Apple, ticari sırlar nedeniyle davalık oldu

Apple, zaman zaman dava haberleriyle gündeme gelen şirketlerden biri. Yakın zaman önce bir doktor tarafından dava edilen şirket, bu kez Masimo isimli bir tıbbi teknoloji şirketi ile karşı karşıya geldi. Apple Watch sağlık izleme özelliği ile ilgili olan dava teknoloji basınında geniş yer buldu.

kalem patenti

Apple Watch sağlık izleme özelliği davalık etti

Masimo tarafından açılan dava ticari sırların çalındığı iddiasını içeriyor. Masimo'ya göre Apple, çalışma ilişkisi adı altında Masimo'daki kilit çalışanları işe aldı ve onlardan gizli bilgiler elde etti. Dolayısıyla Apple Watch sağlık izleme özelliği içinde Masimo'nun buluşlarının kullanıldığı söylendi. İddialara göre, toplamda 10 Masimo patenti ihlal edilmiş durumda. Bu patentlerden biri de ışık tabanlı kalp atış hızı sensörü.

Apple ticari sırlar ile ilgili ne açıklama yapacak?

Masimo'ya göre Apple, şirketle ilk olarak 2013 yılında iletişim kurdu ve potansiyel bir işbirliği için toplantı talep etti. Apple, cihazlarına Masimo ürünlerini entegre etmek için görüşmeler sürdürürken, bir anda Masimo'daki önemli isimleri kanatları altına almaya başladı. Apple'ın sağlık teknolojisi çalışmalarının başkan yardımcılığını Michael O'Reilly yürüyor. Bu ismin Masimo'da da kilit bir rol üstlendiği belirtiliyor. Apple Watch, Apple TV ve Beats kulaklıkları şirketin en hızlı büyüyen kategorileri olarak gösteriliyor. Şimdilik Apple cephesinden iddialara herhangi bir yanıt verilmedi.

The post Apple, ticari sırlar nedeniyle davalık oldu appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Via Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net https://ift.tt/2DRFzz0
    Yorumlar
    Facebook Yorumları

0 Yorum:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2013. Disney Fan - Sosyal İçerik Blogu - All Rights Reserved
Template Created by ThemeXpose