Afetlere Karşı İnsanlara Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

Afetlere Karşı İnsanlara Nasıl Yardım Edebilirsiniz?


Geçtiğimiz aylarda, pek çok ülke felaketlerle karşı karşıya kaldı ve küçük adalara bile ulaşmasıyla küreselleşti. Bir lise öğrencisi, üniversite öğrencisi, Dünya'nın sevgilisi misin, yoksa sadece insanlara yardım etmek mi istiyorsun? Bağış yapacak paranız olmasa bile, yapabileceğiniz bazı yollar.


1. Bağış yapın

Bağış yapacak kaynakları olan biriyseniz, kesinlikle yapın! İhtiyacı olan birine yardım ediyor olacaksın. Çevrimiçi veya şahsen bağışta bulunmadan önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Paranızı, buna değer olduğunu düşündüğünüz bir şeye vermenin yanı sıra, yıkıcı yaşam değişiklikleriyle karşı karşıya kalan insanlara yardım edeceksiniz. Her yerde felaketten kurtulma ve kasırgalar, orman yangınları, kasırgalar, kazıklar ve daha fazlası aracılığıyla yardımcı olan bazı hayır kurumları.

A. Umut Konvoyu

B. En İyi Dostlar Hayvan Topluluğu


C. Lutheran Afet Müdahale2. Vaktinizi Bağışlayın

Bazı insanlar için, katılmak için gerçekten ekstra zamanları var ya da doğrudan yardım etmenin daha iyi bir yolu olduğunu düşünüyorlar. Bu seçenek mevcuttur, bu yüzden belki de para bağışlamak istemeyen herkes için zamanınızı ayırmayı düşünün. Afet yardımı konusunda doğrudan yardımcı olan bazı harika yerler:

A. Kızıl Haç

B. Birşey Yap


C. İnsanlık için Habitat

3. Ödül Programı Geri Ver

Bazı ödül programları topluma geri verecek. Bu, ödülleri olan kişilerin, ödüllerini değer verdikleri topluluktaki bir şeye geri bağışlayabilecekleri bir seçenektir.

A. En Güneyli Hızlı Ödüller

B. Hilton Onur Puanları


C. Kroger Topluluk Ödülleri

4. Akranlarınızla konuşun


Afetlerden pek çok yer etkilendi. Bu felaketler hakkında konuşmak için okullarda, kiliselerde, topluluk etkinliklerinde konuşmaya başlayın. İnsanların bu küresel etkileri anlamalarına yardım edin ve bölgeniz etkilendiyse, belki de önlemleri almayı ve bu zamanlarda nasıl güvenli kalacağınızı araştırın. Bu konuda tweet atın, yayınlayın, bu sohbete katılan birçok kişiyi alın.
Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: