Bu Ürpertici 'Game Of Thrones' dizisinde Spiral Sembolleriyle İlgili En İyi Teoriler

Bu Ürpertici 'Game Of Thrones' dizisinde Spiral Sembolleriyle İlgili En İyi Teoriler


Thrones oyunu kalıplar üzerine kuruludur. İnsanlar doğup ölüyor, evler yükseliyor ve düşüyor, oğullar babalarının sebeplerini alıyor. Tekerleğin konuşmacıları daima öne doğru döner. Ancak bazı modeller tematik değil, değişmez. Bu özellikle Night King ve uğursuz sanat enstalasyonları için geçerlidir. Seri boyunca, wight horde iki sembol oluşturmak için günbatımının ilerleyen zamanını aldı: içinden geçen bir çizgiye sahip bir oval ve daha sık olarak bir spiral.

Bu sembollerin ne anlama geldiği konusunda çok fazla dijital mürekkep dökülmüş. Onlar bir portent mi? Bir uyarı? Bir büyü? Gece Kralı, durma zamanındaki sanatsal yönünü keşfediyor, çünkü muhtemelen yemek yemek ya da uyumak zorunda kalmıyor ve saatler hobileri olmadan sürükleniyor?

Teoriler boldur, ancak şimdi Game of Thrones'un final sezonu prömiyeri “Winterfell” in yazarı Night King’in amacını netleştirdi. Yaratıcılarına dev bir orta parmak. New York Post ile yakın zamanda yapılan bir röportajda , GoT'dan Dave Hill spiraller hakkında sorular yöneltildi. Şok edici, basit bir cevap verdi.

“Bran ve Üç Gözlü Kuzgun ile gördüğümüz gibi, spiral desen, sarmal bir 'taş hendek içinde yakalanan bir adamı feda ederek Gece Kralı'nı yaratan Orman Çocukları için kutsaldı. Gece Kralı daha sonra sembolü ters çaprazlama ile Şeytan gibi bir çeşit küfür olarak kabul etti. ”

Elbette, Çocuklar ve Gece Kralının sembolleri arasındaki ilk görsel bağlantıyı bilmek, Gece Kralının amacının şu anda ne kullandığını tam olarak açıklamıyor. Spiraller hem küçücük büyülü yarışa bir öpücük gibi hem de başka bir şey olarak çift görevi görüyor olabilir. Ama ne?

PSİKOLOJİK SAVAŞ!Bu teori , Thrones Game'in insan merkezli görüşüne dayanıyor . Öncül basittir. Ölü insanlardan ve atlarından yapılmış sembollerin ardında bırakılması moral bozuyor. Ayrılmamış cesetlerle örtülmüş bir açıklıkta tökezlemek muhalif ve kafa karışıklığına neden olur. Geleneksel düşmanlar arasındaki bir dizi ittifakla zar zor bir arada tutan bir insan ordusu için, Night King, yenilmelerini kolaylaştırmak için erkeklerin lejyonlarını kırmaya çalışıyor olabilir.


Bu teoriyle ilgili tek gerçek sorun, Gece Kralı'nın, sembollerinin bulunacağını bilmenin bir yolu olmadığıdır. Ordusu güneye yürürken, yaşayan bir insanın bu sembolleri bulması daha az ve daha az olası hale geliyor. Gece Kralının yeşil gözetimini kullanarak maksimum psikolojik hasar için özel olarak yerleştirilmedikleri sürece , spirallerin insanlık ile hiçbir ilgisi yoktur. Elbette bu, Orman Çocuklarının şu anda bilinenden daha fazla olup olmadığı sorusuna da yol açar. Gece Kralı, dine hevesli bir şekilde küfrettiği için, onu görmeleri için gerçekten demek istiyor mu?

AMAÇ, FLATTERY'İN EN GÜZEL FORMU!

Game Of Thrones - Forest Çocuklarının Mağara Sanatı

Birçok izleyici bir süredir Gece Kralının bu sembolleri icat etmediğini bilmekteydi, GoT İcra Yapımcısı David Benioff daha önce “Bölümün İçinde” röportajında ​​desenlerin Orman Çocuklarından geldiğini açıkladı. Hill röportajına kadar neyin arkasında olabileceğine dair bir onaylama yolunda gitme. Sezon 6 bölümünde “The Door” Bran, Gece Kralı'nın oluşumuna tanıklık etmek için zaman içinde seyahat etmek üzere weirwood ağacını kullanır. İlk İnsan Orman Çocukları tarafından dönüştürülmeden önce, kamera açılır ve kapanır. Ortaya koyduğu şey, çok bilinen bir spiral kalıptır. Weirwood ağacı, merkezinde, yedi kavisli kolda yayılan duran taşlar ile oturur.

Daha sonra, 7. Sezonda, Jon ve Daenerys, eski Orman Çocukları tarafından bırakılan mağara sanatında hem spiral desen hem de daha önce ikiye bölünmüş oval görüyorlar. Mağara ayrıca izleyicilerin ilkel bir ilkel yazılı dili olduğunu fark eden ilk kez izleyicilerdir. Tabii ki, mağara sanatı İlk Erkekler tarafından bırakılmadıkça.

Benioff, sembollerin Orman Çocukları için mistik bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Çocuklar bu güne kadar sihirleri korudukları için, Gece Kralının bir çeşit sihir için de sembolleri kullandığını tahmin etmek yeterince kolaydır. “Weirwood sarmalın merkezidir” görselinden atlayarak, dünyanın büyülü enerjilerine dokunuyor olabilir. Bir kimsenin tahmininin amacı nedir, ama eski tanrılar kana susamış yaratıklardı. The Ice & Fire kitabındaki bir Demir Ada efsanesi, insan etini yiyen kırmızı-beyaz şeytani bir ağaçtan bahsederken, Dragons ile Dansın 29. Bölümü, Kınanan suçluların bağırsaklarını asan eski Erkekleri ortaya çıkardı. weirwoods dalları.

Bunun nedeni, insan kalıntılarıyla ritüeller veya büyüler yapmanın daha büyülü bir etkisi olacağının nedenidir. Bu teoride, Gece Kralı sadece gücünü izleyicilere henüz açıklanmayan şekillerde pekiştiriyor. İlk bölümdeki ovalin, Gece Saatinin bir adamı tökezlediğinde bir kez kaldırılması, Gece Kralının erkeklerin ne hakkında olduğunu bilmesini bile istemediğini gösterebilir. İlk sembolün yeri asla üzerinde genişlemez, ancak iktidarda her iki spiral de görünür. İlk Erkeklerin Yumruğundaki atlar ve en son, Eski Umber Krallarının kanının son oğlunu kullanarak House Umber’in kalesinde. Eğer Gece Kralı bu spiralleri sihir için kullanıyorsa, etrafta dolanmıyordur.

Topluluğa, spirallerin ne anlama geldiğini düşündüklerini sorduk ve şu ana kadar sadece Ormanın Çocukları ile aynı zamanda sihir de en popüler teoriydi.

“Zamanın geçişini temsil eden bir İskandinav sembolü [benzer]. Bu spiral, epeyce farklı mitolojilerde olmasına rağmen, çoğu zaman saat yönünün tersine olmasına rağmen, gösterideki saat yönünde değil (İskandinav versiyonu saat yönündedir). ”- AanjaCharis6

“Şahsen ben sembolün daha açık olduğunu düşünüyorum ve bu sadece ölmekte olan bir güneş, o gece yaşam için geldiğinin bir işareti.” -

EJDERHA BAĞLANTISI!

Game Of Thrones - Ev Targaryen Sigil Açıklamalı


Birçok taraftar, spiral sembolojisinin, House Targaryen sembolüne hafif bir benzerlik taşıdığını fark etti. Eğer kısırsanız, Targaryen sigil çemberinde neredeyse yedi veya sekiz nokta oluşturabilir, ejderha başları üç kol için sayar, iki kanat kanadı ve kuyruktaki diğer halkalar sayılır. Bu teoride, Gece Kralı Targaryens'lerle ilgilidir, Eski Valyria ile bir geçmişini paylaşıyor ya da ordusuyla savaşmak için geri kalan “Ejder Kanı” ile sesleniyor.

Simgenin kökenlerini, Orman Çocuklarına bağlı olarak bile hesaba katsanız bile - Targaryen'lerin bir şekilde, ormanın orjinal Çocukları simgesinden veya Gece Kralı'ndan da etkilendiğini teorik olarak söyleseydiniz - buradaki en büyük hıçkırık zaman çizelgesidir. Targaryenler Westeros'ta dört yüzyıldan fazla bir süredir Thrones Game etkinlikleri sırasında yaşadı. Bu yılların 100'ü Dragonstone'da yaşayarak ve anakarayla pek ilgisi olmadan geçti. Son 300, Targaryens'in tüm kıtayı fethettiğini gördü. Bu da Targaryen evi sigilinin oldukça yeni olduğu anlamına geliyor. Eski Valyria'nın ejderha leydlerinde ev imzası yoktu, bu yüzden Targaryenler, Fatih’e Aegon ve iki kız kardeşi Demir Taht’a kadar üç başlı ejderhayı yaratmayacaktı.

Bu arada, Gece Kralı eskidir. Aynı adam Gece Kralı'nın Orman Çocuklarının elindeki bin yıldan beri yaratılmasından bu yana başlığını kullanıyorsa, Valyrialıların işleyişi ile ilgili olması pek mümkün değildir. Bununla birlikte, eğer bir arka arkaya erkeklerin Gece Kralı olsaydı, bir şekilde bir Targaryen ya da diğer Valonya soylularının, buzlu tacıyla sonuçlanma ihtimali dahilinde. Alternatif olarak, Gece Kralı Ice Magic / Gods'un avatarı ve Targaryenler Fire Magic / Gods'un avatarları ise, bu prensip olabilir, bu yüzden onu ejderha lordlarına ölümlü düşmanlar olarak bağlar.

Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: