Verimli Bir Güne Başlamanın 7 Yolu

İlkbaharda, herkes kaygısız bir şekilde mola beklemeye başlar, okulun bir sonucu olarak gelmeyen arkadaşlarla sonsuz rahatlama ve zaman. Bununla birlikte, bir noktada, büyük miktarlarda serbest zaman verimsiz hissetmeye başlayabilir. Hepiniz Netflix'e yakalanıp umarım biraz öpüştüğünüzde, boş zamanınızı akıllıca kullanmak için fikirlere bakın.

Bir liste yap!

Tabağınızdaki miktardan dolayı kendinizi çok şaşırmış hissediyor ya da sadece unutkan bir insan olsanız da, bir gün içinde yapmak zorunda olduğunuz / elde etmek istediğiniz her şeyin bir listesini yapmak işlerinizi daha yönetilebilir hale getirecektir. Profesyonel ipucu: Tüm görevlerinizi azalan önemle listeleyin. Her şeyi atlatmanızın bir önemi yok, ilk önce en önemli maddeleri atlatabileceksiniz.


Dolabını Temizle

Neredeyse herkes dolabında oturan giysiler ya da asla giymeyecekleri çekmeceler var. Tüm bu ekstraları sıralamak için zaman ayırın ve Marie Kondo'yu gururlandıracak organize bir alanla bitirin. Giysilerinizi Çocuğa Giysiler gibi bir organizasyona bağışlayarak bahar temizliğinizi daha iyi bir şeye dönüştürün. Sıcak hava şartlarını tekrar ortaya koyma motivasyonu ile çalışmayı kolaylaştırın.

Sınav Hazırlığına Erken Başlayın


Bu kimsenin gerçekten yapmak istemediği bir şey, ama kurşunu erken ısırmak yardımcı olabilir. Bahar tatilinde çalışmaya başlamak özellikle okul sınavlarından daha erken olan AP'ler için özellikle yararlı olabilir. AP kurslarınız için bir inceleme kitabına yatırım yapın. Günün her saatinde burnunuzu kitaplarda geçirmenize gerek yok - notlarınızı sıraya koymak bile yardımcı olmasının yanı sıra, artık ihtiyaç duymadığınız kağıt bağlarını temizler.

Egzersiz Eziyetine Geri Dönün


Bazen okulda, birinin yapmak istediği son şey koşu ayakkabılarını kırmaktır. Tatil, tekrar spor salonuna gitmek için mükemmel bir zaman. Bir rutine sadık kalma düşüncesi sizi şaşırtmaz. Kendinizi iyi hissettiren şeyi yapın, önemli olan kısım aktif olmanızdır. Sizinle birlikte daha sportif arkadaşlarınızdan birine sahilde yürüyüş yapmayı istemek ya da katil bir çalma listesi yapmak, egzersiz yapmayı biraz daha yönetilebilir hale getiriyor.

Kitap okumak


Annen muhtemelen sana daha önce söylemişti, ama okuma beynin için iyi. Size fikirler verir ve dünya görüşünüzü genişletir. Tanıdığım pek çok insan gibi, en son bir kitap okuduğumda okul ve müfredat dışı dersler gibi bahaneler nedeniyle iki yıl önceydi. Ancak, şimdi "çok meşgul" olduğumuzu söyleyemeyiz. Biraz kitapçıda dolaşın ve gözünüze neyin dikkat ettiğini görün.

Yaza İş Başvurusu


Yaz aylarında iş pozisyonları hızla ilerliyor, bu yüzden şimdi bir uygulamayı başlatarak oyunda öne geçin. Dondurulmuş yoğurt dükkanı ya da fast food gibi tipik gençlerin çalışmasının ötesinde düşünün. Gerçekten sevdiğin bir şey bulmaya çalış. Belki de yerel bir işte staj yapmak veya bir hastanede cerrahı gölgelemek. Arkadaşlarınızın ebeveynleri ve öğretmenleri gibi kişilerde sahip olduğunuz bağlantıları kullanmaktan korkmayın.

Eğer hepsi hataysa…


Rahatlayın! Sonuçta bu mola ile ilgili. Amaç, okula geri gelip dinlenmiş ve güçlü bitirmeye hazır hissetmektir. Bazen ihtiyacınız olan şey hafta boyu rahatlama seansıdır. Mola bazen uzun süren sağanak yağışlarla aynı etkiye sahiptir - hiçbir şey yapmamanın ortasında, aniden harika fikirler ve yaratıcı düşüncelerle taşınırsınız.
Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: