Bilim kurgu filmi değil! Herkesi Superman yapacak

CES 2020, ilgi çekici giyilebilir cihazlara da sahne oldu. Bu cihazlardan biri Delta Havayolları ve Sarcos işbirliği ile geliştirilen bir dış iskelet yapısı. Tam gövdeli bu dış iskelet yapısı, ağır yük taşıyanlar için ideal. Guardian XO Full-Body, herkesi Superman yapmaya hazır! CES 2020’de tanıtılan tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

Zihin ile kontrol edilen el

Ağır yük taşıyanlar Guardian XO Full-Body ile fıtık olmayacak!

Spigen sponsorluğunda bu kez havayolu şirketi Delta'nın standını ziyaret ettik. Ağır yük taşıyanlar için geliştirilen dış iskelet yapısına yakından baktık. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler... https://youtu.be/FduXjjlpLeI

Guardian XO Full-Body ile ağırlıklar tüy oluyor

İnsan potansiyelinin sınırlarını genişletmek için geliştirilen dış iskelet, adeta bir bilim kurgu filminden fırlamış gibi görünüyor. Yaralanmaları önemli derecede azaltan Guardian XO Full-Body, aynı zamanda haraket özgürlüğünü kısıtlamadan kişinin gücünü artırıyor. Bu açıdan da cihazı kullanan bir Superman'e dönüşüyor. Pille çalışan endüstriyel robot, insan zekasını, içgüdüsünü ve muhakemesini, makinelerin gücü, dayanıklılığı ve hassasiyeti ile bir araya getiriyor. Guardian XO dış iskeleti, kişinin zorlanmadan 90 kilograma kadar ağırlık kaldırmasına yardımcı oluyor. Yerleşik güç kaynağı sayesinde tek şarjla 8 saat boyunca kullanılabiliyor. Yoldan çıkma kontrol sistemine sahip iskelet, gecikmeyi de önlemiş oluyor. Kişinin hareketlerini milisaniyeler içinde tespit etmeyi sağlayan sensörler bu aşamada robota yardımcı oluyor.

The post Bilim kurgu filmi değil! Herkesi Superman yapacak appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Via Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net https://ift.tt/2DRFzz0
    Yorumlar
    Facebook Yorumları

0 Yorum:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2013. Disney Fan - Sosyal İçerik Blogu - All Rights Reserved
Template Created by ThemeXpose