Netflix Test Edilecek En Popüler 10 Liste!


Netflix , hizmetindeki filmlerin ve TV şovlarının performansı hakkında daha fazla veri açığa çıkarmak için hazırlanıyor. Şirket, bu çeyrekte İngiltere'deki birçok kategoride en popüler içeriğin ilk 10 listesini test etmeye başlayacak, yöneticiler mektubunda Salı günü paydaşlarına açıkladılar . Test, şirketin yanı sıra trendleri izleme konusunda üreticilerle daha şeffaf olma çabasının bir parçası.

“Diğerlerinin ne izlediğini izlemek isteyenler için bu, başlık seçmeyi daha da kolaylaştırabilir” dedi. “Birkaç ay sonra testi sonlandırmaya veya genişletmeye karar vereceğiz.”

Netflix ürün sorumlusu Greg Peters, şirketin kazançları sırasında salı günü öğleden sonra yapılan aramada, testin şirketin her çeyrekte yaptığı yüzlerce testten biri olduğunu ve çok iyi bir not aldığını söyledi : “Bu konuda oldukça güçlüyüz ve nasıl olduğunu göreceğiz. .”Netflix bu yeni testi 2019 yılının ilk çeyreğine ilişkin kazanç açıklamasının bir parçası olarak açıkladı. Çeyrek boyunca, şirket 9,6 milyon yeni abone ekledi - her zamankinden daha fazla. Yine de yatırımcılar beklenenden daha düşük bir 2Ç tahminine bağlı olarak şirketin hisse senedi fiyatını düşürdü.

İLGİLİ
Beyonce Netflix 60 Milyon Dolarlık Bir Değer Kazandı (ÖZEL)
Oscar Netflix Tartışmasında Kevin Costner: 'Filmler Tiyatrolar İçin'
Yöneticiler ayrıca, bir kez daha en büyük unvanlarının bazılarının performansını seçici olarak vurgulamak için hissedar mektubu kullandılar. “ Şemsiye Akademisi 15 Şubat Netflix'den premieri,” kullanıma sunulmasının ardından ilk dört hafta içinde 45 milyon üye hane tarafından izlenen edilmiştir; 13 Mart'ta Netflix'te yayına giren Ben Affleck'in başrol oynadığı bir film olan “ Triple Frontier ”, hizmete girdiği ilk dört haftada 52 milyondan fazla hanenin izledi.

Netflix'e göre, Kevin Costner ve Woody Harrelson'ı yöneten “The Highwaymen”, ilk ayında 40 milyondan fazla üye hane halkı tarafından izleniyor. Netflix, şirketin Fyre Festivali belgesini ilk ayında 20 milyondan fazla hanenin izlediğini ve doğadaki “Gezegenimiz” doğa belgesel serisinin ilk ayında 25 milyondan fazla izleyiciyi çekmek için yolda olduğunu belirtti.

Netflix'in bu veri noktalarının seçici olarak piyasaya sürülmesi ve aynı zamanda izleyici tablolarının test edilmesi, şirketin geçmişte veri paylaşımına olan isteksizliği ile çelişmektedir. Yakın zamana kadar Netflix yöneticileri düzenli olarak herhangi bir izleyici verilerini kimseyle paylaşmaya ihtiyaçları olmadığını, çünkü Netflix markaları çekmek için derecelendirmelere dayanan bir reklam destekli hizmet değildi.

Ancak Salı günü, içerik şefi Ted Sarandos bunun değişmek üzere olduğunu söyledi. Sarandos, “Önümüzdeki birkaç ay boyunca daha ayrıntılı ve ayrıntılı raporlar sunacağız” dedi. “Önce üreticilerimize, sonra üyelerimize ve insanların dünyanın dört bir yanındaki Netflix'te izledikleri hakkında daha şeffaf olun.”


Seçici olarak veri paylaşma eğilimi, yatırımcılara Netflix'in orijinal stratejisinin işe yaradığını garanti etmenin bir yolu olarak, diğer stüdyolar da franchise'larını kendi hizmetlerine taşırken güvence altına alınabilir. “ Şemsiye Akademisi ,” Örneğin, Netflix geçen yıl iptal birçoğu onun Marvel gösterileri, yerine bir yol olarak lanse edilmiştir. Aynı şekilde, filmler için izleyici verilerinin paylaşılması, piyasalara pahalı çadır direği başlıklarının oldukça fazla izleyici çekebileceğini göstermenin bir yolu olarak görülebilir.


Ancak Top 10 listelerinin tanıtımıyla Netflix, izleyicilerini meşgul etmek için en iyi performans gösteren başlıkların momentumunu daha fazla kullanmak ve daha sonra ne izleyeceğine karar vermelerine yardımcı olmak istiyor. Bu, geçmişte aşırı kişiselleştirilmiş küratörlüğe dayanan şirket için yine bir çıkış noktası. Örneğin, Netflix, aynı film için farklı önizleme görüntüleri bile izleyicilerinin farklı bölümleri arasında performanslarını optimize etmek için farklı izleyicilere gösteriyor.

Sarandos, şirketin kazanç çağrısını Salı günü öğleden sonra kullanması için şirketin ileriye dönük en iyi 10 listeyi kullanmasının başka bir nedenini vurgulamak için kullandı: Şirket orijinallere yaptığı yatırımları artırdıkça, bu başarı öyküleri de marka alıştırmaları haline geldi. “ Netflix'te Bizim ilk on en çok izlenen gösteriler, hepsi Netflix orijinal markalar konum” Sarandos söyledi.
Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: