Üniversitedeyken Para Kazanmanın Şaşırtıcı YollarıSonbaharda üniversiteye mi gidiyorsunuz yoksa şu anda bir üniversite öğrencisi misiniz? Çoğunlukla kırıldığını mı düşünüyorsun? Bir şeyler almaya gelince parayla cimri misin? Tamamen anlaşılabilir bir durum. Üniversite hayatı size bunu yapıyor, ama ben size birkaç kuruş, dolar ve stresten kurtulmak için bazı ipuçları vereceğim. Bu rastgele ipuçlarıyla, arkadaşlarınızla bir sonraki geziniz için hazırlanmış paranız olacak.1. Tıraş kremi satın almak yerine, saç kremi kullanın.

   Yıllar boyunca, arkadaşlarımın çoğu bana hiç traş kremi kullanmadıklarını söyledi. Saç kremi kullanmaya başladılar çünkü kaşıntı ve kızarıklığı azalttığını söylüyorlar.


Şahsen, bunu şimdi iki kez yaptım ve kremayı traş etmekten daha çok seviyorum ve dürüst olmak gerekirse, kremin bacaklarımdan veya nerede kullandığımdan büyük bir karmaşa gelmiyor. Hoşuma gitmeyen tek şey usturamı çalkalamanın biraz uzun sürmesi çünkü kremin sabunlu olması ve temizlenmesi biraz zaman alıyor.

2. Ders notlarınızı satabilirsiniz


   Çok net ve hoş bir el yazısına sahip olmak notlarınızın nasıl göründüğüne yardımcı olur ve sonunda birileri dikkat çeker. Sınıfta daha iyisini yapmak istedikleri için üst sınıflardan notlar alan bir kaç sınıf öğrencisi tanıdım. Bu konuda harika olan şey, kendi fiyatınızı belirleyebilmeniz ve haftasonu için biraz ekstra paranızın olması. Heck bile düzenli bir şey yap!

3. Kupon uygulamalarını bulun


   Birçok mağazanın, marketler, sağlık ve hatta okul tedarik ihtiyaçları için haftalık kupon alabileceğiniz kendi uygulamaları vardır. Telefonunuza bakmak ve sahip olmak önemlidir. Hedefte çember hareketi uygulaması var ve birden fazla mağazaya hitap eden birçok kupon uygulaması var.


4. Amazon Prime Student'ı deneyin


   Amazon Prime Student, ilk altı ayınızın ücretsiz gönderimine izin verir. Bunu dışarı çıkardığınız zaman alırsanız, mağazaya gitmek istemediğiniz veya gidemediğiniz zaman acele veya acil durumlarda bir şeyleri almanızı kolaylaştıracaktır. Eğer bu programı beğendiyseniz, altı ay sonra olmasa da iptal edin.


5. "Kumbara" Var


   Bunun gerçekçi olmadığını ya da gereksiz olduğunu biliyorum, ancak odanızda satın almaktan ya da sadece taşıyarak elde ettiğiniz değişikliği doldurabileceğiniz bir kumbara sahip olmak daha sonra bir şeyler biriktirebilir. Herkesin buzdolabında hiçbir şey olamayacağı günler vardır ve sen gerçekten ramen istemezsin. Yani, sadece acil durum bankanızı alıp lezzetli yiyecekler almak için nakit olarak değiştirin. Durum ne olursa olsun, bazı öğrencilerin karşılaştıkları en kötü günler için güvenli bir yedekleme planıdır.


Umarım bu küçük ipuçları kolejdeki herkese yardım eder ve kolejde tek başınıza yaşamanın neye benzediği hakkında bir bakış açısı sunar.

Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: