Sınav Stresini Rahatlatmak İçin 6 İpuçları
Sınavlar çok stresli ve sınav sezonu geliyor. Strese ve sınav öncesi jitterlere yardım etmenin yollarını gösteren bir liste ile geliyorum. İşte bana ve arkadaşlarımın sınav sezonunu zorlamalarına yardımcı olan ve size yardımcı olacak diğer fikirleri yorumlamaktan çekinmeyin!

Sınavların stresi gerçekten beni çarptığında durup yürürüm. Sınavlarım her zaman yılın en güneşli mevsiminde (sadece şansım), bu yüzden komşumun köpeğini ödünç alıyorum ve yörede onbeş dakikalık bir yürüyüşe çıktım. Değerli revizyon süresini kaybetmekle ilgileniyorsanız, bir kitap alın veya yürürken bir podcast veya sesli kitap dinleyin.

2. Yoga


Kişisel olarak yogayı faydalı bulmuyorum ama en yakın arkadaşlarımdan biri buna küfretti ve zaman zaman başlayacağım. Bu konuda en iyi şey, hiçbir yere gitmene veya bir şey yapmana gerek yok. Youtube'daki bir öğreticiye devam et ve devam et. On dakikadan az süren acemi destress yoga rutini denemek için bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz:

Nazik Yoga | Stres Giderici Acemi Yoga | 10 dakikadan az3. Banyo Yapmak

Banyo yap, banyo bombası at, hatta ucuz bir banyo yap, at, bir mum yak, müzik dinlet ve yirmi dakika beklet. İstersen bir kitap al! Bu uzun sürmez ve işinizi kesmek zorunda bile kalmaz. Banyo yapmadın mı? Güzel bir uzun duş al! Kendine biraz rahatlık ver, hak ettin.


4. Farklı Bir Şey Okuyun

Ben büyük bir kitap kurucuyum, bu yüzden ne zaman okuldaki işlerim beni strese sokarsa, özlü bir romantizm romanı ya da klasik bir gotik korku ya da benim niyetimde ne yakalarsa onu okumalıyım. Kendimi farklı bir dünyaya sokmak, bu dünyadaki streslerimi biraz unutmama yardımcı oluyor.


5. Biriyle konuşun ve iyi bir kıkırdama

Bir süreliğine gülmekten daha iyi bir şey yoktur, bu sizi genel olarak mutlu eden endorfinleri serbest bırakır! Bu yüzden yaptığım işi bırakıp en iyi arkadaşımı ya da kız arkadaşımı aradım ve bilmeden önce kendimi daha iyi hissediyorum.6. Bir Cuppa Var

Bu muhtemelen söylediğim en İngiliz şeydi ama bir cuppa her şeyi çözdü. Su ısıtıcısının kaynaması için beş dakika ve içmesi için beş dakika, herhangi bir problem için klasik İngiliz hızlı düzeltmesi. İlk olarak çaydan hoşlanmıyorsanız, nasıl cüret edersiniz? ve ikincisi durup her şeyi içmek için on dakika alarak yardımcı olabilir.
Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: