Serbest Çalışanlar Yakında Bu Başlangıçta Kısa Vadeli Maluliyet Sigortası Alabilecekler

Serbest Çalışanlar Yakında Bu Başlangıçta Kısa Vadeli Maluliyet Sigortası AlabileceklerEditörün Notu: Bu seride, Çalışma Şeklimiz , Girişimci Ortak Editörü Lydia Belanger, insanların işyerinde üretkenlik, odaklanma, işbirliği, yaratıcılık ve kültürü nasıl geliştirdiğini inceler.

Eğer serbest çalışıyorsanız, hasta olduğunuzda izin alamazsınız . Arada sırada görülen grip için yağmurlu bir gün fonu biriktirebilseniz de, sizi haftada bir süredir görevden alan bir şey olursa, şansınızı mahvedersiniz.

Bu talihsizliği ilk elden tecrübe eden - veya hayatını olasılık hakkında düşünmemeye çalışarak yaşayan - serbest yaşayanlar için yakında yeni bir tür sigorta ortaya çıkacaktır. Kurumun kurucusu Sara Horowitz tarafından Serbest Çalışanlar Birliği'nden kurulan Trupo adlı bir şirket , bu ayın sonunda daha geniş bir lansman ve takip edilecek ilave piyasalar ile birlikte 200'den fazla Georgia vatandaşının bekleme listesine kısa vadeli sakatlık sigortası satmaya başlayacak .


Katılan çoğu insan ayda 27 ila 51 dolar arasında para ödeyecek ve ciddi hastalık veya yaralanma durumunda haftada ortalama 500 dolar alacak. Bununla birlikte, bu kişinin çalışmasının gerektirdiği fiziksel aktiviteden kazandıkları gelir miktarına kadar çeşitli faktörler ortaya çıkmaktadır. İnsanlar sadece bir ila 12 hafta arası haftalık gelirlerinin yüzde 50'sini (1.000 $ ile sınırlanmış) almaya hak kazanıyorlar.

Serbest çalışanlar gelirlerinin bir hafta, ay veya yıldan diğerine ne olacağını bilmeyebilir ve Trupo onlardan beklemiyor. Web sitesinde bir fiyat teklifi isteyenler aşağıdaki güven verici mesajı göreceklerdir: “Müşterilerinizle ve ekonominizle ilgili neler olduğuna ve muhtemelen bazı astrolojik olaylara bağlı olarak dalgalanma gösterdiğini biliyoruz, ancak bize makul bir park alanı verin”.

Bu freelancerlara kalmış: Parasını ne kadar ödemek istiyorlar ve faydadan yararlanmak zorunda olmaları durumunda haftalık tazminatta ne kadar tutacaklarını düşünüyorlar? Kapsamlarının, daha az veya daha az ödeme yaptıklarını nasıl değiştireceğini görmek için bir kaydırıcıyı değiştirebilirler. Kullanıcı arayüzü, günümüzün en popüler dijital servislerinin, geleneksel olarak gezinmesi zor bir sektör olan sigorta satın alma konusundaki sadeliğini uygulamaktadır. (Düşünün: A ve B puanlarınızı nasıl süründüğünüz bir uygulamaya ekleyip derhal bir teklif alın.)

Tanrı, ciddi bir hastalığı veya yaralanmayı yasaklar, serbest çalışanı rahatsız eder. Bu durumda, bir iddiada bulunurlar. “Akşamdan kalmalar, handanlar ve kötü saç günleri” gibi şeyler kapsam dahilinde değildir, web sitesi açıkça belirtilmekte, hamilelik, kısa süreli hatalar veya tehlikeli davranışlar ifade etmemektedir.


Ancak Trupo, paradan fazlasıyla ilgili. Horowitz'in görüşüne göre, çalışanların çıkarlarını en iyi şekilde paylaşan bir grup insanın parçası olmaları güçlendiriyor. Bu amaçla, Trupo kaydolma sürecinin bir parçası, iş ve sağlık tarihi hakkında biraz soru sormaya ek olarak, “dayanışma vaadi” dir.


Horowitz, “Kendimizi yalnız hisseden ve endişe duyan bir insan ülkesiyiz” dedi. “Bir gruptayken, küratörlük yapmana ve işleri çözmene yardım eden birine sahipsin çünkü kendi başına yapamazsın.”

Horowitz, Girişimci ile Trupo'nun kısa vadeli engellilikle neden ve nasıl mücadele ettiğini, örgütlenerek en fazla kazanacak işçi türlerini ve işçi odaklı bir geleceğin nasıl görünebileceğini anlattı.


Bu konuşma, uzunluk ve netlik için düzenlendi.


Trupo Freelancerlar Birliği'nden nasıl çıktı? 

Serbest çalışanlar için risk, her zaman epizodik gelirle ilgili olmakla birlikte, şu anda çok zor. Özellikle, bir şey gerçekten kötü bir yaralanma veya hastalık gibi olduğunda, serbest çalışanlar elbette işsizlik sigortası için uygun değildir. Kredi kartı borcuna veya kişisel iflasa giriyorlar veya bağımsızlıktan vazgeçip aileleriyle geri dönüyorlar.

Bunu dinlemeye başladığımızda bir dakika bekledik. Muhtemelen bu riski kollektifleştirmeye ve bu problemi çözmeye başlayabileceğimiz bir yol var - bu da Freelancerlar Birliği'nin her zaman yaptığı, özellikle sağlık sigortası ile ilgili.

Vakıf parası ya da hükümet girişimi olmayacağı belli oldu. Bunu başlatabilmemizin tek yolu, onu kâr amacı gütmeden ve Serbest Çalışanlar Birliği'nden çıkarmamızdır. Serbest çalışanlar Birliği, Y Birleştiricimiz gibiydi ve kuluçkaya yatmasına ve hayata geçirilmesine yardımcı oldu. Ardından beş kişilik kıdemli sigorta ekibi Trupo'yu bırakıp kurdu. Şimdi, Serbest Birliği% 10 sahibidir.


Uygun Bakım Yasası'nın, Serbest Meslek Birliği'nin daha önce sağlamak için çalıştığı sağlık sigortası için bazı engeller getirdiğini anlıyorum. 

New York'ta 27.000 kişiye ulaşan 100 milyon dolarlık bir şirket olan Freelancer Sigorta Şirketi'ni kurduk. ACA'dan sonra, aktüeryal kurallar değişti. Kâr amacı gütmeyen, tamamen kar amacı gütmeyen bir sigorta şirketine sahip olan Freelancerlar Birliği. Aktüerimiz, eğer sigorta şirketi hayatta kalacaksa ACA'dan sonra 35 milyon ila 55 milyon dolar ödemek zorunda kalacağımızı söyledi. Orada 35 milyon ila 55 milyon dolar arasında kar amacı gütmeyen sermaye olmadığını söyledik. Bunu sarmamız gerektiğini biliyorduk, yaptığımız şey buydu.


Kısa vadeli sakatlık sigortası, serbest çalışanlar için bir güvenlik ağı oluşturmak için bir sonraki adımınız mıydı? Daha az düzenlemeli olduğu için mi? 

Şu anda sağlık sigortası aşırı oynaklığın ortasında. Şu anda işe yarayacak bir yolumuz yoktu. Aynı zamanda bu pivot kayması ile ilgili. Yeni şeylere, yeni ürünlere, yeni yaklaşımlara ihtiyacımız olacak. Trupo tamamen yeni bir yaklaşım.


Trupo ne tür işçilere yöneliktir? Platform çalışanları, Uber sürücüleri gibi mi? Veya şirketleri çalışanlar yerine onları bağımsız müteahhit yapan kişiler, böylece onlara fayda sağlamak zorunda kalmayacaklarmı? 


Çalışanları olan ve olması gereken işçiler olduğunu kabul etmeliyiz. Bu bir kategori. Ama bahsettiğimiz insanlar, grafik tasarımcıları, programcıları, yazarları. Yetenekliler ve kendilerini zanaatkar olarak görüyorlar. Çalışan olmak istemiyorlar. İşçi sınıfı ve orta sınıf.
Toplumumuzda işe yaramayan az insan var. Bazen de kafamız karışıyor. Bazı açılardan, bu serbest işgücü politik tartışmada kayboluyor. Siyasi tartışmalara devam etmek isteyen bazı insanlar var ve bu harika, ama biz sadece harekete geçiyoruz.


Kimse Trupo sigortasına kendi kendini seçen kişilerin hastalık veya yaralanma nedeniyle işten ayrılma ihtimalinin daha yüksek olabileceğinden endişe duyuyor mu? Bu risk, hafifletmeniz gereken bir şey mi? 

Sigorta konusunda etkileyici şeylerden biri, sistemin zamanla sürdürülebilir olmasını sağlamak için sistemi ayarlamakla ilgili olmasıdır. Genel olarak serbest çalışanlarla ilgili en önemli şeylerden biri, işe yaramazlarsa yemek yemeleridir. Trupo, gelirlerinin yüzde 50'sinden insanları kapsıyor; bu onlar için bir oyun değiştirici. Fakat işe geri dönebilecekleri anda, isteyecekler. Gelirlerinin yüzde 50'sinde çok uzun süre yaşamak istemiyorlar.

İkincisi, kendinizi iyi hissetmiyorsanız, izinli olma süresi gibi değildir. Ciddi bir yaralanma veya ciddi bir hastalığın var. Ama aynı zamanda 12 hafta - kısa vadeli bir ürün. İnsanların yıllarca sakatlığa ihtiyaç duyacakları en büyük istismar türlerini görüyorsunuz. İronik olarak, kaydolması kolay olan [kötüye kullanım] karşı bir korunmadır, çünkü bunu gerçekten sigorta olarak kullanan kişilerin giriş engelleri yoktur.


Uber sürücüleri gibi platform çalışanlarının, fayda sağlamak için üçüncü taraf şirketlerin çalışanları olması gerektiğini düşünüyor musunuz? Yoksa işçiler için kaçınılmaz olarak katlanmaları için daha fazla aracı ve maliyet yaratıyor mu? 

Bir andayız, ne işe yarayacaksa, hepsi iyi. Ancak işçilerin bağımsızlığını korumak zorundayız. Bağımsız bir müteahhit olma konusunda harika olan çok şey var ve insanlar bunu yapabilmelidir. Sahip olmamamız gereken, sadece fayda sağlamak istemeyen daha büyük platformlar.


Farklı tipte bağımsız müteahhitler vardır ve bir araya toplanırlar. Yani, "Herkesi bir çalışan yapalım. Bu harika olmaz mı?" Diyerek ilerici olduklarını düşünen insanları görüyorsunuz. Ancak gerçek şu ki, serbest çalışanlara baskı yapıyor.İnsanları bağımsız bir müteahhit yapma ve onlara faydalarını alabilmeleri için yeterli ödeme yapmada yanlış bir şey yoktur. Sizden faydalanmak istediğiniz türden bir kuruluş seçebilirseniz, yüzde 100 ile aynı hizada olan bir kuruluştan, o kuruluşla dayanışma hissedersiniz. İşvereninizden herhangi bir fayda elde etmek tarih kazasıdır ve insanların bunu hatırlamaları gerekir.

Bir işverenden fayda elde etmek için büyük sebepler vardı ve sendika hareketinden geldiler ve bunu unutmamalıyız. Bunu kaybetmek istemiyoruz. Fakat düşünmeliyiz, bir sonraki dönem için sendikalar ne yapacak? Veya işçilerin kendileri ne yapacak? Trupo, bir grupta olmanız gerektiğine inanıyor ve grubun fayda sağlayan grup olması gerekiyor.


Şu anda, işçilerin gelecekte daha fazla örgütlenmeleri kaçınılmaz görünebilir, ancak bunun pratikte nasıl görüneceği hala belli belirsizdir. 

Çünkü biraz dağınık ve biraz belirsiz, insanlar geçmiş yapılara yapışıyor çünkü geleceğin ne olduğunu göremiyorlar ve işçiler ortada kalıyor. İşte tam da Trupo'nun söylediği yer, "Serbest çalışanlar, geçmişten bir şey alamazsınız. Üstesinden gelin. Geleceği inşa edeceğiz. Ve diğerleri hazır olduklarında takip edebilirler."

Ancak geri dönmemiz gereken bir şey, kendi kurumlarımızda başkanları, sekreter hazineleri ve bütçeleri olan bir bilinç. Bu bürokratik görünebilir, ama aslında demokrasinin mekanizması. Çünkü bir kez bir araya gelmek için bir yol bulursanız, çok kuşaklı olabilmesi ve zaman içinde bilgi biriktirmeye başlayabilmesi için liderlik geliştirmeye başlarsınız. Sivil altyapısını kaybettiğimiz Amerika'ya geri inşa etmeliyiz. İnsanlar bunun için can atıyor.
Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: