Star Wars Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey : Galaxy's Edge

Star Wars Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey : Galaxy's EdgeZach Johnson tarafından

Star Wars'taki maceralar : Galaxy's Edge, bu yaz Disneyland Resort'a geliyor ve bu sonbahar Walt Disney World Resort'a geliyor. Her parkın 14 dönümünü kapsayan sürükleyici topraklar, Walt Disney Imagineering ve Lucasfilm Ltd. arasında on yıllarca süren bir işbirliğine dayanıyor. Droidler ve insanlar, galaksinin Vahşi Uzay Saçakları üzerinde bulunan Dış Jant boyunca yer alan Batuu gezegenine taşınacak. Orada, kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak , radarın altında uçmak isteyen kaşifler, kaçakçılar ve tüccarlar için rezil bir liman olan Black Spire Outpost'u keşfedecekler.

Direniş, Birinci Düzeni yenme çabalarında geçici olarak, Black Spire Outpost'un eteklerinde ormanlar, dağlar ve nehirlerin çevrelediği terk edilmiş, eski bir üsde dükkan kurdu. Her iki parktaki arazi boyunca taraftarlar Rey, Finn, Poe Dameron, BB-8 ve Chewbacca dahil bazı tanıdık yüzleri görebilir ve hatta kendilerini Birinci Sıra ile karşı karşıya bulabilirler.


Konukların Critter Country, Fantasyland veya Frontierland üzerinden girmesine izin veren, Disney Hollywood'daki Stüdyo Stüdyolarında iki giriş noktası olan Disneyland'daki Galaxy's Edge'e özenle tasarlanmış üç giriş noktası vardır. Araziler arasındaki kısa kapalı geçitler, Galaxy'nin Kenarının ilk görüşünün dikkatlice çerçevelenmiş, sinematik bir görünüm olmasını sağlamak için, solan ve sonra geri dönen bir film gibi ziyaretçilerin görüşlerini sıkıştırmak ve genişletmek için tasarlanmıştır.

Daha önce de açıklandığı gibi, Academy Award® ödüllü besteci John Williams, özellikle Star Wars : Galaxy's Edge bölgesi ve ilgi çekici yerleri için özgün müzikal temalar yarattı ; dünyanın her yerinden besteci ve söz yazarı Oga'nın Cantina'sının orjinal şarkılarına da katkıda bulundu.

Toplamda, 5.000 ila 6.000 kişi, her iki kıyıdaki projelere de dokundu. Portfolyo yaratıcı yöneticisi Walt Disney Imagineering, “Konukların hissedebilecekleri bir yer inşa etmek istedik, 'Burada anlamlı olabilirim' dedi. “[Ama] pasif olmak istersen, sadece izleyebilirsin.” İnşaat başlamadan çok önce, Trowbridge Star Wars hayranlarının neredeyse hepsinin aynı şeyi söyleyeceğini söyledi: “Aman Tanrım! Millennium Falcon'a uçmak istiyorum . ”Trowbridge, Imagineers ve Lucasfilm sayesinde, paylaşılan rüya gerçek olmak üzere. YARDIM KOORDİNATLARINIZI KURMA
İlk Düzene karşı çıkacak kadar cesur olanları iki heyecan verici çekim bekliyor. In Millenium Falcon : pilotu, uçuş mühendisi veya topçu: Kaçakçı Run konuklar üç rollerden birinde hareket eden geminin kontrolünü ele “galakside önemsiz hızlı iri parça” kokpit tırmanmaya olacaktır.

Portföy yönetmeni Walt Disney Imagineering, “ Millennium Falcon : Kaçakçılar Koşusu, yapmadığımız bir yolculuğa konuk katılımının bir seviyesi” diyor. “Bu kokpitte o güne giden tek Millennium Falcon'un tek uçuş ekibi olarak adım attığınızda, başından beri hikaye anlatımı açısından oldukça şaşırtıcı bir sıçrama oldu. Ve deneyimin getirisi ve katılımcı niteliği şimdiye kadar benzersiz. ”

İkinci cazibe, Star Wars : Direnişin Yükselişi, Walt Disney Imagineering'in şimdiye kadar gerçekleştirdiği en gelişmiş ve sürükleyici deneyimlerden biri. Yeni Direnç toplanırken, konuklar, Kylo Ren ile yapılan bir deneme dahil, Birinci Dereceye karşı savaşa katılacaklar. Yolculukları onları tam boyutlu bir yıldız gemisi içine götürecek ve yakındaki bir Star Destroyer'de olacak.

Disney Imagineers, deneyimi en üst düzeye çıkarmak için Lucasfilm Ltd.'nin yanı sıra yönetmenler ve yapımcılar JJ Abrams ve Rian Johnson ile birlikte çalıştı. Walt Disney Imagineering'in yönetmenlik yaratıcı direktörü John Larena, “Bu sadece bir gezintiden daha fazlası” diyor. “Sinematik sürükleyici bir deneyim.”

“Şimdiye kadar yaptığımız en karmaşık şeylerden biri” olarak adlandırılan Reardon, Yıldız Savaşları'nı vaad ediyor : Direnişin Yükselişi “deneysel, çene düşüren, bunu nasıl yaptı? anlar.”


Larena, “Çekimleri [aktörlerin] çekimleriyle koordine eden Lucasfilm ile harika bir işbirliği yaptık. Anlaşılan onlar da hayranlar. Biz bir yolculuk onları almak için heyecanlandık ve onlar heyecanlandık olmak bir yolculuk. Bunu filmlerin çerçevesine sığdırmak çok önemlidir. ”Ve yıldızlar çoğunlukla cephelerin önünde sette film çektiği için,“ Etrafında görmek, onlar için harika. ”BU DÜNYADAN YANLIŞ İLE YAKIT YAKIT

Eğer “uzay yolculuğunun çok tehlikeli olduğunu” düşünen C-3PO gibiyseniz - ya da Black Spire Outpost'ta dolaşmaya cüret eden bir cesaret gününden sonra gevşemek istiyorsanız - beyefendilerin bile bulunduğu Oga Cantina'dan başka bir yere bakmayın duvarlardaki yanıklar bir hikaye anlatır. İlgi çekici bir yabancı mülk sahibi Oga Garra tarafından işletilen bu sulama deliği, konuklarını eşsiz gemilerde sunulan egzotik içeceklerin tadını çıkarırken galaksinin dört bir yanından masallarını paylaşmaya davet ediyor. Alkollü içecekler: Bespin Fizz, Kanlı Rancor, Dagobah Slug Slinger, Bulanık Tauntaun, Jedi Akıl Hile, Jet Suyu, Dış Jant, Spriran Caf, T-16 Skyhopper ve Yub Nub; alkolsüz özgürlükler arasında Black Spire Brew, Blue Bantha, Carbon Freeze, Cliff Dweller, Hyperdrive Punch It !, Jabba Suyu, Moogan Tea ve Tarine Tea; ve hükümler bir Cantina karışımını içerir. Uzay gemilerini park et.

Oga'nın gölgesinde gizlenenleri bulacaksın ve yerliler sahibini geçmeye cesaret etmekten daha iyi biliyorlar. Eskiden Kaptan Rex olarak bilinen, Star Tours'dan Starspeeder 3000 pilotu droid olan DJ R-3X, Oga'nın Cantina'sını , müzikal eğlenceyi sağlamaktan sorumlu olduğu evinde çağırıyor.


Leviathan'dan daha acıkmış mı? Çok amaçlı bir ulaşım servisi olan Docking Bay 7 Food and Cargo'ya gidin, yemek servislerini gezmek için büyük bir hangarın üzerine yerleştirildi. İşte Şef Strono “Kurabiye” Tuggs, değiştirilmiş Sienar-Chall Utilipede-Transport'u popüler bir mobil mutfak ve restorana dönüştürdü. Galaksideki yolculukları, kilerini egzotik malzemelerle doldurmasına izin veriyor ve Takodana'daki Maz Kanata'da çalıştığı süre boyunca yarattığı yemeklerden esinlenerek, “seyahat edenlere seyahat için seyahat eden bir restoran olan Tuggs 'Grub'u sunmaktan gurur duyuyor.Alkolsüz içecekler Phattro ve Moof Juice, entrées ise kavatelli makarna, lahana ve mantarlı dana rosto içeren Braised Shaak Roast; kavrulmuş sebze püresi ve bitki soslu, çökmekte olan bir tavuk yemeği olan Fried Endorian Tip-Yip; bitki humuslu ve pide ekmeği ile süslenmiş domates-salatalıklı bitki köfte “köfte” tabağı olan Felucian Garden Spread; kavrulmuş sebze püre, mevsim sebzeleri ve mantar sosuyla servis edilen, bitki bazlı bir "köfte" yemeği olan Ithorian Garden Loaf; yaban mersini mısırlı çörek ve lahana salatası ile füme ülke yapışkan domuz kaburga içeren Füme Kaadu Kaburga; Karışık yeşillikler, kavrulmuş sebzeler, kinoa ve kremsi yeşil körili ahır sosuyla kabak çekirdeği içeren Dijon kabuklu sürdürülebilir balık içeren Fırında Kavrulmuş Balık; Fırında Kavurma Ucu Yip, taze yeşillikler ile kavrulmuş tavuk, kavrulmuş sebzeler, kinoa ve kremsi yeşil körili ahır soslu kabak çekirdeği; ve soğutulmuş karidesli marine edilmiş bir şehriye salatası olan Yobshrimp Noodle Salata. Tatlı seçenekleri arasında tutku meyveli muslu ahududu kremalı puf, beyaz çikolata fare ve kahve kremalı çikolatalı kek bulunmaktadır. Yuva Yerleştirme 7 Yiyecek ve Kargo iki çocuk menüsü seçeneğine sahiptir: makarna ve peynirli kızarmış tavuk; ve sebze ve pilav şehriye salatası (tatlı portakal sosuyla) ile soğutulmuş karides. ve beyaz çikolatalı fare ve kahve muhallebi ile çikolatalı kek. Yuva Yerleştirme 7 Yiyecek ve Kargo iki çocuk menüsü seçeneğine sahiptir: makarna ve peynirli kızarmış tavuk; ve sebze ve pilav şehriye salatası (tatlı portakal sosuyla) ile soğutulmuş karides. ve beyaz çikolatalı fare ve kahve muhallebi ile çikolatalı kek. Yuva Yerleştirme 7 Yiyecek ve Kargo iki çocuk menüsü seçeneğine sahiptir: makarna ve peynirli kızarmış tavuk; ve sebze ve pilav şehriye salatası (tatlı portakal sosuyla) ile soğutulmuş karides.

Bu arada, Ronto Roasters'ın büyük podracing motoru, ağız sulandıran sandviçler için bir barbekü ocağı ateşleyecek. Müşteriler sipariş vermek için sıraya girdiğinde, eski bir eritici droidle karşılaşırlar, etlerin tükürüklerini dikkatlice döndürürler (ve işinden şikayet ederler). Maddelere Meiloorun Suyu, Hindi Sarsıntılı ve baharatlı ızgara sosis ve kavrulmuş domuz eti ile doldurulmuş Ronto Wrap dahildir. Konuklar ayrıca Sour Sarlacc veya Tatooine Sunset gibi çeşitli egzotik alkolsüz içecekler arasından seçim yapabilir.

Hareketli pazarın başka bir yerinde, Milk Stand iki yerel favori sunacak: ilk önce Star Wars'ta görülen mavi süt : Yeni Bir Umut ve Star Wars'ta tanıtılan yeşil süt : Son Jedi . Dört yıl önce, ekip, Disneyland Resort'un yiyecek ve içecek müdürü Michele Gendreau; Brian Koziol, yiyecek ve içecek konsepti geliştirme direktörü, Walt Disney World Resort; ve Brian Piasecki, mutfak direktörü, Konsept Geliştirme, Walt Disney World Resort. Lucasfilm'in cevabı: “Hikayeyi yazıyorsunuz.” Bir bantha'nın mavi süt üretmek için ne tüketebileceğini düşünerek beyin fırtınası yaptıktan sonra, daha fazla misafirin keyfini çıkarması için bitki bazlı bir süt içecekine indiler.

Bölgedeki diğer satıcılar, Kat Saka'nın Su Isıtıcısı'nda denemek için lezzetli, baharatlı ve tatlı lezzetleri bir araya getiren patlamış mısır atıştırması olan renkli Outpost Mix gibi yerel lezzetleri vurgulayacaktır.


DİŞİNİZİ ALIN - GEREKLİ BİR GALACTİK KREDİ YOK
Droid Deposu, piyasada bulunan ve müşterilerini bir konveyör banttan parçalar ve parçalar almaya ve ardından astromech droidlerini (R serisi veya BB serisi) oluşturmaya ve özelleştirmeye davet ediyor; droidler, konukların davranışlarına cevap vererek topraktaki unsurlarla etkileşime girebiliyor. Yeteneklerini daha da özelleştirmek için droidlere ek programlama çipleri ve aksesuarlar eklenebilir. Droid Deposu konuklarına önceden söylenecek droidleri de sunacak, biraz söyleyecek bir C-3PO (özellikle “yanlışlıkla” kafasını çıkarır ve geriye doğru koyarsanız!) Ve ne olursa olsun mutlu bir şekilde oynayacak bir Rex Akıllı telefonunuzdaki müziği intergalaktik bir Bluetooth bağlantısı üzerinden Bu dükkan aynı zamanda droid ilham ürünleri ve daha fazlasını sunuyor - ve bütün mallar dolar olarak etiketleneceği için galaksiler arası turistlerin endişelenmesine gerek yok.
Bu arada, Savi'nin Workshop'unda misafirlere kendi zarif ışık kılıcını inşa ederken Gücü kullanma şansı verildi. Her kılıçın yüreğinde bir kereste kristali vardır ve rehberli bir tur sırasında her misafirin seçebileceği dört seçeneği olacaktır: Barış Adaleti (Cumhuriyet döneminden Jedi'den sonra modellenmiştir); Güç Kontrolü (Sith'e bir selam); Elementel Doğa (hava, toprak, ateş ve sudan yararlanma); ve Savunma (gizemle kaplanmış). Gücün ışık tarafını, Luke Skywalker gibi, ya da Gücün karanlık tarafını mı kucaklayacaksınız?

Dok-Ondar'ın Eski Eserler Listesi'nde ziyaretçiler, antik Jedi ve Sith eserleri, holocronlar, ışın kılıcı ve daha fazlasını içeren Star Wars galaksisinin farklı dönemlerini temsil eden satılık gizemli ve nadir eşyalardan birini bulacaklar . Dükkanın kuyumlarını ve cırcırlarını keşfederken, Dok'u masasında bulacak, envanterini kontrol edecek, çağrı alacak ve asistanlarına havlayan siparişler bulacaklar.

Creature Stall'a giriş yapan konuklar, dost canlısından (domuzlar, tauntaunlar) dost olmayanlara (sıçanlar, wampalar) kadar, galaksinin her yerinde büyüleyici ve sıradışı hayvanlar bulacaklar. Yakında, Starake : The Phantom Menace'de , Anakin Skywalker'ın etrafında akılda kalmış görülen, adaşı uzaylı tarafından hazırlanmış ürünler sunan Toydarian Toymaker durakını bulacaksınız . Esnaf tarzı peluş karakterler, ahşap ve teneke oyuncaklar ve enstrümanlar satmaktadır.
 Direnç Arzı, Direniş'in gizli komutasındaki bir “derme çatma” kaynak yeridir, konuklara nedenin bir parçası gibi hissetmelerini sağlamak için rozet, şapka, iğne ve diğer aksesuarları satar. Kapak tarafında, First Order Cargo, pazarın yakınında bulunan geçici bir depolama limanıdır. Daha önce hiç görülmemiş bir First Order TIE echelon ile kolayca tanınan, yıldızlararası turistlere kapak, teçhizat, model gemiler, pimler ve daha fazlasını satın alarak Birinci Düzeye sadakatlerini verme şansı veriyor.
First Order Cargo'nun tedarikçilerinden Walt Disney World Resort, Ürün Stratejisi ve Yeni Park Deneyimi Geliştirme Direktörü Brad Schoeneberg, “Dokundukları ilk yer burası” dedi. “Yerli halkın kalbini ve aklını propaganda ve merch ile kazanmaya çalışıyorlar.”
Bulamayacağınız bir şey: “dökmeyen” Star Wars ürünleri. Her şey özellikle Galaxy'nin Kenarı için yaratıldı. Veya, Brad'in belirttiği gibi, “Bugünün tüketicilerine yalnızca sunabileceğimiz bir deneyim veriyoruz.” Öğeler, Black Spire Outpost'ta söylendiği gibi eski hikayeleri yansıtıyor. Çok sayıda yenilikçi ürünle, “[keşif] birçok keşif var” diyor.

CEP TELEFONU ÜZERİNE ANI MAKSİMUM
Play Disney Parks mobil uygulamasını indirerek Batuu’yu ilk veya yüzlerce ziyaretinizden en iyi şekilde yararlanın. Yıldız Savaşları : Galaxy's Edge, geçen yaz ilk kez giriş yapan ve çevresindeki ortamları Disneyland Resort ve Walt Disney World Resort'ta canlandıran etkileşimli maceralar ve deneyimler sunan, benzersiz bir uygulamayla entegre olacak şekilde tasarlanmış ilk arazidir.

Bu uygulama konuklara galaktik bir dili çevirmek, sandıkların ve konteynerlerin içine gizlenmiş olanı öğrenmek veya misyonlara katılarak belirli görevleri yerine getirmek gibi toprakla ilgilenmeleri için yeni fırsatlar sağlayacaktır. Konuklar ayrıca uygulamayı anten dizileri, kapı panelleri, içme çeşmeleri, droidler, medya ekranları ve gemiler gibi çeşitli öğelerle etkileşime geçmek için de kullanabilirler.

Lütfen oturun. Ellerinizi ve kollarınızı her zaman Millennium Falcon'un içinde tutun . Galaxy's Edge: Yıldız Savaşlarına ışık hızını atmaya hazırlanın.

Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: