20 Nisan 2019 Cumartesi

'Garip Şeyler' Yaratıcıları, Netflix Serisi İddialarını Çalmak İçin Yargılanmaya Başladı


Bir yargıç, Matt ve Ross Duffer'ın özlü yargılarını reddeder - ve Netflix - anlaşma yapmak ve gelecekteki arsa noktaları hakkında bilgileri gelecek ay halka açık olmaktan korumak için çabucak mücadele eder.

Doğaüstü alanda, paranormalı araştıran gizli bir hükümet projesi dikkat çekicidir. Öyleyse, Stranger Things yaratıcıları Matt ve Ross Duffer'ın 2014 Tribeca Film Festivali'nde bir proje başlattığı iddia edilen birinden Netflix şovu fikrini çalıp çalmadıklarını araştıran potansiyel bir deneme var .

Çarşamba günü, Los Angeles Yüksek Mahkemesi, Charlie Kessler'in getirdiği bir davada Duffer kardeşlere yapılan özet kararı reddetti.

Kessler, Stranger Things’in New York’taki “çeşitli şehir efsaneleri ve paranormal ve komplo teorileri” ne dediğini söylediği Montauk Projesi başlıklı uzun metrajlı bir film senaryosuna dayandığını iddia ediyor .

Ocak ayında, zımni sözleşmeyi ihlal iddialarına yanıt olarak, Duffer kardeşler savundu bağımsız olarak oluşturulan, onlar Kessler ile "bağlayıcı sözleşmeye katılan herhangi bir niyet ortaya" vermedi Yabancı şeyler ve Kessler o değildi ifşa diyor fikirleri yeni.

"Charlie Kessler, Duessers ile tanıştığını, sonra Kessler'in hiç duymadığı iki genç film yapımcısı ve on ila on dakika boyunca onlarla konuştuğunu iddia ediyor" dedi. “Duffers'ın sözde“ hepsinin birlikte çalışması gerektiğini ”söylediği ve“ [Kessler] 'in ne üzerinde çalıştığını ”sorduğu gündelik bir konuşma bu davada ve Kessler'in haklı teorisinde söz konusu olan zımni sözleşmenin tek temeli. Duffers fikirlerini Stranger Things yaratmak için kullandı . "

Çarşamba günü yapılan özet kararın reddedilmesinde Los Angeles Yüksek Yargıç Michael Stern, New York ya da California yasalarına göre "yeni" bir gereklilik olmadığını söylüyor.

Hakim daha sonra Faris / Enberg'e başvurur ve 1979 temyiz başvurusu, mahkemenin, gelecekteki bir iş ilişkisi kurmak için kendi fikrini kendi isteğiyle gönüllü olarak sunması halinde, aslında hiçbir sözleşmenin oluşmayacağı sonucuna dayanan bir karar verdiğini onaylar.

Hakim, “ Mevcut durum Enberg’de anlatılanlardan çok farklı gerçekler sunuyor ” diye yazıyor. “[Kessler] 'in sanıklara fikirlerini ilettiğini iddia ettiği koşullar benzer değildir. Davacının iddia ettiği beklentiler de önemli ölçüde farklıdır. Ticari sömürü ve kârlılığı düşünürdü ... Davacıların ne tür bir dava açılacağı konusunda kesin olarak karar verilebileceği belirtildi. , konuşmasıyla ifade etmek istediğini ve sanıkların daha önce nasıl bir yanıt verdiğini, zımni bir sözleşmenin oluşup oluşmadığına kesin olarak karar verebildi. ”

Kessler, Stranger Things'in , terk edilmiş bir askeri üssün yakınındaki bir bilim kurgu hikayesi konseptinden geldiğini iddia ediyor .

Duffers, bunun uzaktan doğru olmadığını, uzun zamandır şehir efsaneleri ve komplo teorileri tarafından büyülendiklerini ve 2010 yılında konuyla ilgili bir film üzerinde çalışmaya başladıklarını beyan etti.

Stern, bağımsız yaratılışla ilgili bu beyanlardaki sorunun, fikirlerinin özgünlüğüne dair kanıtları kanıtlamadıklarını söylüyor.

Yargıç, "Bu kabul edilebilir kanıtlar olmadan, gerçeğe dayanarak karar vermesi gereken güvenilirliği belirleme meselesi kaldı." "Dahası, onları karşılaştırarak ayırt edilecek kavramlar arasında benzerlik olup olmadığına bakılmaksızın, gerçekler tarafından karar verilmesi gereken bağımsız bir yaratılışın bir ürünüdür."

Çarşamba günkü kararın bir sonucu olarak, Duffers 6 Mayıs'ta başlaması planlanan bir duruşmaya doğru gidiyor gibi görünüyor. 

Kessler, Netflix'ten belgeler ve itirazlar için bastırıyor ve önümüzdeki hafta mahkemenin alaka düzeyi ve önyargılı gerekçelerle duruşmadan ne gibi kanıtlar alınabileceği konusunda bir duruşma yapılması planlanıyor. Duffers, diğer eserlerin kopyalandığı iddiasına ilişkin kanıtları engellemek, net değerlerini kanıtlamak, sigorta kapsamı kanıtlarını engellemek ve Netflix'ten alınan tazminat ve kazanç kanıtlarını engellemek istiyor.

Diğer kopyalarla ilgili olarak, Kessler'in avukatı, Duffers'ın eski bir oda arkadaşının "Gizli" senaryosunu oluşturmak için fikirlerini kullandıklarını ve niyet konusuna gittiğini iddia etmek için geldiklerini söylüyor. Davacı, gösteriden elde edilen kazancın, Kessler'in fikrinin değerini kanıtlamakla ilgili olduğunu ve esas olarak dizinin oluşturulmasında ortak olarak kabul edilmesi gerektiğini de belirtti.

"Sanıklar, bir seri yazma ve üretme işleminden 1 milyon dolar kazanmışlarsa, yalnızca Kessler tarafından zımni sözleşme kapsamında kendilerine verilen fikirler nedeniyle var olan bir gösteri varsa, o zaman Bay Kessler'in ortak girişimdeki payına verdiği zarar bir olur - Alınan paraların üçte biri veya 333,333,33 ABD doları. "

Duffers, çok gizli bilgilerin gelmesi ihtimaline karşı, denemenin bölümlerini mühürlemek için çoktan harekete geçti. Bu haftaki mahkeme özetinde, Duffers avukatı hakime, "kamuoyunun ifşa edilmesinin yalnızca meşru gizlilik çıkarlarına değil aynı zamanda gelecekte yer alabilecek gizli bilgilerin ifşa edilmesi de dahil olmak üzere ticari çabalarına yönelik olarak ciddi zarar verdiğini de söyledi. Stranger Things bölümleri ve Duffers'ın (ve Netflix'in) gelecekteki ticari görüşmelerdeki pozisyonunu zayıflatması. "

Netflix'teki içerik davası müdürü Katherine Chilton, Duffers ile yapılan anlaşmaların açıklanmasının şirketin ciddi zarar vermesine neden olacağı konusunda uyarıcıyı kendi uyarısı ile sundu.

Bir Netflix sözcüsü, "Duffer Brothers'ın tam desteğimiz var" diyor. “Bu davanın hiçbir yararı yok; bu, mahkemedeki gerçeklerin tam olarak duyulmasıyla onaylanmayı bekliyoruz.”

Kessler’ın avukatı Michael Kernan’ın cevabını verdi: “Artık Hakim, yargılama özeti için hareketlerini yönetti ve reddettiğine göre, artık Duffers ve Netflix’in bu davanın haklı olmadığını ve delillerinin olmadığını kanıtladı gösteriyi haklı çıkarmazlarsa ya da gerçekten kanıtladıkları kanıtı olsaydı, o zaman özet yargıları kazanacaktı, kaybetti, bu hareketlerin savaşması ve kazanması çok zor. Kessler'in iyi bir davası var. Bay Kessler'in davasında duruşmayı kanıtlamayı dört gözle bekliyoruz. "

Hiç yorum yok:
Yaz yorum