Selena Gomez Kimdir? Biyografi Ve Hayatı - Disney Yıldızı Kızın Hayatı!

Selena Gomez Kimdir? Biyografi Ve Hayatı - Disney Yıldızı Kızın Hayatı!
Selena Gomez Biyografisi Ve Hayatı!

Adı: Selana Gomez

Doğum Tarihi: 22 Temmuz 1992 (26 yaşında)

Doğduğu İl: Grand Prairie, Texas, USA

Boy: 169 cm

Ağırlık: 52 kg

Doğum Burcu: Yengeç burcu

Meslek: şarkıcı,aktris

Selena Gomez Kimdir?

22 Temmuz 1992'de, Grand Prairie, Teksas'ta doğan Selena Gomez, Barney and Friends şovunda iki yıllık bir koşu ile şov dünyasına başladı . Gomez, birkaç bit bölümden sonra, Disney Channel'daki Zack ve Cody ve Hannah Montana'daki The Suite Life'da rol aldı . 2007 yılında Waverly Waverly Place'in sihirbazları olarak rol aldı  ve 2009'da pop & Kiss albümünü çıkardı . Yıllar içindeki diğer projeler arasında, "Good for You" adlı single'ı içeren 2013 filmi Spring Breakers ve 2015 albümü Revival yer alıyor. Gomez ayrıca, lupus ile yaptığı savaşta halka açıldığı için övgü aldı.

SELENA GOMEZ BİYOGRAFİ

Selena Marie Gomez, Disney Channel'daki “Waverly Wizards Place” gençleri sitcomdaki rolünün ardından popüler olan Amerikalı bir aktris. Daha sonra, kız bir model, tasarımcı, şarkıcı, besteci ve söz yazarı olarak başarılı bir kariyer yapmıştır. Ayrıca, Selena, on yedi yaşından itibaren UNICEF İyi Niyet Elçisi olmuştur.

ÇOCUKLUĞU VE BAŞARIYA GİDEN YOL

Selena Gomez, çarpıcı güzelliğini kalıtımına borçlu. Latin babası babası Ricardo Gomez'in muhteşem kıvırcık saçlarını ve şehvetli dolgun dudaklarını “aldı”. İngiliz-İtalyan annesi Mandy Kornett, kar beyazı dişlerine, geniş gülümsemesine ve koyu kahverengi gözlerine katkıda bulundu. Nadir isme gelince, Selena, doksanlı yılların başlarında popüler şarkıcı seçildi.

Selena Gomez çocukluk fotoğrafları
Selena Gomez beş yaşındayken ailesi boşandı. Bu kız için gerçek bir trajediydi. Memleketi Grand Prairie, Texas'a ve arkadaşlarına veda etmek zorunda kaldı ve annesiyle birlikte gürültülü ve kalabalık Los Angeles'a taşındı.

Küçük Prenses
Mandy, oyuncu olarak çalışarak geçimini sağladı. İş onun tüm zamanını aldı, bu yüzden Selena annesine çekim sahnelerinde her zaman eşlik etti. Mandy'nin meslektaşları ve çekim malzemelerine Selena oyuncuları kopyaladığı için dokundu. Sonunda, altı yaşındaki Selena, annesine aktris olmayı hayal ettiğini söyledi.

Aile albümünden fotoğraf
Ondan sonra, Mandy kızını çeşitli oyunculara götürmeye başladı. Selena'nın 9. doğum günü hayatını tanımlayan muhteşem bir etkinlikle kutlandı - çocuk televizyon dizisi “Barney and Friends” da rol aldı.


Selena Gomez ilk rolü (Barney & Arkadaşları)

Bu şekilde, Gianna'nın rolü Selena'nın Hollywood kariyeri ve şov dünyasında büyüleyici maceraları için bir sıçrama tahtası haline geldi. Ayrıca, “Barney ve Arkadaşları” Sienna'ya en iyi arkadaşı, başka bir genç ünlü Demi Lovato verdi.

Selena Gomez ve Demi Lovato eski arkadaşlar
Mandy ve Selena olsa zengin değildi. Selena, bazen gaz için paralarının olmadığını bile hatırlıyor. Mandy, kızının ihtiyacı olan her şeyi müzelere, okyanuslara ve konserlere götürerek geçirdi. Kadın tek kızını yetiştirmeyi ve ona iyi bir örnek vermeyi başardı. Daha sonra, Selena Gomez ilk başarısını elde ettiğinde ve ünlendiğinde, Mandy, Bryan Teeffee ile evlendi. Ve böylece Selena'nın soyadı çift oldu, Teefee-Gomez. 2013'te Selena'nın üvey kız kardeşi Gracie Elliot doğdu.

Selena Gomez babası (sağda) ve üvey babası (solda)

SELENA GOMEZ KARİYERİ

2003 yılında genç oyuncu, “Spy Kids” in 3. bölümünde Waterpark kızı'nın küçük bir rolü oldu. 2005'te “Walker, Texas Ranger: Trial by Fire” dizisinde bir başka küçük rol önerildi.

Spy Kids' ten kare (Selena Gomez)
Daha sonra popüler bir genç sitcom «Zack & Cody'nin Suite Life» içinde yer aldı. Karakterinin adı Gwen'di. Ayrıca genç kız, şov için soundtrack şarkılarından birini kaydetti. 2006'da Selena “Hannah Montana” da rol aldı. Hikayede kahramanın asıl düşmanı olmasına rağmen, Selena hayattaki bir aktrisin yakın arkadaşı oldu. Aktris Miley Cyrus'du.

Genç Selena Gomez ve Miley Cyrus
Ancak Selena için gerçek atılım “Waverly Büyücüleri” dizisindeki TV dizisinde öncü rolü oldu. Bu projede, Selena ve Jennifer Stone, David Henrie, Jake T. Austin gibi diğer aday oyuncular ve aktrisler kalıtsal sihirbazların çocuklarını oynadı.


Waverly Büyücüleri (Waverly Wizards) Dizi

TV dizileri altı yıl boyunca Disney kanalında gösterildi. O zaman boyunca, Selena büyüleyici bir genç bayana çiçek açtı. Dizinin izleyicileri, Selena'yı o kadar oynayarak, sihirbazların maceralarını sevdi ve aktris Disney projelerinin daimi katılımcısı oldu. Selena'nın popülerliği sadece oyunculuk yeteneğinden değil, aynı zamanda hoş sesi nedeniyle de arttı. 2008'de Jonas Brothers erkek grubunun video klibini («Burnin 'Up») kaydetmiştir. O zamandan beri, çizgi film seslerini kaydetmek için sık sık davet edildi. Prenses Selenia (Arthur ve Maltazard'ın İntikamı »,« Arthur 3: İki Dünya Savaşı ») veya Mavis (« Hotel Transylvania »,« Hotel Transylvania 2 ») gibi popüler animasyon filmlerinin birçok karakteri sesinde konuştu. . 2009 sonbaharında, Selena Gomez & the Scene tarafından “Kiss & Tell” adlı ilk albümü yayınlandı. Bu albüm seyirciyi tür çeşitliliği ile şaşırttı.


"Selena Gomez & The Scene - A Year Without Rain" Şarkısı

Aynı 2009'da Selena, organizasyon tarihindeki en genç UNICEF İyi Niyet Elçisi oldu.

Selena Gomez Gana' da
2010 yılında Gomez, “Monte Carlo” ve “Ramona and Beezus” gibi filmlerde başrolü aldı. Eskiden büyük bir servet mirasçısı ile karıştırılmış fakir bir kız oynadı. Başka bir filmde, huzursuz bir küçük kız olan Ramona Quimby'nin kız kardeşini oynadı. Aynı yıl oyuncu, yoğun bir film çekimi ve turne programı nedeniyle dış öğrenci olarak bitirmesi gereken okuldan mezun oldu.

Selena Gomez ve onun yavru köpeği Bailor
 Selena'nın popülaritesi arttıkça, manken işi için cazip hale geldi. Louis Vuitton, Adidas, Pantene ve Coca-cola gibi büyük markalar, reklam kampanyalarının yüzü olmayı teklif etti. Örneğin, Selena'nın soda içtiği bu Instagram resmi rekor sayıda beğeni aldı. «Sözlerin şişede olduğunda çok güzel!» - Selena resmin altına yazdı.

Selena Gomez instagram'da bu resim ile beraber beğeni rekor kırdı
Selena Gomez, 2016 yılında “The Caring Essentials” adlı aile drama filminde ve Seth Rogen ve Zac Efron ile birlikte “Komşular 2: Sorority Rising” adlı komedide oynadı . Şimdi çok popüler. Onun Instagram hesabı da öyle: Her reklam ilanı için yaklaşık 500.000 dolar alıyor.


SELENA GOMEZ - KİŞİSEL YAŞAMI

12 yaşındayken Selena Gomez parmağına bir "saflık halkası" koydu. Bu iyi bilinen bir Amerikan geleneğidir, yüzüğü takan bir kızı evliliğe kadar perhiz yapmak zorunda bırakmaktadır. Bununla birlikte, Selena'nın gümüş yüzüğü şu ifadeyle kazınmış: “Gerçek Aşk Bekler” yeminini bozmasını engellemedi.

Selena Gomez 12 yılında iffet yemin etti.
Bu, bir pop şarkıcısı ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca gencin ikonu olan Justin Bieber'ın suçu. 2010'da bir bebek suratlı Latin Amerika güzelliğini fark etti. Veya belki de tam tersi oldu ve Justin'den iki yaş büyük olan ve şov dünyasını daha iyi tanıdığını bilen, bu şaşkın genç adamı korumak için cazip gelen Selena idi. Neyse, çekicilikleri karşılıklı idi.

Selena Gomez ve Justin Bieber
Romantizm, Justin'in kadın hayranlarının rolünde öfkeyle sonuçlandı. İlişkilerinin ilk aylarında, Selena'nın Twitter hesabı, kızların tehditleriyle doluydu. Bununla birlikte, Selena ve Justin'in aşk hikayesi o kadar hızlı gelişti ki, Ocak 2011'de saflık yüzüğü kısa sürede ertelenmişti. Medya, tutkuyla sahilde öpüşen aşıkların fotoğraflarını yayınladı.

Yıldız Çift
Selena'nın şov dünyasında verdiği dersler Justin'e çok yarar sağladı gibi görünüyor. Popülerliği zirveye ulaştı ve yakında süperstarlık statüsünün hazzı Selena'nın onun için güzelliklerini gölgeledi. Kadın hayranlarının dikkatini asla reddetmedi ve en azından bir keresinde halka açık bir Victoria's Secret modeli olan Barbara Palvin ile flört ettiğini gördü. Selena, tam olarak Justin'in dağılmalarına neden olan diğer kadınlarla flört ettiğini söyledi.

Selena Gomez vs Barbara Palvin
Ancak Selena sanki Justin'i yenmemiş gibi görünüyor. Paparazziler 2014 ve 2015 yıllarında tekrar bir araya geldiler ve bir kez daha Justin'in kıyafetlerinde Selena bir araya geldiklerinin işareti olarak kabul edildi. 

Dedikodular Selena Ocak 2016'da bilinmeyen bir genci ile halka açık çıktığında durdu. Bu, Onia markasının erkek bir modeli olan Samuel Kost'du. Beverly Hills'deki şık restoranlardan birine giderken el ele tutuşup tatlı bir şekilde sohbet ediyorlardı. Fakat ilişkileri uzun sürmedi.

Samuel Krost İle..
2016 yazında, Beiber genç Sofia Richie ile çıkmaya başladı. Selena ve Justin Instagram'da kocaman bir kelime savaşı yaptılar. Bundan sonra, Bieber hesabını silmiş.


SELENA GOMEZ ŞİMDİKİ HALİ

2016 sonbaharında, Selena Gomez ara verdiğini iddia etti. Ne yazık ki, kızın sağlığı ile ilgili ciddi bir sorunu var. Lupusun şiddetlenmesi depresyona ve panik ataklara neden oldu. Kız, hayranlarından, sağlığın en önemli şey olduğunu açıklamak için özür dilemesini istedi. 2017 yazında «Fetish» adlı yeni bir müzik videosunu sundu.


Selena Gomez - Fetish (ft, Gucci Mane)

Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: