10 Ocak Yengeç Burcunda Ay Tutulması ve Burçlara Etkileri

Yılın ilk tutulması geldi çattı. 10 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek gölgeli Ay tutulması değişimin başlangıcı niteliğinde olacak. Hepimizi farklı konularda yoğun duygular içine sürükleyecek. Hatta belki de bütün bir yıl yaşayacaklarımızın başlangıcı niteliğinde etkilere sahip diyebiliriz. Yengeç burcunda gerçekleşecek Ay tutulması kesinlikle baskın, belirleyici ve itici güçte olacak. Kaçtığımız ne varsa önümüze serecek, ertelediğimiz adımları atmamız için zorlayacak. Gelin yılın ilk tutulmasının burçlara etkilerine birlikte bakalım…

6-12 Ocak haftalık burç yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

Yılın ilk tutulması 10 Ocak Cuma günü Yengeç burcunda gerçekleşecek. Saat 20:07’de başlayacak tutulma 22:10’da maksimum seviyeye ulaşacak ve 00:12’de sona erecek

Dünya’nın Güneş ile Ay arasına girip Ay’ı örtmesiyle yeryüzünün bir süreliğine kararmasına Ay tutulması deniyor. Ancak 10 Ocak’ta Ay, Dünya’nın yarı gölge konisine tamamen girecek. Bu durum ise Gölgeli Ay tutulması olarak adlandırılıyor

Tutulma sırasında Güneş-Merkür ve Satürn-Plüton kavuşumları aslında tutulmanın etkisini güçlendirecek ve belirleyici rol oynayacak

Ay tutulmasıyla beraber Dolunay da meydana geleceği için bu dönemde sorumluluklar, baskı, ön yargılar, aşırı duygusal davranışlar, yanlış anlaşılmalar gündeme gelebilir

Tutulmalar genelde büyük değişimleri ya da değişimlere giden yolu beraberinde getirir. Tutulmalarla başa çıkmanın en iyi yolu ise değişime izin vermek, olacaklardan kaçmamaktır. Gerçekleri görmemezlikten gelmek yerine gerçeklerle yüzleşmek rahatlatıcı olacaktır.

1. Koç

İllüstrasyon: Jaclyn Caris

Koç burçlarının Ay tutulması döneminde hızlarını yavaşlatmaları ve biraz olsun durulmaları gerekiyor. Aynı anda her işi halletmek ya da dünyaya hükmetmek zorunda değiller. Biraz ara vererek nefes almadan peşinden koştukları hedefleri yeniden değerlendirmeli ve bugüne kadar yaşananları gözden geçirmeliler. Yoğunluklarını azaltmak ve birkaç günlüğüne de olsa gevşemek onlara iyi gelecektir.

2. Boğa

İllüstrasyon: Jaclyn Caris

Boğaların Ay tutulması döneminde dikkat etmeleri gereken tek şey konuşmak önce düşünmek. Özellikle iş yerlerinde anlamsız gerginlikler yaşayabilirler. Eğer bu dönemde yüzleşmek istedikleri biri varsa önce bildikleri şeyleri ve onlara yöneltecekleri suçlamaları gözden geçirmeli, söyleyecekleri sözlerin doğruluğundan emin olmalılar. Eğer ani bir çıkış yaparlarsa fayda sağlamaktan çok zarar ederler.

3. İkizler

İllüstrasyon: Jaclyn Caris

İkizler burçları tutulma döneminde özellikle işle ilgili konularda aksaklıklar yaşayabilirler. İşleriyle ilgili yaşadıkları aksilik tüm motivasyonlarını kaybetmelerine neden olabilir. Üstlendikleri sorumluluklar şu an için zorlayıcı görünse de kısa süre sonra bunun aslında başa çıkabilecekleri ve çok şey öğrenebilecekleri bir zorluk olduğunu fark edecekler.

4. Yengeç

İllüstrasyon: Jaclyn Caris

Yengeç burçları Ay tutulması döneminde kendilerini ifade ediş şekilleri konusunda dikkatli olmalılar. Özellikle iş arkadaşlarıyla olan ieltişimlerinde çok daha özenli olmaları gereken bu dönemde kendi duygularını ifade ederken başkalarının duygularını incitebileceklerini unutmamalılar. Ayrıca güç savaşlarından ve kendilerini kanıtlama çabasından da uzak durmalılar.

5. Aslan

İllüstrasyon: Jaclyn Caris

Aslan burçları Ay tutulması döneminde dramadan uzak durmalılar. Bu dönemde işe odaklanmakta zorluk çekecek olan Aslan burçları bunu fırsat bilip sosyalleşebilirler. Sosyalleşmeleri ofis ortamında adeta herkesi iyimserliğe ve pozitif olmaya iten biri haline gelmelerine neden olabilir. Aslında kaçtıkları şey sayesinde başkalarına yardım etmeleri, Ay tutulmasının getirdiği en iyi şeylerden biri olacaktır. Ay tutulması Aslan burçları için kesinlikle yeni bir sosyal ortamı ifade ediyor.

6. Başak

İllüstrasyon: Jaclyn Caris

Başak burçlarının Ay tutulması döneminde arkadaşlarıyla zor konuşmalar yapması gerekebilir. Bu dönemde oldukça gergin hissedecek Başak burçları ciddi konuşmaları yapmanın zamanının geldiğini düşünebilirler. Özellikle iş arkadaşlarıyla yaptıkları konuşmalar sırasında sakin kalmaya ve çözüm odaklı bir yol izlemeye çalışmalılar. Ancak bu konuşmalardan sonra çok rahatlayacaklarını ve adeta üzerlerinden bir yük kalkacağını söyleyebiliriz. Diğer yandan aşk ve romantizm konularında zorlandıkları birçok konuyu aştıkları bir dönem olabilir.

7. Terazi

İllüstrasyon: Jaclyn Caris

Ay tutulması dönemi Terazi burçlarının kariyerleri için olumlu bir dönem diyebiliriz. Ancak bu dönemde aldıkları olumlu ve sevindirici haberler sonrasında olumsuz bazı durumları beraberinde getirebilir. Bu yüzden bu dönemde aldıkları kararları gelecek odaklı düşünmeleri mantıklı olacaktır. Kariyerlerinin hız kazandığı bu günlerden özel yaşamlarındaki dengeyi kaybedebilirler. Genellikle ikisi arasındaki dengeyi sağlamakta usta olan Terazi burçları sevdikleri insanlardan onlarla yeterince ilgilenmediklerine dair şikayetler duyabilirler.

8. Akrep

İllüstrasyon: Jaclyn Caris

Ay tutulması döneminde Akrep burçlarının düşüncelerini kendilerine saklaması gerekiyor. Eğer bu konuda dikkatli olmazlarsa özellikle iş hayatlarında ciddi problemlere yol açabilirler. Bu dönemde her şeyi gurur meselesi haline getirmemeye çalışmalı, sonuca odaklanmalılar. Diğer yandan para kazandıkları alanlarda değişiklikler ya da ek gelirler gündeme gelebilir.

9. Yay

İllüstrasyon: Jaclyn Caris

Yay burçları bu dönemde finansal durumlarına odaklanmalılar. Bu dönemde aşırı bunalmış hissetmelerine sebep olan finansal zorluklar, artık düşünmeyi erteleyemeyecekleri bir noktaya gelmiş olabilir. Bu dönemde Ay tutulmasının da etkisiyle finansal durumlarına çözüm getirecek farklı yollar arayabilir, harcamalarını gözden geçirip hayatlarında bazı değişimler yapmaya karar verebilirler. Aynı zamanda Yay burçları radikal bir kararla kurumsal hayattan ya da şu an yaptıkları işten vazgeçmek isteyebilirler.

10. Oğlak

İllüstrasyon: Jaclyn Caris

Oğlak burçları için Ay tutulması döneminde ilişkiler ön planda. Diğer yandan bugüne kadar gösterdikleri çabayla takdir edildiklerini görecek olan Oğlak burçları gelecek hedefleri konusunda da daha kararlı hissedebilirler. İkili ilişkilerde kalıcı yeni kararlar alabilirler. Uzun zamandır adeta kördüğüme dönüşen ilişkiler sona erebilir.

11. Kova

İllüstrasyon: Jaclyn Caris

Kova burçları bu dönemde, hatalarından ders almak için geçmişte yaşananlara bakmak isteyebilirler. Özellikle özel yaşamlarında ve kariyerlerinde güçlü etkilere sahip bu dönemde iş arkadaşlarıyla gergin anlar yaşayabilirler. Böyle durumlarda diplomatik davranmalı, ön yargılardan sıyrılmalılar. Aynı zamanda topluma faydalı bir birey olmak bu dönemde önem kazanabilir.

12. Balık

İllüstrasyon: Jaclyn Caris

Balık burçları Ay tutulması döneminde ilişkilerle ilgili sorunlar yaşayabilirler. Aşk ve iş yaşamı iç içe geçebilir ve bu durum bazı problemlere yol açabilir. Romantik bir ilişki yaşamamaları gereken birine karşı güçlü bir çekim hissedebilirler ve o kişiden uzak durmakta zorlanabilirler. Bu süreçte sosyal yaşamlarını yeniden gözden geçirmek isteyebilirler.

source https://listelist.com/ay-tutulmasi-10-ocak/
Categories:
İlginizi Çekebilir

0 Yorum: