En Başarılı İş Adamlarının 7 Kötü Alışkanlığı

En Başarılı İş Adamlarının 7 Kötü Alışkanlığı

Hayatta sadece başarılı olmanız, mükemmel olduğun anlamına gelmez. Aslında, hepimiz bir tür kendinden şüphe duyma ya da kusurlulukla dolaşıyoruz. Hepimizin kötü bir alışkanlığı var ya da kırmamız gereken iki tane alışkanlık bile olabilir.

Başarılı olmak istiyorsanız, sürekli gelişmeye doğru ilerlemelisiniz. İşin üzücü gerçeği, bir işletme kurmaya çalışan çoğu kişinin kesin olarak başarısız olması, çünkü kusurlarını tanımakta başarısız olmalarıdır.

Bu yüzden bugün, en başarılı iş insanlarının avlandığı düşüşte bazı kusurları aydınlatacağız. Öyleyse kazıp düzeltmeler yapalım.1. Yetki Verme Başarısız
Her şeyi kendi omuzlarınızda yapmak kolaydır. Özellikle kendi işinizi kendiniz yarattıysanız ve şimdi çalışanlar alıyorsanız, hükümdarlıktan kurtulmanız zordur.

Sadece başarılı olman, mükemmel olduğun anlamına gelmez. Aslında, hepimiz bir tür kendinden şüphe duyma ya da kusurlulukla dolaşıyoruz. Hepimizin kötü bir alışkanlığı var ya da kırmamız gereken iki tane.

Başarılı olmak istiyorsanız, sürekli gelişmeye doğru ilerlemelisiniz. İşin üzücü gerçeği, bir iş kurmaya çalışan çoğu kişinin kesin olarak başarısız olması, çünkü kusurlarını tanımakta başarısız olmalarıdır.

Bu yüzden bugün, en başarılı iş insanlarının avlandığı düşüşte bazı kusurları aydınlatacağım. Öyleyse kazıp düzeltmeler yapalım.

1. Yetki Verme Başarısız
Her şeyi kendi omuzlarınızda yapmak kolaydır. Özellikle kendi işinizi kendiniz yarattıysanız ve şimdi çalışanlar alıyorsanız, hükümdarlıktan kurtulmanız zordur.

Girişimcilerin başarılı olmasının bir nedeni var. Yürütme tuşuna basmadan önce her ayrıntıyı benzersiz olarak düşünebilirler. Ama bu bir lütuf olduğu kadar bir lanet de olabilir.

Sadece kendine ve başka kimseye güvenmemeyi öğrendin. Bu, takım arkadaşlarınızı işsiz bıraktığınız ve sonunda tükeneceğiniz anlamına gelir.

Bunun yerine, ekibinize güvenmeyi öğrenin. Hepsi bir konuda uzmanlar ya da neden işe aldınız?

Takımınızı bir araya getirin ve ne yaptıklarını bildiklerinden emin olun ve daha sonra yapmaktan hoşlanmayacaklarınızı atayın.

2. Micromanaging
Yeni girişimcilerin çoğunun sergilediği bir başka belirti ise mikro yönetmenlik. Bu, temsilcilik verme yetkisi gibi görünebilir, ancak görevlendirmelerden sonra bile mikro idare etmek mümkündür.

Bu, çalışanlarınıza güvenmenin bir parçasıdır. Onlara sürekli işlerini yapmalarını söylerseniz, her şeyden önce cehennemi tahriş eder ve her şeyden önce, hiçbir iş yapmazlar. Bu yönetim yöntemi kızgınlığı besler.

Yeniden ısınmak yerine, projeye bağlı olarak günde bir kez veya haftada bir kez check-in yapmayı öğrenin. 

3. Risk Almamak
Girişimciliğin temel kiracılarından biri risk almaktır. Bir ultrarunner olmak ve ultramatofanları çalıştırmamak, sakatlanabileceğiniz ve baştan başlamanız gerekebileceği gibi. Sadece aptalca.

Şimdi, risk almamak için nedenler var. Ultramarathon örneğini kullanarak, yaralıysanız ve soğuk için hazırlıksızsanız, gece boyunca devam edemezsiniz. Eğer hipotermik olsaydın, izi bırakabilir, kaybolabilir ve ölebilirsin.

Ne kadar risk almak istediğinizi sürekli olarak değerlendirmelisiniz. Bu, varlıklarınızın stokunu almak ve her ayrıntıya dikkat etmek anlamına gelir. Ancak yeni açılarla denemekte tereddüt etmemelisiniz.

Tabii, denenmiş ve doğru olanlardan bir şeyler öğrenin, ancak gerektiğinde pivot yapmaktan korkmayın. Başarısız olursanız ne olur? Hatalarından ders alıyorsun ve baştan başlıyorsun.

4. Evrenin Geleceği
Sadece dünyaya söz verebileceğin zaman, evrene söz verme. 

“Hayır” kelimesiyle mücadele ettiğini düşündüğünüzden daha fazla insan Müşterilerinizin mutlu olmasını istiyorsunuz, ancak teslim edemezseniz, sözünüzün yararı ne oldu?

Müşterilerinize fazla söz verdiğinizde ne olur? Sonunda takımını çalıştırıyorsun ve sonunda müşteriyi kısa satıyorsun.

Gururlu olmak ve müşterinin istediği her şeye evet demek yerine, şirketinizin sınırlarını tanıyın ve bu kısıtlamaları müşteriye dokunaklı bir şekilde iletin.

5. Reaktif Olmak
Öngörü herkesin güçlü kıyafeti değil. Ben kurgu yazarken kişisel olarak bir panterim. Bu hayatın geri kalanı için iyi bir şekilde geçerli değildir.

Bir işte karşınıza çıkabilecek her şeyi tahmin edemeseniz bile, gelecek için makul bir şekilde hazırlık yapabilirsiniz. Hazırsanız, proaktif olmak ve bir sorun olmadan önce sürprizlerle uğraşmak için zamanınız olur.

6. Kendine Bakmayı Unutmak

İşkolik, her yerde hayatlarını mahvediyorlar ve başarılı gibi davranıyorlar. İşkolik sadece parasal değerlerini sayarsanız başarılı olur. Ama ofis dışında hiçbir yerde işe yaramazlar.

Ve tahmin et ne oldu? Sonunda söneceksin! Doğru. Kendine iyi bakmazsan, sonunda kendine ve hatta işine zarar verirsin.

Eski kültürler, dinlenme günlerini bir sebepten dolayı kabul etti. İnsan zihni ve insan vücudu dinlenmeden yaşayamaz. Vücudumuz, çevremizin vereceği hasarı onarmak için uyumalıdır. Aynısı zihinlerimiz için de söylenebilir.

Yeni bir başlangıç ​​yaparken anıtsal miktarda stres yaşıyorsunuz. Muhtemelen haftada en az 60 saat gidiyorsunuz. Bu tür stres sonunda sisteminizde birikecek, vücudunuzun sonunda yeterli olduğunu söyleyecektir.

7. Herşey Parayla İlgili Düşünmek
Birisi yakın zamanda bana, işin insanlara yardım etmekle ilgili olduğunu söyledikten hemen sonra, ayda 650.000 dolar yeterli olmadığını söyledi. Ne kadar çelişkili olduğunu anladığını sanmıyorum. Para kazanmak , bu hayatta belirli bir rahatlık seviyesinin tadını çıkarmanıza yardımcı olurken , kendi girişimleriniz yaparsanız asla mutlu olamazsınız.

Çalışmanız gerçekten anlamlı değilse, yine tükenirsiniz. Birine yardım etmiyorsa para anlamsızdır. Bu sadece anlamsız servet için bir yer tutucudur.

Bunun yerine, iki şeye odaklanın: müşterilerinize elinizden gelenin en iyisini yapma ve ekibinize kendi hedeflerine ulaşmalarında yardım etme. Bunu yaparsanız, sadece para kazanmakla kalmaz, hayatta da anlam kazanırsınız.
Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: