Tereyağlı Cevizli Kek Karışımı Tarcınlı Rulo Tarifi

Tereyağlı Cevizli Kek Karışımı Tarcınlı Rulo Tarifi

 Bu nefis tarçınlı rulolar, Butter Pecan kek karışımı kullanılarak standart bir tarçınlı ruloda lezzetli bir varyasyondur. Kremalı Tuzlu Karamel Krem Peynirli Sır ile tepesinde. Şimdiye kadar en iyi kek karışımı tarçın rulo!


9 yaşındaki çocuğum tarçınlı rulolarla takıntılı durumda. TAKINTILI. Onun için iyi ve kötü haber, evimizden bir milden daha kısa bir mesafede bir Cinnabun bölgesi inşa ettikleri. Takıntılarından dolayı güzel bir haber. Kötü bir haber çünkü ona istediği her seferinde Cinnabun'dan lezzetli bir tarçın rulo alırsam kırılırdım, bu yüzden onları evde yapacağım.

Bu tarifi sevdim çünkü kek karışımı hamura harika bir tat veriyor. Ayrıca, istediğiniz kek karışımının herhangi bir tadı kullanabilirsiniz. Noel'de Fransız Vanilya, Şeytanın Yemekleri, Limon veya Kırmızı Kadife'yi deneyin! Bu Tereyağı Cevizli kek karışımı mağazamdayken gözüme çarptı ve tuzlu krem ​​peynir kreması ile mükemmel olacağını düşündüm. Haklıydım😉


Tereyağlı cevizli kek karışımı tarçın rulo nasıl yapılır?

Hazırlık zamanı 30  dakika
Yemek vakti 20  dakika
Pasif zaman 1 1/2  saat
porsiyon         24 Rulo

MALZEMELER
Tarçınlı Rulolar
 • 2  paket  maya 4 1/2 çay kaşığı
 • 2 1/2  su bardağı  ılık su
 • 1  Tereyağı Cevizli Kek Karışımı
 • 5 1/2 su  bardağı  un
 • 1  çay kaşığı  Tuz
 • 2  yumurta dövülmüş
 • 1  çay kaşığı  vanilya
 • 1  çubuk  tereyağı yumuşatılmış, 1/2 su bardağı
 •  Gerektiği gibi 2 su bardağı  kahverengi şeker 
 •  Gerektiği gibi 2 yemek kaşığı  tarçın 
 • Tuzlu Karamel Krem Peynir Sır
 • 1  çubuk  tereyağı yumuşatılmış, 1/2 su bardağı
 • 4  oz  krem peynir yumuşatılmış
 • 1/2  yemek kaşığı  vanilya
 • 1/4 su  bardağı  karamelli dondurma
 • 1/4  çay kaşığı  Tuz
 • 4 su  bardağı  pudra şekeri

TALİMATLAR

Tarçınlı Rulolar
 1. Ilık su ve mayayı bir araya getirin ve kuru malzemeler hazırlarken bekletin.
 2. Bir stand karıştırıcısının kasesinde kek karışımı, un ve tuzu karıştırın.
 3. Maya karışımını ekleyin, yumurtalarını ve vanilyayı çırpın ve 4-5 dakika yoğurun.
 4. Hamuru yağlanmış bir kaba koyun ve gevşek bir şekilde plastik ambalajla kaplayın. Boyutu ikiye katlanana kadar 45-60 dakika yükselmesine izin verin.
 5. Hamuru açın ve unlu bir yüzeye yerleştirin.
 6. 1/4 inç kalınlığında bir dikdörtgen içine alın.
 7. Yumuşatılmış tereyağı tüm yüzeye yayın ve kahverengi şeker ve tarçın serpin.
 8. Büyük bir ruloya sıkıca sarın.
 9. 24 rulo halinde kesmek için diş ipi kullanın ve iki adet 9x13 yağlanmış fırın kabına yerleştirin.
 10. Fırını 375 dereceye ısıtın. Ruloları fırına yerleştirin ve ruloları ne kadar kalın kestiğine bağlı olarak 20-25 dakika pişirin.
 11. Fırından çıkarın ve Tuzlu Karamel Krem Peynirli Sır ile süsleyin.
 12. Tuzlu Karamel Krem Peynir Sır
 13. Stand mikser kasesine yumuşatılmış tereyağı ekleyin. Çırpma aparatını kullanarak, güzel ve kabarık olana kadar çırpın.
 14. Yumuşatılmış krem ​​peynir ve vanilyayı ilave edin ve bir araya gelinceye kadar az miktarda çırpın. Sonra yavaş yavaş kabarık kadar hızını artırmak.
 15. Karamel ve tuz ekleyin ve biraz daha çırpın.
 16. Pudra şekeri ekleyin ve birleştirmek kadar çırpın.
 17. Hala sıcakken tarçın rulolarının üzerine serpilir.


Ilık suyu mayayla birleştirin ve kuru malzemeleri hazırlarken bir kenara koyun.Kek karışımını, unu ve tuzu bir stand karıştırıcısının kasesine yerleştirin .
Maya karışımını, çırpılmış yumurtaları, vanilyayı ilave edin ve 4-5 dakika yoğurun.Hamuru yağlanmış bir kaba koyun ve gevşek bir şekilde plastik ambalajla kaplayın. Boyutu ikiye katlanana kadar 45-60 dakika yükselmesine izin verin.Hamuru açın ve unlu bir yüzeye yerleştirin. Fırını 375 dereceye ısıtın. Ruloları fırına yerleştirin ve ruloları ne kadar kalın kestiğine bağlı olarak 20-25 dakika pişirin. Fırından çıkarın ve Tuzlu Karamel Krem Peynirli Sır ile süsleyin.1/4 inç kalınlığında bir dikdörtgenin içine bir oklava kullanın .Yumuşatılmış tereyağı tüm yüzeye yayın ve kahverengi şeker ve tarçın serpin.
Hamuru sıkıca büyük bir rulo halinde yuvarlayın. 24 rulo halinde kesmek için diş ipi kullanın. Diş ipi numarası, oldukça iyi. Hamuru hep bıçakla kestim ve rulolar kırıldı. Bu ipi ile olmaz.Ruloları iki adet 9x13 yağlanmış pişirme kabına yerleştirin . Bazen ruloların yarısını tek kullanımlık bir 9x13 içine koyar ve daha sonra dondururuz.Fırını 375 dereceye ısıt. Fırın tepsilerini fırına koyun ve ruloları ne kadar kalın kestiğine bağlı olarak 20-25 dakika pişirin.

Tuzlu Karamel Sır nasıl yapılır?Tuzlu Karamel Krem Peynir Sırsı yapmak için bir stand mikserin kasesine yumuşatılmış tereyağı eklemeniz gerekir . Çırpma aparatını kullanarak, güzel ve kabarık olana kadar çırpın. Yumuşatılmış krem ​​peynir ve vanilyayı ilave edin ve bir araya gelinceye kadar az miktarda çırpın. Sonra yavaş yavaş kabarık kadar hızını artırmak. Karamel sosu ve tuz ekleyin ve biraz daha çırpın. Pudra şekeri bir seferde azar azar karıştırın ve bir araya gelene kadar çırpın. Hala sıcakken tarçın rulolarının üzerine serpilir. Onlara Crispy Oven Bacon ile servis yapın . Yum.


Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: