Müziğinizi İnternette Nasıl Satabilirsiniz?

Müziğinizi İnternette Nasıl Satabilirsiniz?

Müziğinizi dünya çapında bir kitleye satmak hiç olmadığı kadar kolay. Çocukluğumdan beri müzisyen oldum ve eğitim, seyahat ve geçim için çalışmak bir gitar kahramanı olma hayalimin önüne geçti, ben asla ümit vermedim. Aslında, son birkaç yılı eklektik bir şarkı karışımı yazıp kaydederek geçirdim. Bir sonraki açık adım, sosyal medyanın ortaya çıkışının kendine geldiği yer olan onları duymak için bir yol bulmaktı.

Çevrimiçi Müziğinizi Satış Noktaları

MySpace, bugünlerde müzikal bir durgun su gibi bir şey olsa da, Justin Timberlake'in müdahalesine rağmen, hala müzikal bir izleyici kitlesinin şarkılarını ve güncellemelerini yayınlayacak bir yer. SoundCloud , çok daha güçlü ve daha iyi bir topluluk duygusu ile olsa da . Birkaç yıl önce enstrümanları ve şarkıları Soundcloud'a yüklemeye başladım, ancak daha sonra ses dosyaları için sınırsız alanın yanı sıra daha kapsamlı istatistikler elde etmek için ücretli bir hesap seçtim.

SoundCloud'daki takipçiler genellikle müzisyenlerdir ve diğer tüm sosyal ağlarda olduğu gibi, bunlardan daha fazlasını çıkarırsınız - diğerlerini takip eder, müziklerini dinler ve yorumlarınızı bırakır ve daha fazla kişi karşılık verir. Ayrıca, dinleyicilerinizin, izleyicilerinizin, hayranlarınızın hatta bir parça indirmek için ödeyebilecekleri diğer hizmetlere “satın alma” bağlantıları ekleme seçeneği de vardır.

Karşılaştığım ilk potansiyel kazançlı seçenek Yankı oldu . SoundCloud'a çok benzer - bir profil oluşturabilir ve müziğinizi eklemeye başlayabilir, bir fiyat belirleyebilir veya indirmek için ücretsiz yapabilirsiniz. Ayrıca, sitenin komisyonundan sonra tüm karları alabilir veya seçtiğiniz bir yardım kuruluşuyla paylaşmayı seçebilirsiniz. Benim durumumda, her satışın bir kısmını Fender Müzik Vakfı'na veriyorum.

Bu benim deneyimim olabilir, ancak ReverbNation, topluluk açısından SoundCloud'dan çok daha sessiz görünüyor ve sürekli bir profil görünümü akışı elde etsem de, birkaç kişi orada dinliyor gibi görünüyor. Üstelik, ReverbNation, bir “basın paketi” için ödediği anlaşılan bir kişiye güvenerek görünen müzik tanıtım teklifleriyle kullanıcılara oldukça sık mesaj veriyor.

Radarımda beliren bir sonraki site BandCamp oldu , bu aynı zamanda şarkılarınızı ve sanat eserinizi yüklemenizi ve bir fiyat belirlemenizi sağlıyor. Büyük avantaj, hayranlarınızın gerçek bir bağlılıklarını gösterme ve gerçekten bir parça veya albümden hoşlanıyorlarsa, soran fiyattan daha fazla ödeme yapma seçeneğine sahip olmalarıdır. BandCamp'ta pazarlama konusunda biraz başarılı oldum, ancak yine de günlük işden vazgeçmeye hazır olduğumu sanmıyorum.İTunes, Spotify, Google Play'de Müzik Sat

Tabii ki, müzik indirme dünyasında iTunes, Google Play, Amazon MP3 ve Spotify primer ödemeli satış yerleri ve meşru indiriciler arasında en ünlüsü. Şarkılarınızı ve müzik albümünüzü bu müzik sitelerine sokmak, genellikle uygun müzik yönetimine ve bir kayıt etiketine sahip olmanızı gerektirir, ancak listelenmenin başka yolları da vardır.

CDBaby ve TuneCore gibi müzik dağıtım platformlarının sevilenleri önceden bir ücret alıyor ve müziğinizi iTunes'a ve diğer çevrimiçi müzik mağazalarına götürmek için bir kayıt etiketi için vekil olarak görev yapacak. Müzik yüklemeleriniz dünya çapındaki mağazalarda görünecek. Audiam gibi bu hizmetlerin YouTube ile de ortaklıkları vardır ve müziğiniz YouTube videolarında kullanıldığında , reklam gelirinden bir pay alırsınız .

Diğer taraftan DistroKid , neredeyse ihmal edilebilir bir yıllık ücret talep eder, kazancınızı azaltmaz ve yine de her yıl istediğiniz kadar şarkı yüklemenizi sağlar. Parçalarınızın iTunes, Google, Amazon, Spotify, Deezer ve Rdio'ya yayılması birkaç gün sürer, ancak çok kaygan ve basit bir işlemdir.

Buna ek olarak, orada loudr.fm iTunes, Amazon, vd hızlı ve sorunsuz bir şekilde devam Şarkılarınızı almak için DistroKid benzer olan fakat önemli bir farkla - bu diğer insanların şarkıları “kapak” sürümlerini yüklemek ve satmak sağlayan söz yazarı için lisans ve telif hakları ile ilgilenmek. Hizmet, önceden bir ücret talep etmemektedir, ancak indirme mağazalarından elde edilen herhangi bir kârın nispeten büyük bir kısmını kesmektedir.

Müzik Dağıtım Servisleri - Karşılaştırma

Açıkçası, bu müzik servislerinin hiçbiri, müzikal pirzolanız yoksa sizi bir gitar kahramanı yapmaz ve siz bile olsanız bile, önemli miktarda geri dönüş görmek için pazarlamayı ve bağlantıları paylaşarak kayda değer miktarda zaman harcamanız gerekecektir. Gençken virallaşmak tamamen lekelenmek ve hastalanmaktan ibaretti, bugün Spotify ile viral olmaktan ve iTunes listelerinde yer almaktan çok memnun olacaktım. Devam et!


Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: