Miley Cyrus Kimdir? Miley Cyrus Biyografi ve Hayatı!

Miley Cyrus Kimdir? Miley Cyrus Biyografi ve Hayatı!Miley Cyrus Biyografisi Ve Hakkında!Adı: Miley Cyrus

Doğum Tarihi: 23 Kasım 1992 (şuan 26 yaşında)

Doğduğu İl: Franklin, Tennessee, US

Boy: 165 cm

Ağırlık: 52 kg

Doğum Burcu: Yay burcu

Meslek: şarkıcı,aktris

Miley Cyrus Kimdir?

1992'de Franklin, Tennessee'de doğdu, oyuncu / şarkıcı Miley Cyrus, ülke yıldızı Billy Ray Cyrus'un kızı. 2004'te Disney'in hit dizisi Hannah Montana'nın başrolünü oynayarak genç yaşta rol almaya başladı . Cyrus, Breakout (2008) ve  Can't Be Tamed (2010) gibi birçok başarılı albüm çıkarmaya başladı.  onun vahşi davranışı. Tartışmalı bir videonun desteklediği 2013 single “Wrecking Ball”, ABD'deki ilk 1 numaralı hit oldu.

MİLEY CYRUS BİYOGRAFİSİ

Miley Ray Cyrus (doğum adı Destiny Hope Cyrus) Amerikalı pop şarkıcısı ve aktris. “Hannah Montana” adlı genç dizisindeki ana rollerden ve “The Last Song” adlı melodramdan ve “Breakout”, “Lives The Time Lives”, «Canlandırılmayan Zaman” albümlerinin yayınlanmasından sonra ünlü oldu. vb.

Oyuncu ve şarkıcı Miley Cyrus

2009 yılında John Travolta ile birlikte Miley, «Bolt» adlı çizgi film için yazılan «I Thought I Lost» adlı şarkı için Altın Küre'ye aday gösterildi ve 2013'te “Bangerz” albümü için “Grammy” adlı adaylığı aldı. “Çocukların Seçimi Ödülleri” nin altı kez kazananı ve “Gençlerin Seçimi Ödülleri” nin 19 kez kazandığı (2018 başı itibariyle).


ÇOCUKLUK VE AİLE

Miley Cyrus, 23 Kasım 1992'de ABD'nin Tennessee eyaletindeki Nashville kentinde doğdu. Ailesi ünlü bir ülke şarkıcısı olan Billy Ray Cyrus ve aktris Leticia Jean Cyrus (kızlık soyadı Finley).

Miley Cyrus'un bebek resimleri

Cyrus ailesinde ayrıca Leticia'nın çocuklarını önceki evliliğinden (Billy Ray'in erken çocukluklarında evlat edindiği bir oğlu Trace ve kızı Brandi ve iki ortak çocuğu - Brazon'un küçük oğlu ve küçük kızı Noah) yetiştirdi. Ek olarak Miley, annesi Güney Carolina'da annesi Christine Laki ile birlikte yetiştirilen üvey kardeşi Christopher Cody'ye (babası tarafından) sahiptir.

Küçük Miley Cyrus ailesi, kız kardeşi ve erkek kardeşi ile birlikte

Miley ailesi çıkmaya başladığında, Billy Ray plak şirketi evlenmesini tavsiye etmedi - ticari olarak karlı değildi. Ancak, 28 Aralık 1993'te, kızının doğumundan sonra, çift gizlice evlendi.

fotograf: Billy Ray ve Leticia Jean Cyrus
Daha sonra Miley kardeşlerin çoğunluğu bir şekilde hayatlarını eğlence endüstrisi ile ilişkilendirdi: İz, elektronik pop grubu Metro İstasyonu'nda gitar çalıyor ve gitar çalıyor, Noah aktris oldu, Brazon modelleme işinde çalışıyor ve Brandi bir gazeteci.

Miley Cyrus, çocukluğundan en yakın arkadaşları ile

Miley, Tennessee'deki Franklin'deki bir çiftlikte büyüdü, Heritage İlköğretim Okulu'na gitti. Aile dine büyük önem verdi ve çocuklar düzenli olarak Baptist Kilisesi'ne katıldı. 2001'de "Doc" adlı televizyon dizisinde rol aldığı için Billy Ray'in Kanada'ya gitmesi gerekiyordu ve bütün aile onunla Toronto'ya taşındı.

Çocukluk çağında Miley Cyrus ve şimdi

Orada, 8 yaşında bir kız çocuğu tiyatroda “Mamma Mia!” Müzikalini görmüştü ve gösteriden sonra babamı kolundan tutup ağladığında şöyle bir izlenim bırakmıştı: “İstediğim şey buydu, baba! Oyuncu olmak istiyorum!". Daha sonra anne babası, ders vermeye ve Armstrong Acting Stüdyosunda oyunculuk yapmak için maksatlı bir bebek kaydetti. Kısa süre sonra televizyonda göründü ve babasının çalıştığı “Doc” dizisinde aynı rol oynadı.

TV KARİYERİ: HANNAH MONTANA

11 yaşında Miley rüyasına yaklaştı - yeni televizyon dizisi «Hannah Montana» 'nın Disney tarafından yayınlanması hakkında bilgi edindi. Bu hikaye, pop şarkıcısı Hannah Montana olarak ünlenen, ancak gizli tutulan ve çifte yaşam süren sıradan bir kız öğrenci Miley Stewart hakkında.


Miley Cyrus, Hannah Montana

Oyuncu kadrosuna katılmak için kız şarkılarını kaydetti, oyuncu yöneticilerine gönderdi ve kısa bir süre sonra kişisel seçmelere davet edildi. Üreticiler, böyle bir bebeği liderlik etme konusunda tereddüt ediyorlardı; Dahası, arsa göre onun karakteri çok daha büyük olmalıdır. Ancak, sebatları, çekicilikleri ve sesleriyle büyülendiler - ve Miley bu rol için atıldı, bunun yanında bir buçuk yıl oldu ve kız zaten 13 yaşındaydı.Hannah Montana'nın Evrimi

Böylece genç bir aktrisin ciddi bir TV kariyeri başlatıldı ve annesi Leticia Cyrus, bir kızın kişisel ajanı oldu. Daha sonra Miley bazen böyle erken bir başlangıç ​​için pişmanlık duyuyordu: “Çocukluğum yoktu - 13 yaşındayken zaten çalıştım ve bazen sadece kardeşlerimle yürüyüş yapmak istedim ama eğlence için zar zor zamanım oldu!

Miley Cyrus'un (aile, "Hannah Montana" nın başarısından sonra kiraladığı ev)

Dizi 26 Mart 2006'da yayınlandı ve gençler arasındaki popülerliği tüm olası rekorları kırdı. Miley Cyrus, tüm nesiller için bir yıldız ve idol oldu. Dizi dört mevsim yayınlandı ve yapımı 2011'de sona erdi. Ana karakterin babasının rolünün babası Billy Ray Cyrus tarafından gerçekleştirilmiş olması ve annenin rolünün ünlü bir aktris Brooke Shields'ı oynaması dikkat çekici. Ayrıca, dizi çekimlerinde Selena Gomez ve Mickey Rourke gibi yıldızlar da yer aldı ve kahramanın çocukluktaki rolü küçük Miley'nin kız kardeşi Noah Cyrus tarafından oynandı.

fotoğraf: Miley ve Noah Cyrus


2008 itibariyle, “Hannah Montana” dinleyicileri tüm dünyada 200 milyon izleyiciyi aştı. Miley Cyrus ve bir bütün olarak dizi, BAFTA Çocuk Ödülleri, Gençler Seçimi Ödülleri ve Emmy'ye dört aday olmak üzere birçok TV ödülü ve adaylığı aldı. Başarılı bir imajdan yararlanmaya devam eden Miley, aynı “iki tür” TV kanalında - “Zack ve Cody'nin Suite Yaşamı” (2006-2009) ve “Deck'teki Suite Yaşamı” (2009-2010) ile aynı rolde rol aldı. Dylan ve Cole Sprouse ile birlikte(son proje “Hannah Montana” nın notlarını bile üstlenmişti). Bir dahaki sefere genç yıldız TV'de yalnızca 2016'da göründüğünde, Miley'nin Woody ile birlikte önderlik ettiği Woody Allen'ın altı seri "Altı Sahnede Kriz" filmi oldu. Ünlü yönetmenin bağımsız projesi yalnızca Amazon Video'da yayınlanıyordu ve çok sınırlı bir izleyici kitlesi vardı.

MÜZİK KARİYERİ

Miley Cyrus'un müzikal kariyeri yükselişi, “Hannah Montana” projesinin başarısı ile iç içe geçti, çünkü dizinin ana teması ilk single'ı “Her İki Dünyanın En İyisi” oldu ve ilk albümü film müziği olarak kaydedildi. film. Disk 24 Ekim 2006'da yayımlandı ve anında kaçak bir başarı ile sonuçlandı. Ancak, şarkıların sanatçısı henüz Miley Cyrus değil, Hannah Montana olarak adlandırıldı.


Hannah Montana - Nobody's Perfect

Ancak çok geçmeden bu adaletsizlik giderildi: 26 Haziran 2007'de yeni çift albümü «Hannah Montana-2 / Meet Miley Cyrus» piyasaya sürüldü: ilk disk ikinci sezon için bir film müziği oldu ve ikinci bölüm Miley'nin ilk sahnesi oldu. bağımsız bir şarkıcı olarak albüm. Yeni müzikal çalışması tüm beklentileri aştı: albüm sadece listelerin başına gelmekle kalmadı, aynı zamanda üç kez platin oldu. 2008 yılı Miley’in bir şarkıcı olarak başarısını belirledi. Temmuz ayında, Hannah Montana «teması» ile zaten bir ilgisi olmayan yeni albümü «Breakout» piyasaya sürüldü, ancak yine de platin oldu. Bir yıl sonra Miley, dikkat çekici bir müzik çalışması daha başlattı: “The Time of Our Lives” albümü, asıl hit - “The Last Sana” adlı “The Last You” adlı filmin ana şarkısı. Eleştirmenler, şarkıcının sonunda Hannah Montana'ya veda etmesini sağlamak için albümü «bir adım daha» olarak nitelendirdi.


Miley Cyrus - When I Look At You

Kısa bir süre sonra kız, Kuzey Amerika ve Avrupa’da büyük bir konser turu “Wonder World Tour” ı yönetti. Seyirci, genç şarkıcının baladlarda gerçekten iyi olduğunu ve aynı zamanda tavırlarında biraz şık göründüğünü belirtti. Tur büyük bir başarıydı ve 64 milyon dolar gelirin tamamı kanserden muzdarip olan insanlara yardım etmek için “Umut Şehir” organizasyonuna devredildi.


2009 yılından itibaren Miley Cyrus


2010 yılında, “Can't Be Tamed” albümü yayınlandı ve başlık parçası canlı bir dans videosu çekti. Ardından 2011 yılının baharında Miley Cyrus, Güney Amerika'da bir "Çingene Kalp Turu" düzenledi. Bu süre zarfında, kız imajını değiştirdi - artık genç bir yıldız olmak istemedi ama yetişkin bir şarkıcı olarak kabul edilmeye çalıştı.


Miley Cyrus, Maxim için bir fotoğraf çekimi yaptı (2013)


Çabalar ödüllendirildi: 2013 yılında Miley, “Maxim” dergisine göre “dünyanın en seksi 100 kadını” nı seçti ve bekarlığı “We Stop Stop”, 2013'ün en iyi yaz şarkısı olarak kabul edildi. yıl. Aynı yılın sonbaharında, Cyrus, "En İyi Pop Vokal Albümü" kategorisinde Grammy Ödülü'ne aday gösterilen dördüncü stüdyo albümü «Bangerz» 'i çıkardı. «Wrecking Ball» şarkısının otantik ve oldukça erotik videosu için “MTV Video Müzik Ödülleri” ödülünü aldı.


Miley Cyrus - Wrecking Ball

Gelecek yılın başlarında şarkıcı bir dünya turnesine çıktı ve sahnedeki “yetişkin” davranışı bazen oldukça kışkırtıcı hale geldi, bu yüzden Miley'in konserleri bile “R” derecesine sahipti. Performansların “menüsünde” lateks mayolar, müstehcen jestler, aktif twerk ve yedek dansçıların kızlarıyla öpücükler vardı.

Büyüyen Miley Cyrus çirkin bir görüntü seçti
Eleştirmenlerden biri, şarkıcının davranışını klasik anlamda “tren kazası” ile karşılaştırdı, çünkü seyirci tepkisi utançla yoğun bir kokteylde karışıklık, korku ve korku karışımıydı. Aynı risk, 2015'teki bir sonraki “Sütlü Sütlü Süt Turu” nda sahne imajıydı.

Birçok insan, şarkıcının yaşam tarzındaki ani değişiminden dolayı şok oldu.

Miley Cyrus, 2015 yılında bağımsız psychedelic rock grubu The Flaming Lips; özellikle The Beatles '«Sgt. Biber Yalnız Kalpler Club Band ». Aynı yıl, beşinci stüdyo albümü, deneysel psychedelic diski «Miley Cyrus & Her Dead Petz» 'i çıkardı. “Biraz psychedelic, ama yine de pop müzik dünyasından” olarak nitelendirdi. Şarkıcı, 2016 yılında “Voice” adlı televizyon programına mentor olarak katıldı.


Şan: Miley Cyrus şarkı söylüyor

2017 sonbaharında, ünlü single «Malibu» ve «Inspired» 'ı içeren altıncı stüdyo albümü «Younger Now» çıktı. Taraftarlar rahatlamaya içtenlik katabilirdi: abartılı şarkıcı davranışı yavaş yavaş geçmişte kaldı.

Miley Cyrus 5'5 uzunluğunda
«Şimdi kendimi tamamen farklı bir insan olarak hissediyorum», - diye itiraf etti. - «Daha önce kendimde olmadığımı söylemek istemiyorum. Ama işte son albümde olduğum şey - bu gerçek bir ben ».

MİLEY CYRUS OYUNCU

Genç aktrisin ilk yetişkin film çalışması, Miley'nin ortaklarının Liam Hemsworth ve Greg Kinnear olduğu Julie Ann Robinson'ın yönettiği ilk uzun metrajlı filmi “The Last Song” (2010) adlı melodramda başrol oynadı.

"Son Şarkı" filminde Miley Cyrus, Liam Hemsworth ile tanıştı.
Miley'in kahramanı New York'tan selamladığı için, genç oyuncu bir konuşma terapisti ile güney aksanı kurtulmak için uzun süre ziyarette bulundu. Ek olarak, Miley, “Size Baktığımda” ana teması da dahil olmak üzere, film müziği için iki şarkı kaydetti.


=Son Şarkı= Orjinal Fragman

Gişe başarısına rağmen, eleştirmenler Miley Cyrus'u yetişkin bir aktris gibi takdir etmediler: kendi görüşlerine göre, deneyiminden ya da yeteneğinden yoksun. Ondan sonra sinema Miley için müzik dünyasından daha az önemli hale geldi. Hiç kuşkusuz, “LOL”, “So Undercover”, “A Very Murray Christmas” gibi resimlerini süslemeyi başardı, ancak şimdi ünlü şarkıcı daha çok sadece kendini oynamak için kaldı.


"LOL" filminin çekimlerinde

DUBLAJ

Uzun metrajlı filmlerdeki rollerden daha başarılı bir şekilde Miley'nin seslendirme animasyon karakterleri üzerindeki çalışmasıydı. Uzun metrajlı animasyon filmi “Bolt” konusundaki çalışması bir buluş olarak kabul edilebilir. Ana karakterin hostesini Bolt adında bir köpek yavrusu (John Travolta tarafından seslendirildi) dile getirdi. Bu çizgi film gişede 310 milyon dolar ile iyi karşılandı ve ayrıca Akademi Ödülü ve Altın Küre Ödülü'ne aday gösterildi. Miley, film için kaydedilen "Seni Kaybettim Düşündüm" şarkısı için bir Altın Küre adaylığı daha aldı.

Kız çizgi film karakteri "Bolt" dile getirdi

SADAKA

Miley Cyrus, genç yaştan etkileyici bir gelire sahip olduğu için düzenli olarak yardım işlerine katılmaktadır. Umut Şehri Ulusal Tıp Merkezini destekliyor ve ayrıca Elton John AIDS Vakfı'na ve çeşitli hastalıkların tedavisi, hayvanları koruma vb. Amaçlı diğer birçok yardım projesine de yardım ediyor.

    ""
        2013'te, herkesin abartılı davranışını tartışmaya başladığı yıl, Miley sonunda şunu fark etti: “Birçok insan ne yaptığımı tartışmaya hazırsa, muhtemelen iyi bir şekilde kullanılabilir. Daha iyisini yapmak için her şeyi değiştirebilirsiniz, bunun yerine sadece dedikoduya yol açabilirsiniz ».
                                                      ""
Ağustos 2014'te Miley, evsizlere, LGBT gençlere ve diğer savunmasız vatandaş kategorilerine yardımcı olarak “The Happy Hippie” özel fonunu düzenledi.


MİLEY CYRUS'UN ÖZEL HAYATI

2009'dan 2013 yılına kadar Miley Cyrus, «The Last Song» filminden bir meslektaşla, Liam Hemsworth ile ilişki içindeydi. Bir zamanlar nişanlandılar bile, ama aradan sonra Miley basına şunları söyledi: “İki kişi bir olmaya çalışırken bu tür bir ilişkiden hoşlanmıyorum. Bu tür bir bağımlılık için can attığımı sanmıyorum ».

Miley Cyrus ve Liam Hemsworth 2009 yılında buluştu

2014 sonbaharından bahar 2015 yılına kadar olan kız, efsanevi bir aktör Arnold Schwarzenegger'in oğlu Patrick Schwarzenegger ile çıkıyor . Ancak genç adamın ebeveynlerinin sıcak tavrına rağmen, bu ilişkiler kırılgandı ve bir ihlal olarak sınıflandırılabilir.

Aktris Arnold Schwarzenegger'in oğlu
Kısa bir süre sonra Miley, biseksüel olduğunu iddia etti ve Temmuz 2015'ten itibaren Victoria's Secrets modeli Stella Maxwell ile bir ilişkisi vardı, ancak bu duygular da birkaç ay sürmedi, kayboldu.

Miley Stella Maxwell ile kısa bir romantizm yaşadı.

Aynı zamanda, yıldız onun cinselliğini ve hatta cinsiyet çeşitliliğini açıkladı, ancak bu tür ifadeler Miley'nin gerçek cinsellik ve kendini algılamaktan ziyade toplumsal konumunu yansıtıyor.

               ""
Beni olduğum gibi seven birini sevmeye hazırım! Açığım.

                                                                                                                                            ""
Sonunda, Ocak 2016'da, Liam Hemsworth ile ilişkilerini yeniden başlattı ve sonbaharda çift tekrar nişanlandı. Aynı zamanda, Miley oldukça kıskanç olduğunu itiraf etti ve Liam sahnede güzel aktrislerle çalışırken endişelendiriyor. Ancak, genel olarak çift mutlu görünüyor. 2018 Ocak'ında evlendikleri söylendi.

Miley Cyrus ve Liam Hemsworth tekrar birarada (2017 yılı)
2017 yılında yıldızın banka hesabı 200 milyon dolarla doluydu ve tüm kariyeri (Yandex) için yaklaşık 360 milyon dolar kazanmıştı. Miley, itiraf edilmiş bir uyuşturucu kullanıcısı, psychedelic uyuşturucu yasallaştırmasını destekliyor ve birkaç kez esrar içti ve “dünyadaki en iyi uyuşturucu” olduğunu belirtti.

MİLEY CYRUS ŞİMDİKİ HALİ

2017 yılının sonunda olgunlaşan Miley Cyrus ve Liam Hemsworth, mutlu ailelerinde bir bebek olmadıklarını fark etti. Çift, sorumlu ve sevgi dolu ebeveynler olmaya oldukça hazır ve şarkıcı şimdi sigara içmeyi ve alkol almayı bıraktı ve aynı zamanda spor salonunda formda kalmak için egzersiz yapmaya başladı. Akrabalara göre, gelecekteki eşler ilk çocuklarının doğumuna «daha önce hiç olmadığı kadar ciddiye» konsantre oluyorlar. Ancak, Miley zaten hamilelik söylentisini yaymıştı, ama bu bir şakaydı.

Gizli bir düğün söylentileri var, Miley Cyrus ve Liam Hemsworth
2017 yılında şarkıcı, Jennifer Lopez, Ariana Grande, Rihanna, Rapçi Chance Chance ve diğer yıldızlarla birinciliği paylaşan en aktif yıldız yardımcısı olarak seçildi. 2018'de çalışmalarını "Voice" adlı TV şovunda tamamladı.
Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: