İlişkilerde Önemli Sorunlara Sebep Olabilecek 7 Romantik Cümle

Yeni bir ilişkiye başlarken, içimizde tarif edemediğimiz bir heyecan hissederiz. Bu heyecanla birlikte adeta romantizmin doruklarına çıkarız. Hayat toz pembe görünür, tüm sesler kulağımıza güzel gelir, sokaktaki tüm kedileri sever, karşılaştığımız her insana gülümseriz… Tabii ki bu sevginin iyi halidir. Ancak zaman zaman kontrolü kaybedip partnerimize aşırı uçlarda cümleler kurabiliriz. Siz o an fark etmezsiniz fakat bu cümleler ilişkinizde önemli sorunlara sebep olabilir ve karşı tarafı ürkütebilir. Dahası siz de bu tarz cümleleri partnerinizden duyduğunuzda arkasındaki niyeti kontrol etmelisiniz. İşte ilişkilerde önemli sorunlara sebep olabilecek 7 romantik cümle…

1. “Sen olmasaydın ben bir hiçtim.”


Bu cümle ciddi bağımlılık sorununun bir göstergesi. Bunu size söyleyen kişi, hayatında siz olmadan hiçbir şey olmayacağını hisseder. Size gerekenden fazla bağlanırlar ve siz olmadan adeta hiçbir şey yapamazlar. Ayrıldığınızda ise size takıntılı olmaları an meselesidir. Birini var olma nedeni olarak görmek, şu an farkında olmasanız bile aslında son derece toksik bir davranıştır.

2. “Hayatımda beni gerçekten mutlu eden tek şey sensin.”


Bu cümle ise romantik bir cümle gibi gözükse de aslında birlikte olduğunuz kişinin size muhtaç olduğunu gösterebilir. Kendi içinde mutlu olmayan kişi, bu mutluluk eksikliğini sizinle tamamlar. Dolayısıyla sizden beklentileri de oldukça yüksektir. Bu nedenle zaman içerisinde sizden talepleri de fazlalaşabilir.

3. “Senin için yeterince iyi değilim.”


Bu cümle ise partnerinizin aslında sizin tarafınızdan yeterince takdir edilmediğini gösterir. Onun iyi, güzel/yakışıklı, akıllı olduğunu söylemenizi bekliyor olabilir. Aslında ona bu konuda bir garanti vermeniz gerekmiyor. Ancak bu cümleyle sanki bunu yapmak zorundaymışsınız gibi sizi baskı altında hissettirebilir. Ancak bu sizin sorununuz değil, tamamen onun kendini nasıl gördüğüyle ilgili. O nedenle sizi olumsuz etkilemesine izin vermeyin.

4. “Olduğun gibi mükemmelsin.”


Elbette, olduğunuz gibi kabul edilmek istiyorsunuz ama aynı zamanda uygun gördüğünüz şekilde değişebilmelisiniz. İnsanlar olarak sürekli yeni şeyler öğrenip kendimizi geliştirebiliriz. Hayatımızda değişimler yapmak isteyebiliriz ancak “Sen olduğun gibi mükemmelsin” cümlesi değişim için istediğimiz cesarete engel olabilir. Partneriniz sizin büyümenize, gelişmenize izin vermiyor ve bunu desteklemiyorsa, bu ilişkide ciddi bir problemdir.

5. “Eski sevgililerimden çok daha iyisin.”


“Eski sevgililerimden çok daha iyisin”. Bu cümle asla romantik bir cümle değil. Siz söylerken oldukça romantik olduğunu düşünebilirsiniz ancak sevgililerimizi asla daha önceki sevgililerimizle karşılaştırmamalıyız. Herkes birbirinden farklıdır. Tabii ki ister istemez yeni ilişkinizi eskisiyle karşılaştırabilirsiniz ancak bunu dışa vurmanız gerekmez. Öte yandan, her ilişkinin özel anları farklıdır, her kişinin sevme şekli de farklıdır. O yüzden beklentilerinizi ya da doğrularınızı eski ilişkileriniz ile sınırlamayın. Bırakın hayatınızdaki bu yeni kişi, size mutluluğun yeni bir yolunu öğretsin.

6. “Beni seviyorsan……..”


Partneriniz sizi asla yapmak istemediğimiz şeyleri yapmaya zorlamamalı. Bu tür bir ültimatomla karşı karşıya kalıyorsanız arkanıza bakmadan kaçmanız gerekir. Sevginiz bir şarta bağlanmamalı. Ona hayır demeniz, onu sevmediğiniz anlamına gelmiyor, bunu kabullenmesi gerek.

7. “Tüm zamanımı seninle geçirmek istiyorum.”


İnsanlar olarak kendimizle baş başa kalabileceğimiz zamanlara da ihtiyaç duyarız. Elbette sevgiliyle vakit geçirmek keyiflidir. Ancak bazen insanlar yalnız kalmak ve bir köşeye çekilmek isteyebilir. İlişkilerde kişisel alanın korunması çok önemlidir. Ancak partneriniz bunu anlayışla karşılamıyorsa, bu noktada bir durup düşünmek gerekir.source https://listelist.com/romantik-cumle-sorun/
    Yorumlar
    Facebook Yorumları

0 Yorum:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2013. Disney Fan - Sosyal İçerik Blogu - All Rights Reserved
Template Created by ThemeXpose