Sıfırdan Nasıl Güvenilir (ve Kârlı) Bir Ortaklık Ağı Kurulabilir?

Sıfırdan Nasıl Güvenilir (ve Kârlı) Bir Ortaklık Ağı Kurulabilir?Sanayi beklentilerine göre, 2020 yılında, bağlı kuruluş pazarlama toplam harcama olacak 6,8 milyar $ ulaşması bir son makaleye göre, Inc.  bu reklam taktiği artan yaygınlığı rağmen, birçok marka tam bağlı kuruluş pazarlama olduğunu sadece ne belirsiz kalır - veya kendi stratejilerinde bunu nasıl kaldırabilirler?

Özet olarak, bağlı kuruluş pazarlaması, markaların ürünlerini tanıtmak için üçüncü taraf kanallarıyla bir araya geldiği bir yöntemdir. Bu iştirakler, ürünlere bağlantılar paylaşır ve içerikleri tarafından oluşturulan satışlar veya web trafiği için küçük bir komisyon kazanır. Standart reklam yerleşimlerinden farklı olarak, markanız reklam içeriğini oluşturmaktan sorumlu değildir. Aksine, bağlı kuruluşlar içeriği kendileri oluşturur.

Bağlı kuruluş pazarlama şemsiyesi altına girebilecek çok sayıda ortak vardır ve bu da güvenilir ve alakalı bir ağ kurmayı günümüz markaları için önemli bir öncelik haline getirir.


Ağ seçeneklerinizi anlayın.

Kendi bağlı kuruluş ağınızı oluşturmaya başlamadan önce, dışarıdaki bağlı kuruluş türlerini anlamanız gerekir. Sonuçta, farklı ortaklar markanız için diğerlerinden daha uygun olabilir.

Bir bağlı kuruluş pazarlama yazılımı çözümü olan LinkTrust'un yeni bir makalesi, çoğu ortağın  üç kategoriden birine girdiğini belirtti : yayıncılar, yalnız pazarlamacılar ve etkileyiciler. “Her biri ürününüzü tanıtmak için ellerinden geleni kullanıyor” dedi. "Tipik olarak, en iyi ortaklar, ürününüzle ilgilenecek belirli bir kitleyi kazanacaktır. Örneğin, spor salonu ekipmanı sattıysanız, bir fitness Instagram etkileyicisi bir ortaklık ortaklığı için iyi bir seçim olabilir."

Bu bakımdan, bir fitness dergisinin mükemmel bir seçim olacağı belirtildi. Bir dergi, spor salonunun ürünlerini, bunun olmasını istediği gibi destekleyebilir. Makalede, reklamlar, sosyal medya güncellemeleri veya içerik içindeki bağlantıların tümü potansiyel kanallar olacağını söyledi.

İyi haber şu ki, siz ve kendi şirketiniz, partner ilişkilerini yönetme konusunda bunalmış hissetmek zorunda değilsiniz. Bağlı kuruluş pazarlama yazılımı platformları (daha önce belirtilen LinkTrust gibi), markaların bağlı kuruluş kampanyalarını yönetmelerine yardımcı olan bir sistem sağlar. Bu sistemler ayrıca iş yükünüzü daha da kolaylaştırmak için ödemeleri ve işlem takibini yönetir.

Ortakları seçerken, nişinize en uygun mantıklı gibi görünen bağlı kuruluşlara odaklanmalısınız. Marka imajınıza uyup uymadığını belirlemek için bu bağlı kuruluşların izleyicilerini ve mesajlaşma taktiklerini araştırın. Bunlar, ürünlerinizi tanıtmakla ve muhtemelen sitenize kaliteli trafik iletmekle ilgilenen iş ortaklarıdır.


Çekici bir fırsat yaratın.

Affiliate marketing, sonuçta siz ve ortaklarınız için bir kazan-kazan durumu yaratma hakkındadır. Birçoğu bu alana ikincil bir gelir kaynağı olarak ya da birincil bir gelir kaynağı olduğunu görmek amacıyla girer. 

Örneğin, çevrimiçi pazarlama şirketi I Am Dawn-Marie'den bir örnek olay incelemesinde, CB Passive Income sitesinin ilk üç ayında operasyonda komisyonunu 12.000 $ 'dan fazla kazandığı ortaya çıktı . Bu, bloglama, e-posta pazarlaması, hedefli açılış sayfaları ve daha pek çok şey sayesinde oldu.

Bu tür vaka çalışmaları, neden birçok insanın bağlı pazarlamacı olmak istediğini göstermektedir. Ayrıca bu pazarlamacıların aktif olarak en iyi ortaklıkları filtrelemeye çalıştıklarını gösteriyorlar.

Bir marka olarak, kendi bağlı kuruluş pazarlama programınızı mümkün olduğunca çekici hale getirmeniz gerekir. Bu, kaliteli bir komisyon oranı ödemekle başlar; ve adil bir oran olarak kabul edilenler sanayiye göre değişecektir.

Amazon'u al. E-ticaret devinin komisyon yapısı ürün türüne dayanıyor . Video oyunları komisyonları sadece yüzde 1 iken, moda ürünleri yüzde 10 oranında etkileyici bir komisyon kazanıyor. Diğer programlar, daha fazla ürün satan bağlı kuruluşlar için daha da yüksek komisyonlar sunar.

Mark Hayes'in bir Shopify blog yazısında yazdığı gibi , “Bağlı kuruluş pazarlaması yapmak için yüzde kaç para ödeyeceğinizi bulmak için biraz matematik yapmanız gerekecek. Bir satıştan elde edilen toplam gelirin yüzde 5'ine katılabilir misiniz? Yüzde 10'a ne dersin?

"Yüzde ne kadar yüksekse, o zaman genellikle alacağınız daha fazla bağlı kuruluş trafiği olur."


Beklentileriniz net.

Çevrimiçi bir ağın yardımıyla bile, mevcut ortaklarınız için işleri mümkün olduğunca kolaylaştırmaya çalışırken sürekli yeni potansiyel ortaklıklar aramaya devam etmelisiniz.


The Balance SMB için yayınlanan bir blog yazısında Laura Lake, “Ortak ortaklarınıza yaratıcı ve promosyon malzemeleri sağlayın. Ürün veya hizmetlerinizi pazarlama işlerini mümkün olduğunca kolaylaştırmak istiyorsunuz. Yapmaları gereken daha az iş ve ne kadar çok dönüşüm görüyorlarsa, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtma olasılıkları o kadar artar. ”

Bu nedenle, ürün hattınızı eklerken veya değiştirirken mevcut ortak iş ortaklarıyla aktif iletişim kurun. Pahalı veya itibara zarar verebilecek yanlış anlaşılmaları önlemek için ürünlerinizle ilgili tüm pazarlama yönergelerini sağladığınızdan emin olun.

Trajik Kaliforniya orman yangınları bir örnek olay incelemesi sunuyor: Digiday'ın bildirdiği gibi , birkaç kişi 2018'de kişisel hesaplarını ve marka ortaklarını tanıtmak için yıkıcı yangınları kullandıklarında (markaların genel imajına hiç şüphesiz zarar veren bir hareket) tartışmalara yol açtı. Bağlı kuruluş pazarlamacılarıyla çalışırken, bu itibar sorunlarını önlemek için açık kurallar veya yönergeler belirleyin.

Özetle, güçlü bir bağlı kuruluş pazarlama ağı oluşturmak biraz iş gerektirebilir, ancak bir kez ağınız devreye girdiğinde, bu tür bir sistem diğer reklam stratejilerine kıyasla nispeten düşük bakım gerektirir.


Ancak, bir şey sabit kalacak: Her zaman ağ kurmaya devam etmelisin! Ne kadar iştirak ederseniz satış potansiyeliniz o kadar artar. Sürekli olarak kaliteli iş ortakları bulmak için zaman ayırmaya istekli olun.

Diğerlerini ürünlerinizi tanıtmaya teşvik etmek için komisyon temelli bir kurulum kullanarak, aslında hiç olmadığı kadar fazla müşteri sunan modern bir ağızdan ağ sistemi yaratacaksınız.


Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: