BMW iNEXT modeli için gaza bastı!

Elektrikli araçlar konusunda önemli yatırımlar yapan şirketlerden biri de BMW. BMW'nin yüzde 100 elektrikli iNEXT modeli 2021 yılında asfalta inecek. Şirket bunun için çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Avrupa'daki en büyük BMW tesisine büyük bir yatırım yapıldı. BMW iNEXT modeli için yaptığı yatırım ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

i3 ile otonom sürüş

https://youtu.be/f-7AoZZZrdk

BMW iNEXT modeli için Dingolfing'e yatırım

BMW'nin tamamen elektrikli en yeni modeli, 2021 yılında BMW severlerle buluşacak. Yıllık 330 bin otomobilin üretildiği Dingolfing Fabrikası’nda bantladan inecek olan otomobil için fabrikaya 400 milyon euro'luk bir yatırım yapıldı. Yeni yatırım ile birlikte Dingolfing Fabrikası’nda tek bir bantta, hem yüzde 100 elektrikli hem plug-in hibrit hem de içten yanmalı motorlu otomobillerden oluşan modeller üretilecek. Fabrikada üretilen modellerin yüzde 10'u plug-in hibrit modellerden oluşuyor. Elektrikli iNEXT ile birlikte fabrikada ilk kez yüzde 100 elektrikli bir otomobil üretimi de başlayacak.

Elektrikli iNEXT sonrasında yeni dönem başlıyor

Dingolfing, esnek üretim yapısı sayesinde farklı pazarların değişken ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde planlanıyor. Yatırımın tamamlanmasıyla birlikte Dingolfing tüm dünyadaki BMW severlere mobilite ihtiyaçlarını karşılamak üzere, farklı sürüş teknolojilerini kapsayan birden fazla çözüm yolu sunulabilecek. Söz konusu fabrikanın, otonom sürüş teknolojisine sahip otomobillerin üretimi için de merkez haline getirilmesi planlanıyor.

The post BMW iNEXT modeli için gaza bastı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Via Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net https://ift.tt/2DRFzz0
    Yorumlar
    Facebook Yorumları

0 Yorum:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2013. Disney Fan - Sosyal İçerik Blogu - All Rights Reserved
Template Created by ThemeXpose