Taylor Swift, "Swiftlife" Üzerinden Dolandırıcılıkla Suçlanan Bilgisayar Mağazası Sahibine Dava Açtı

Taylor Swift, "Swiftlife" Üzerinden Dolandırıcılıkla Suçlanan Bilgisayar Mağazası Sahibine Dava AçtıTaylor Swift, 'Swiftlife' Üzerinden Dolandırıcılıkla Suçlanan Bilgisayar Mağazası Sahibine Dava Açtı!

Taylor Swift  , sadece “Swiftlife” adında bir davada kendini savunmakla kalmadı, şimdi küçük bir işletme sahibine, dolandırıcılık suçlamasıyla federal bir dava açtı.

The Blast tarafından elde edilen mahkeme belgelerine göre Swift, New York'ta bulunan Swiftlife adlı bir bilgisayar mağazasına karşı dava açtı. Şirketin sahibi Patrick Lloyd Yves Bénot, Swift'i, 'The Swift Life' adlı uygulamasıyla ticari markalarını ihlal etmekle suçladığı için dava açtı.
Swift, davasında, Bénot'un Ticari Marka Ofisine aldatıcı açıklamalar yaparak ticari markalarını edinmediğini iddia ediyor. Swift, şirketin kayıt belgelerinde gerçekten “SL Swiftlife Bilgisayar Hizmetleri” adını kullandıklarını iddia ederken “Swiftlife” adını kullandığını iddia etti.

Swift, şirketin şimdiye dek dava açtığı halde, “Swiftlife” adını yalnızca hiç kullanmadığını veya kullanmadığını iddia ediyor.

Şarkıcı, mahkemeden iddia ettiği sahtekarlık nedeniyle bilgisayar mağazasının ticari markasını iptal etmesini istiyor. Onların da yasal faturalarını ödemelerini istiyor.
The Blast'ın daha önce bildirdiği gibi , şarkıcı New York'ta bilgisayar danışmanlık hizmeti veren SwiftLife adlı bir şirketin sahibi (ve tek çalışanı) olan Patrick Lloyd Yves Bénot tarafından dava edildi.
Bénot, SwiftLife Computer Services’in 2007’de piyasaya sürüldüğünü ve 2008’de SwiftLife adını tescil ettiğini iddia etti.
Ancak Aralık 2017'de Bénot, Swift'in işini ihlal ettiğini iddia ettiği “The Swift Life” uygulamasını başlattığını iddia ediyor. “SwiftLife” kelimesini ararken, şirketinin Google’ın tepesine çıktığını söylüyor, ama şimdi çok daha aşağıdan ortaya çıkıyor.
Şirketini uygulamasıyla karıştırmış olan Swift hayranlarının e-postaları ile sular altında kaldığını iddia ediyor. Adam, Swift'in iddia edilen ticari marka ihlali nedeniyle tazminat talebinde bulundu.
Taylor Swift , davanın reddedilmesini talep eden belgeleri dosyaladı . Şarkıcı, “Wantaugh LI’daki tek kişilik bir bilgisayar tamir şirketi olan Plaintiff, yanlış yerde yanlış iddialarda bulundu, birçoğu yanlış Sanıklara karşı” dedi.

Swift, yasaya uygun olarak, dava açmadan önce iddia ettiği ihlalleri bildirmek için insanlarına ulaşamadığını iddia etti. Ayrıca ticari markasının telefon uygulamalarını kapsamadığını, sadece bilgisayar tamir servisleri için olduğunu iddia ediyor.

Şarkıcı, kimsenin bilgisayar dükkanını ve telefon uygulamasını kafa karıştırmayacağını, hem farklı alanlarda hem de tamamen farklı tüketicilere pazarda olduklarını söylüyor. Uygulamasına koyduğu şeylerin hiçbir şekilde bilgisayar hizmetleriyle ilgisi olmadığını söylüyor.

Davadaki hakim yakın zamanda Swift'e karşı karar verdi ve kısa süre önce uygulamayı kapatmasına rağmen davanın ilerlemesine izin verdi.

Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: