ilk kullanıcısının Microsoft olduğunu doğrulamıştı. Çünkü Galaxy Fold da ilk aşamada katlanabilme mekanizmasındaki menteşelerden dolayı ertelenmişti. Bugün de Microsoft’un bu menteşe mekanizması için başvurduğu patent dosyaları ortaya çıktı. Microsoft Surface Neo ve Duo için patent başvurusu! - ShiftDelete.Net(1) WIPO tarafından hazırlanan patentin sunumu içerisinde cihazların menteşe mekanizmasındaki omurgası ve bağlantı noktalarının diyagramı barınıyor. Bu patent sonuçlanırsa, Microsoft tarafından duyurulan ve Surface Pen desteğine sahip Surface Duo, 360 derecelik dönen bir menteşe içeren ilk çift ekranlı akıllı telefon olacak. Donanım ve tasarım özellikleriyle de dikkatleri üstüne toplayan cihazların satışa çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Surface Duo ve Neo ile ilgili daha fazla detayı öğrenmek isterseniz aşağıdaki içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Microsoft Surface Duo tanıtıldı! İşte özellikleri

The post Microsoft'tan katlanabilirlik için yeni patent başvurusu! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Via Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net https://ift.tt/2DRFzz0
    Yorumlar
    Facebook Yorumları

0 Yorum:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2013. Disney Fan - Sosyal İçerik Blogu - All Rights Reserved
Template Created by ThemeXpose