Unutulan Eski Çizgi Filmler - Nostaiji Serisi Bölüm 2

Unutulan Eski Çizgi Filmler - Nostaiji Serisi Bölüm 2


Merhaba ben Mert!
İzleyeceğiniz video notaiji serisinin 2. (ikinci) bölümüdür, bu seride sizlere çocukluğunuzu göz önüne getirecek "283" dizi arasından "45" unutulmaz çizgi filmi sunacağım iyi seyirler.
16- Ed, Edd Ve Eddy
Üçünün adı da edward olan ama en uzunlarının ed, orta boylu ve asla siyah şapkasını çıkarmayan edd (iki d'li-double d olarak da bilinir) ve en kısa boyluları da eddy'dir. ed tamamen mantıktan uzak bir karakterdir. bu üçlünün arasında en salak adam budur. hatta bu konuda zaman zaman jonny ile bu kulvarda yarışırlar. aynı zamanda arkadaşları tarafında "tekkaş" olarak da çağrılır. kendisinden küçük sarah adlı bir kız kardeşi vardır ve bu kız mahallenin "kankerler"den sonraki en cazgır kızıdır. ağabeyine kafa tutabilmektedir. edd ise gruptaki en akıllı adamdır, hatta şimdiye kadar hiçbir bilim adamının yapamayacağı şeyler yapmıştır. biraz korkaktır. arkadaşlarına hep bir şeyler anlatmaya çalışır ama bunu asla başaramaz. gelelim ana karakter eddy'e. eddy ise köylü kurnazıdır. burhan altıntop'un ecnebi ve daha genç halidir. her fırsatta eline geçen bir şeyleri yirmi beş sente satmaya çalışır. neden bu kadar az para istediğini ise hiç anlayamamışımdır. zira bu yüzden elinde her zaman bozuk paraların olduğu camdan bir kavanoz görebilirsiniz. ama ben şimdiye kadar o kavanozda kağıt bir para görmedim. her şeyi yirmi beş sente sat(am)ıyor çünkü. sattığı materyaller genelde edd'in icat ettiği garip ama olsaydı hayatım daha kolaylaşırdı denilecek şeylerdir. olmadı genelde bir yer inşa eder, ya da şov düzenler.


Çizgi filmin diğer karakterlerini hayali arkadaşı bir kalas olan (kalas evet. üstüne de sulu boya ile yüz çizilmiş. adı da kalas hatta.) jonny, ed'in kız kardeşi sarah ve her zaman yanında aparat olarak taşındığını düşündüğüm jimmy, mahallenin en güzel kızı nazz ve hep takıldığı çocuk karizma kevin, prefabrik bir eve benzer bir yerde domuz, tavuk, keçi vb. türlü hayvan besleyen, avrupa'nın herhangi bir ülkesinden geldiğine inanılan rolf, kankerler (may, marie ve lee) ve adından çok söz edilen ama hiçbir zaman görmediğimiz eddy'nin ağabeyi oluşturmaktadır.

17- Fineas Ve Förb

Fineas ve Förb, şımarık ablalarından bir adım önde olmak için icatlar ve planlar yaparlar. Bu arada evcil ornitorenk Perry, kötü kalpli Dr. Doofenshmirtz'e komplo kurar.
Ablaları, küçük kardeşleri olan Fineas ve Förb'ün her icatlarında Annelerine ispiyonlamaya çalışır.

18- Fly Tales
Fly Tales, 1999 yılında yayınlanıp yine 1999 yılında sona eren Kanada menşeli Fransız yapımı bir çizgi filmdir. Toplam 65 bölüm yayınlanmıştır ve her bölüm yaklaşık 5 dakika sürededir. Çizgi filmin konusu bir sineğin dünyayı tanırken başına gelen ilginç olayları konu alır.19- Foster Ve Hayali Dostlar Mekanı

Foster'ın Hayalî Dostlar Mekânı, Emmy Ödüllü, Cartoon Network Stüdyoları'nda Powerpuff Girls'ün yapımcısı Craig McCracken tarafından yaratılan Amerikan animasyon dizisidir. İlk bölümü 13 Ağustos 2004 tarihinde Cartoon Network'ta 90 dakikalık bir bölümle yayınlandı. Daha sonraki bölümleri yarım saate indirildi.

20- The Secret Saturdays (Gizli Cumartesiler)


The Secret Saturdays, Amerikan animasyon televizyon dizisidir. Yaratıcısı Kanadalı karikatürist Jay Stephans'tır. Cartoon Network'te ilk yayınlanışı 3 Ekim 2008 tarihindedir. Seri, Cryptidler 'in gerçek oluşunu doğrulamak için çalışan kriptozoolog bir aile olan, Saturday'lerin maceralarını anlatır.

Anne drew saturday, baba doc saturday, oğulları zak, kedimsi kaplansı evcil hayvanları fiskerton ve komodo ejderleri ile işleri dünyayı kurtarmak olan bir ailenin maceralarını anlatan cartoon network çizgi dizisi. 


Baba dövüş sanatları uzmanı, anne 37 dil biliyor ve oğulları zak havanların beynini kontrol edebiliyor. hal böyle olunca altından kalkamayacakları bir sorun yokmuş gibi görünüyor.
21- Gloria, Wilma ve BenMacera arayan bir genç kız, yüksek sınıftan bir yaşlı hanım ve egzotik bir eski aktris hep beraber Amerika'yı keşfe çıkıyorlar.


22- Hey Arnold

Birçok çizgi filmin aksine, bu güzide çizgi filmi seslendirenler gerçekten çocuktur. arnold'ın çevresindeki herkese yardım edişi anlatılır çoğunlukla. helga'nın kendisine olan aşkının farkına varmaz, çünkü helga kendisine hep kötü davranır (gerçi burdan bi şeyler çakması gerekiyomuş da öyle böyle diil, bayağı kötü davranır). buna rağmen helga her gün odasındaki gardrobun iç kısmında oyun hamurumsu bir şeyden yaptığı arnold heykeline şiirler okur.

Arnold çok üzülünce, anne babasını özleyince, bir sorunu çözmeye çalışırken ve uyumadan önce; kaldığı süper teknolojik tavan odasındaki yatağına uzanıp camlarla kaplı olan tavandan gökyüzünü izler. ben de bu sahnelerde cam tavanım olmasına karar verdim. sonra "oha hırsız girer ordan? en iyisi tavandan bi üst kat çıkalım, ama sadece duvar olsun. tavanı camla kapladık mı.." diye bok olan bu fikri bana veren arnold'a teşekkür borçluyum.

Bu arada kendisine aşık olan helga'yı sallamayan arnold, okula yeni gelen yeşil elbiseli kıza (lila sawyer) aşık olur bi bölümde. ancak kız arnold'ın kuzenine aşık olur, hatta bi süre sona çıkmaya başlarlar. bu arada helga, kızı kıskandırmak için arnold'a yardım etmeye başlar; sevgilisiymiş gibi davranır. bu vesileyle arnold'a ayak masajı bile yaptırır. ama sonuç olarak arnold'ın ezik ve silik kuzeni helga'ya aşık olup yeşil elbiseli kızıl saçlı kızı terk eder. 

Arnold'ın en yakın arkadaşı gerald, kalabalık bi ailede büyümüş, "sup nigga" diye selam verebileceğimiz bir çocuktur. iyi çocuktur, kendisine bisiklet sürmeyi arnold öğretir. arnold'la gerald'ın bir işi başardıklarında yaptıkları el sıkıp ileri geri hareket ettirilen baş parmak hareketi de çok güzeldir.

23- İnek Ve Tavuk

İnek ve Tavuk, ABD yapımı bir animasyon televizyon dizisi. Yapımcısı David Feissdir. Dizide, 7 yaşındaki bir inek ve 11 yaşındaki tavuğun olağandışı maceraları anlatılmaktadır. Dizi 1996 ve 1998 yıllarında Emmy Ödülleri'ne aday olarak gösterildi. Toplam 4 sezonda 52 bölüm üretildi. 7 yaş ve üstü hedef kitlesidir.

24- Janggeum'ın Rüyası
Jang Geum'un Rüyası veya Jang Geum's Dream, MBC isimli Koreli şirket tarafından yapılmış animasyondur. 2007'de yayına başlamıştır. Jang Geum adlı küçük bir kızın kraliyet mutfağında yaşadıklarını anlatır

Janggeum ana karakter ve olaylar onun etrafında dönüyor. Jeong Homin'i seviyordur.


25- Jimmy Neutron (Dahi Çocuk)

Zeki olmasına rağmen popüler olamayan Jimmy, yazılılarından hep A++ alır. Şapşal arkadaşı Sheen ve obur arkadaşı Carl hep Jimmy'nin yanındadır. Jimmy'nin avanak bir babası ve akıllı bir annesi vardır. Babası Hugh, oyuncak ördeklerden ve turtalardan hoşlanır. Jimmy görmeden inanmayacağınız icatlar yapar.

26- Johnny Bravo

Johnny Bravo siyah güneş gözlüğü ve tişört, mavi kot, bir pompadour saç stili ve Elvis Presley'ye benzer kişisel ses tonlu, kaslı sarışın genç adamdır. Sürekli olarak çevresindeki bir kadını, o bölüm boyunca kendine aşık etmeye çalışır. Narsist ve budalalık özelliğiyle çekiciliği olan her bayana yönelir.


Onun maceraları ve problemleri genellikle kızıl saçlı 10 yaşındaki bir kız olan Suzy, yaklaşık Johnny'nin yaşlarında kahverengi saçlı zeki inek Carl, ve bir baba figürü olarak hizmet eden 50 yaşındaki Babalık ın etrafnda süregelmektedir.

27- Juniper Lee'nin Maceraları

Orkide Körfezi adlı şehirde genç yaşlarda olan Juniper Lee adlı bir kız yaşar. Olay San Francisco, California 'da bir evde geçer. Şehir sihirli faaliyetlerin merkezi olan ve farklı farklı, hem iyi hem kötü olan şeytanlarla ve cinlerle doludur. Sihir ve insan dünyası arasında onları ayıran bir engelleyen insan vardır. Yalnızca önleyen insanlar yani sihirli akrabalar, yaratıkların akrabalarını görür. Juniper geçen zamanda daha yeni Te Xuan Ze (Ti Şu an Zi) olmuştur, ona verilen bu sorumluluğu devam ettirmek için insan ve sihir dünyası arasında dengeyi sağlar. Tamamlanmamış görevinde, o büyüleri arttıran kişidir, o diğer insanlardan hızlı ve güçlüdür. O çeşitli büyüler kullanması ona yardımcı olur. Onun sürdüğü yaşam , bütün okul ödevleriyle ve sosyal hayatı sıkça karmaşa içindedir ama o her şeyi olayın akışına göre saklar ve idare eder. O kamp ateşi gibi iyi görür ve duyar, o sıkça eğlenceli şeyler yapar ve nadiren ciddi görünür.

28- Camp Lazlo

Lazlo ve iki arkadaşı Raj ve Clam'in sıradışı ve neşeli kamp günlerini anlatan farklı bir çizgi dizi... Lazlo, arkadaşları Raj ve Clam ile birlikte kamp hayatını yaşamak ve izci rozeti almak için Barbunya Kampı'na (Camp Kidney ' ye)giderler.Her bölümde onların başka bir macerası anlatılıyor.

29- Kick Buttowski (Korkusuz Kaykaycı)

Kick Buttowski: Korkusuz Şehir Çocuğu, Sandro Corsaro tarafından yapılan ABD çizgi dizisi. Dizide dünyanın en büyük korkusuzu olmayı hedefleyen, Clarence "Kick" Buttowski adındaki bir çocuğu konu alır. Yapım Disney XD'nin dördüncü orijinal dizisi ve ilk çizgi dizisi olmuştur.

Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: