Zendaya Kimdir? - Biyografisi Ve Hayatı! Disney Yıldızı Oyuncunun Hayatı!

Zendaya Kimdir? - Biyografisi Ve Hayatı! Disney Yıldızı Oyuncunun Hayatı!
Zendaya Biyografi Ve Hayatı!

Adı: Zendaya

Gerçek İsim: Zendaya Maree Stoermer Coleman

Doğum Tarihi: 1 Eylül 1996 (22 yaşında)

Doğduğu İl: Oakland, California, US

Boy: 178 cm

Ağırlık: 62 kg

Doğum Burcu: Başak burcu

Meslek: şarkıcı,aktris
Zendaya Kimdir?

1996 yılında doğan Zendaya Coleman, California Shakespeare Tiyatrosu'nda ve Oakland, Kaliforniya'daki memleketi yakınındaki diğer tiyatro şirketlerinde prodüksiyonlarda rol alarak çocuk oyunculuk yapmaya başladı. Zendaya, Oakland Sanat Okulu'na katıldı. 2010 yılında, televizyon sahnesinde popüler olan komedi dizisi Shake It Up'da Bella Thorne ile birlikte sahneye çıktı . Zendaya, 2012'de Hollywood Records ile bir kayıt anlaşması imzaladı. Ertesi yıl Yıldızlarla Dans ile yarışmaya başladı . Kısa bir süre sonra Disney'in KC Undercover'ında rol aldı ve 2017 yılında Spider Man: Homecoming'de ilk filmine çıktı .

ZENDAYA'NIN BİYOGRAFİSİ

Zendaya - Amerikalı oyuncu ve şarkıcı. «Spider-Man: Homecoming (2017)» süper kahramanı gişe rekorları kıran Michelle MJ Jones rolüyle popülerliğinin yanı sıra müzikal drama «The Great Showman» (2017) filmindeki rolünü kazandı.

Fotoğrafta: Zendaya Coleman
ÇOCUKLUK VE GENÇLİK DÖNEMİ

Zendaya Maree Stoermer Coleman, 1 Eylül 1996'da California, Oakland'da doğdu. Özel fiziksel görünümü, ebeveynlerinin kökenlerinden kaynaklanmaktadır: babası Kazembe Ajamu (Samuel David Coleman doğumlu), Nijeryalı, Makedon ve İzlanda kökenli kökleri olan bir Afrikalı-Amerikalı; annesinin dedesi arasında Almanlar, İrlandalılar ve İskoçlar var.

Çocukluğunda Zendaya
Annesi Claire Marie Stoermer, el yapımı ürünler konusunda uzmanlaşmış Kizzmet Jewelry adlı kuyumcunun sahibidir. Zendaya'nın babası menajeri ve menajeri olarak çalışıyor.

Zendaya bir çocuk olarak ailesiyle birlikte
Tiyatro, sahne ve performans tutkusu annesinden miras kalmıştı. Çocukluğunda, gelecekteki Hollywood yıldızı, annesinin kıdemli bir yönetici ve öğretmen olarak çalıştığı Kaliforniya Shakespeare tiyatrosunda önemli bir zaman geçirdi. Olağanüstü oyunculuk yeteneğinin dışında, Zendaya da oldukça iyi bir dansçı. Lisede üç yıldan fazla bir süre boyunca Future Shock Oakland adlı bir hip hop ve hula dansçısı olarak sahne aldı.

Tiyatro, sahne ve performans tutkusu annesinden miras kaldı
Daha sonra, Zendaya, oyunculukta ilk kez elini denediği Oakland Sanat Okulu'na katıldı. Programı Kaliforniya eyaletinde tamamladıktan sonra, San Francisco'daki Amerikan Konservatuar Tiyatrosu'na girdi ve Denzel Washington, Elizabeth Banks, Nicholas Cage , Winona Ryder ve Brie Larson gibi mezunları sergiledi . Her neyse, ünlü öğretmeninden aldığı usta sınıfları, sadece bir sanatçı olarak zaten verimli olan kariyeri için eğitim tekerlekleriydi.

TELEVİZYON VE FİLM HAYATI

Zendaya tekme kariyerine yerel giyim mağazaları için bir model olarak çalışmaya başladı. Yine de, yıldızı Selena Gomez olan Sears reklamında yedek dansçı olarak yer aldı .

Zendaya ve Bella Throne
Zendaya, 2009 yılında popüler ABD komedi dizisi «Good Luck Charlie» 'deki rolüyle, sinema endüstrisindeki ilk girişimini yaptı. İlginç bir şekilde, ilk seçmelere seçtiği rol nihayetinde uzun süredir devam eden dostlukları ve profesyonel ilişkilerine yol açan genç Bella Thorne'a verildi.

Kendalı Zendaya "Frenemies" (komedi)
İlk deneyimini 2012'de Daisy Mayer'in yönettiği komedi «Frenemies» filminde tam boy bir sinema filminde edindi. Zendaya, tıpkı en iyi arkadaşı (Bella Thorne) gibi bir moda dergisi ile ortaklık arayan bir kız öğrenci rolünü aldı.

Zendaya ve Val Chmerkovskiy "Yıldızlarla Dans Etme" de ikinci oldular.
2013 ilkbaharında Zendaya, “Yıldızlarla Dans Etme” nin 16. sezonuna katıldı. Coleman, 14 yaşındaki Willow Shields (“Açlık Oyunları” ndaki Primrose Everdeen rolüyle ünlü) tarafından rekoru kırılıncaya kadar en genç katılımcıydı. Zendaya'nın ortağı Ukraynalı-Amerikalı profesyonel dansçı Val (Valentin) Chmerkovskiy idi. Parite ikinci sırada yer aldı.


Zendaya "Yıldızlarla Dans" adlı videosu

2014 yılında, Zendaya, Zoey Stevens'ın Disney genç komedisi «Zapped» 'de başrol oynadı. Ertesi yıl, bu kez Zendaya'nın lise casusu rolünü üstlendiği «KC Undercover» dizisinde bir kez daha lider bir rol aldı. Dizi, hayranlarından biriydi, bu yüzden iki sezon daha geçirdi.

Zendaya "KC Undercover" dizisinden kare
2017 yılında, süper kahraman gişe rekorları kıran «Spider-Man: Homecoming» sürümünün ardından, Zendaya dünyaca ünlendi. Filmde, Peter Parker'ın ( Tom Holland ) sınıf arkadaşı Michelle MJ Jones'un rolünü oynadı . Film iki günde 117 milyon dolar topladı ve ilk sırada yer aldı. Eleştirmenler, Coleman'ın çalışmasını çok sevdi ve birçok sahnede kahramanlar üzerinde durduğunu belirtti.


Zendaya ile "Spider-Man: Homecoming" fragmanı

Aralık 2017'de Zendaya, "En Büyük Şovmen" adlı müzikal dramada Hugh Jackman , Zac Efron , Michelle Williams ve Rebecca Ferguson ile birlikte yer aldı. Efron karakteri, genç ve zengin oyun yazarı Phillip Carlyle'ye aşık olan sirk trapezcisi Anne Wheeler'ı canlandırdı. Bununla birlikte, aşklarının birçok engelle yüzleşmesi gerekiyordu, çünkü filmin konusu, ırklararası ilişkilerin tabu olduğu zamanlar boyunca yatıyor.

Zendaya "Büyük Şovmen" filminden kare

Her ne kadar resim bir eleştiri ile karşılansa da, ticari bir başarısı vardı ve Efron ve Zendaya'nın performansı “fantastik” olarak tescillendi.

MÜZİK KARİYERİ

2009 yılında, Zendaya, Katy Perry’nin 15. çocuk kapak koleksiyonu «Kidz Bop» için “Hot n Cold” adlı kitabını yazdı . Artık birçok popüler şarkıcı ve oyuncu bu aynı proje için çalışma fırsatı buldu - Olivia Holt, Becky G ve Kiana Brown.


"Bella Throne ve Zendaya - Fashion İs My Kryptonite" Şarkısı

2011'de «Good Luck Charlie» meslektaşı - Bella Thorne ile «Swag It Out» ve «Watch Me» singlelarını piyasaya sürdü. Şarkı Billboard Hot 100'de 86. sıradaydı. 

Bir yıl sonra, “Good Luck Charlie” nin ikinci sezonu için film müzikleri kaydetti ve Hollywood Records ile bir sözleşme imzaladı. İlk albümü «Zendaya» 17 Eylül 2013'te yayınlandı. Albüm dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı ve Zendaya, popüler radyo programı sunucusu Elvis Duran tarafından “Ayın Sanatçısı” seçildi.


Zendaya - "Neverland"

Şubat 2015'te, şarkıcı, yeni Republic Records etiketinde resmi bir parça olan Chris Brown ile birlikte “Yeni Bir Şey” yaptı. Amy Winehouse, Nicki Minaj , Ariana Grande ve Lorde de dahil olmak üzere bu popüler kayıt stüdyosunda birçok kişi çalıştı .


ZENDAYA'NIN KİŞİSEL HAYATI

2012-2016 arasında Zendaya, Amerikalı şarkıcı ve dansçı Trevor Jackson ile çıkıyordu. Genç aşıklar ilişkilerini gizlemeye dikkat ediyorlardı, ancak hayranlar ve gazeteciler aktrisin ilk aşkının kimliğini açığa çıkarmayı başardılar.

Zendaya ve Trevor Jackson
Söylentilere göre, Zendaya, Amerikan futbolcusu Odell Beckham ve aktör Adam Irigoyen ile ilişki içindeydi, ancak bu bilgi oyuncu tarafından onaylanmadı. Zendaya ve “Spider-Man” meslektaşı Tom Holland'ın çevrimiçi fotoğraflarının çoğu, potansiyel bir ilişkiye işaret ediyor, ancak ikisi de bu söylentileri doğrulamıyor.

Zendaya ve Tom Holland
Zendaya, ticari olmayan dini bir organizasyon olan “Umut Konvoyu” nun elçisidir. Tanzanya, Haiti ve Filipinler'de açlıktan ölmek üzere olan 150 çocuğa yardım etmeyi amaçlayan bir kampanyayla 18. yaşını kutladı.Ağustos 2013'te Zendaya, ilk kez “U ile Ben Arasında: Tween Yıllarınızı Tarz ve Güvenle Nasıl Sallayacağınız” kitabını yayımladı.


ZENDAYA BUGÜN (ŞİMDİ Kİ HALİ)

Zendaya'nın Temmuz 2019'da piyasaya sürülecek olan “Örümcek Adam: Uzak Evden” adlı filmde yer alacağı biliniyor. Tom Holland, Jake Gyllenhaal ve Samuel L. Jackson da filmde yer alacak.Zendaya: 19 Yaşındaki Öz Gerçekleri

Bunun yanı sıra, aktris, “42” (2013) ve “Legend” (2015) 'in yazarı yönetmen Brian Helgeland'dan “En İyi Tür” olarak bilinen suç gerilim filmi için çekimlere başladı.
Zendaya (@zendaya)'in paylaştığı bir gönderi ()

Rapçi Drake tarafından ortaklaşa üretilen "Euphoria" dizisi de yakında yayınlanacak. Zendaya, Rue adında uyuşturucu bağımlısı kızı oynayacak. Aktris ayrıca, 1890'larda kölelerin soyundan gelen açık tenli Afrikalı-Amerikalı kızı oynayacağı “A White Lie” filminin setinde çalışıyor.


Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: