ÖLMEDEN ÖNCE İZLEMENİZ GEREKEN EN İYİ 10 DİSNEY YAPIMI ANİMASYON FİLM TAVSİYESİ

ÖLMEDEN ÖNCE İZLEMENİZ GEREKEN EN İYİ 10 DİSNEY YAPIMI ANİMASYON FİLM TAVSİYESİ


ÖLMEDEN ÖNCE KESİNLİKLE 
İZLEMENİZ GEREKEN 
10 HARİKA DİSNEY ANİMASYON FİLMİ!

Kimi zaman bir Disney hayranı olmanıza bile gerek yoktur çünkü bazı insanlar "Disney" kelimesini bile hiç duymamış insanlar, disney yapımı filmleri, dizileri ve hatta çocuk animasyon filmlerini izlerken çok eğlenebilir ve keyif alabilir.

Yani bir Disney filmini severek izlemeniz için illaki "Disney Channel" hayranı (fan) olmanıza gerek yoktur.

Bu yayınımda sizlere, benimde keyif alarak izlediğim onlarca Disney yapımı animasyon filmleri arasından, ailenizle ve küçük çocuk kardeşlerinizle bile keyifle, sıkılmadan izleyebileceğiniz, bir sinema akşamı yapabileceğiniz, sizi etkisi altına alacak en güzel 10 disney yapımı animasyon filmi seçtim. 

Tabiki de herkesin film zevki aynı değildir bu durum tartışılabilir fakat yine de yaşınız kaç olursa olsun bu filmleri izlemeden bu dünyadan göçüp gitmeyin, kimi zaman sıcacık ilişkileri sayesinde ağlatan, çoğu zaman ise muzurlukları ve komik rolleri ile bizleri kahkahalara boğan bu filmleri izlemeden geçmeyin derim. 1- ZOOTROPOLİSZootropolis: Hayvanlar Şehri Film Konusu

Film'deki olaylar Zootopia adında bir şehirde gerçekleşir ve bu şehir, hayvanların hep bir arada yaşadığı çok büyük bir şehirdir.

Bu şehirde yaşayan bir tavşan olan "Judy Hopps" polis teşkilatina yeni yazılmıştır. "Nick" adlı tilki ise küçük dolandırıcılık işleri yaparak köşeyi dönmeyi hedeflemektedir. Bir gün "Nick" işlemediği bir suçla itham edilir. Tilki Nick adını temize çıkartmak , Judy' de davayı çözmek için daha önceden hiç tahmin edemeyecekleri bir işbirliği yapmak zorunda kalırlar.

Walt Disney yapımı bu animasyon filmi bir o kadar karmakarışık ve "Bolt" filmi gibi sevilen animasyon filmlerinin yönetmeni Byron Howard' ın hayata geçireceği bu film, 4 Mart 2016' da gösterime girdi.


ZOOTROPOLİS FRAGMANI 1 (TÜRKÇE)


ZOOTROPOLİS FRAGMANI 2 (TÜRKÇE)
2- BOLT

Bolt: Süper Köpek Film Konusu

Filmimizin kahramanı ve bir Alman çoban köpeği olan Bolt, çıktığı bir televizyon şovunda çeşitli efektlerle yaratılan süper güçlerin gerçek olduğuna, kendisininde süper güçlere sahip olduğuna inanmaktadır.

Bir gün stüdyodan istemeden New York sokaklarına atılır ve aslı dişi bir kedi olan Mr. Mittens ve Rhino adında hamster ile karşılaşır ve kısa zamanda aralarında bir arkadaş ruhu doğar.

Bolt, sahibi olan küçük kız Penny' nin yanına nasıl geri gideceğini bilemez ve küçük hamster arkadaşı ile kedi' den (Mr. Mittens) yardım ister.

Bu üç arkadaşın yolculuğunda, kahramanımız olan Bolt aslında süper güçlerinin olmadığını ve stüdyo dışındaki dünyanın gerçeğini çok daha farklı olduğunu anlar.

BOLT FRAGMANI (TÜRKÇE)3- KARLAR ÜLKESİ

Karlar Ülkesi Film Konusu

Maceralara atılmayı seven ve bir o kadarda iyi kalpli olan Anna, kız kardeşi Prenses Elsa' yı bulup yaşadığı krallığa sonsuz kış getiren laneti sona erdirmesini sağlayarak, şehrinde yaşayan insanları eski güzel günlerine döndürmeye karar verir.

Masalsı, uzun bir yolculuğa çıkan Anna' nın yol arkadaşı ise usta bir dağcı olan Kristoff ve sadık Ren geyiği Sven' dir. Ayrıca Olaf adlı başka başka yol arkadaşları daha olur. 

Mitolojik yaratıklar ve korku verici büyüler eşliğinde süren yolculuğun her dönemecinde ayrı bir tehlike ortaya çıkar. Yolculuğun asıl zor kısmı ise zamanla yarışıyor olmalarıdır.

Şunu da belirtmeden geçmeyelimki Disney yapımı bu güzel animasyon filminin yapımı profesyonel bir ekip ile 300 saat kadar sürdüğü söylendi.

KARLAR ÜLKESİ FRAGMANI (TÜRKÇE)


4- GÜZEL VE ÇİRKİN

Güzel Ve Çirki Film Konusu (3D)

Küçük bir fransız köyünde babası ile yaşayan Belle, tekdüze hayatından sıkılmış durumdadır. Bir gün babasının gece yolunu kaybedipbir şatoda esir alınması üzerine Belle, hiç beklemediği bir durumla karşılaşır. Şatonun sahibi lanetlenmiş bir prenstir.

Kısaca konudan bahsedecek olursak, Güzel ve Çirkin Disney yapımı animasyon filminde çirkin bir yaratığa dönen bir prens ve onun tarafından alıkonulan bir genç kızın hikayesi anlatılıyor.

Bu film Güzel ve Çirkin animasyon filmidir. Asıl filmi ise gerçek oyunculardan ve konuşan çaydanlıklar, mumlar vs. oluşan bir filimdir web sitemde bulabilirsiniz.GÜZEL VE ÇİRKİN FRAGMANI (TÜRKÇE)5- CESUR (BRAVE)


Cesur (Brave) Film Konusu

Aşırı başarılı ve bir o kadarda yetenekli bir okçu olan kahramanımız kızıl saçlı Merida, Kral Fergus ve Kraliçe Elinor' un aceleci kızlarıdır. Hayatındaki başarılı ve macera dolu yolu kendi çizmeye kararlı olan Merinda, ülkesinin şamatacı lordlarına ait olan asırlık bir geleneğe karşı çıkar.

Heybetli Lord MacGuffin, huysuz Lord Macintosh ve aksi Lord Dingwall, Merida' nın hareketleri farkında olmadan krallık içerisinde kaos ve öfke yaratır. Garip Bilge Kadın' a başvurduğunda ise uğursuz bir dilek onu beklemektedir. 

Merinda peşindeki tehlikeli güçleri keşederken çok geç olmadan o korkunç laneti bozmaya çalışır ve gerçek cesaretin ne olduğunu anlar.
Ve bu yolda devam eden Cesur'un Yani Merinda' nın macerası anlatılır.CESUR (BRAVE) FRAGMANI (TÜRKÇE)6- YUKARI BAK

Yukarı Bak Film Konusu

Filmdeki kahraman büyük amcamız, hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika'nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen'ın hikayesinin anlatıldığı yeni bir komedi. Ancak Carl, yolculuğa başladıktan sonra en büyük kabusunu da yanında götürmekte olduğunu fark eder.

Yukarı Bak'ta rastlantı eseri yolları kesişen iki çocuk, yıllarca sürecek tatlı ve dokunaklı bir hikayenin başkahramanlarıdır. Maceracı doğan ve hayattaki her şeye dair çocuksu saf meraklar barındıran Ellie’nin tek hayali dünyayı gezebilmektir. Carl ise sessizliği ve dinginliğiyle örttüğü maceraperestliği ve kocaman kalbiyle Ellie’nin tek isteğini gerçekleştirebilmeyi dilemektedir. İki küçük çocuk büyür, evlenir, yaşlanır... Ölüm Ellie’nin kapısını çalar, Carl ise sevdiğinden kalan 

tek şeyi, bu çocuksu hayali gerçekleştirmeye koyulur.


YUKARI BAK FRAGMANI (TÜRKÇE)
7- 6 SÜPER KAHRAMAN


6 Süper Kahraman Film Konusu

Kahramanımız oldukça zeki bir robot tasarımcısı olan Hiro Hamada kendisini bir anda bir suç örgütünün içinde bulacaktır. Kötü adamların amacı yüksek teknolojili “San Fransokyo” kentini yerle bir etmektir. En yakın arkadaşı Baymax ‘ın yardımıyla Hiro, şehri kurtarmak için oluşturulan gönüllüler ordusuna katılır. 

Onları Hiro'nun diğer arkadaşları da yalnız bırakmayacaktır:  Hiro gibi macera bağımlısı olan Gogo Tamaga, oldukça düzenli, sistemli ve sevimli Wasabi No-Ginger, kimya konusunda uzmanlaşmış Honey Lemon ve fanatik Fred.
6 SÜPER KAHRAMAN FRAGMANI (TÜRKÇE)
8- MOANA

Moana Film Konusu

Kahramanımız Moana Antik Polenezya'da yaşayan bir kabilenin şefinin cesur kızıdır. Güçlü ve korkusuz Moana doğanın içinde büyümüştür ve neşeli bir kızdır. Ancak yarı tanrı Maui tarafından yapılan korkunç bir lanet onun adasına dek ulaşır. Maui tanrıça Te Whiti'nin kalbini çalarak onu kızdırmıştır ve şimdi balıkçılar balık tutamaz olmuş, ekinler yetişmeden solar olmuştur. Ancak Moana bu duruma boyun eğmemeye kararlıdır. Güney Pasifik'ten yola çıkan genç kızın amacı laneti sonlandırmak için yarı tanrıyı bulmak ve ona çaldığı şeyi iade ettirmektir...

Bir diğer kısa şekilde Moana film konusunu ele alacak olursak; Antik çağlarda Okyanusya'daki Güney Pasifik adalarında yaşayan bir genç kız olan Moana, kuşaklar boyunca denizlerde yolculuk etmiş bir ailenin temsilcisidir. Ailesine ve yaşadığı adanın halkına yardım edebilmek amacıyla maceralı bir yolculuğa çıktığında, hayran olduğu yarı-tanrı Maui ile işbirliği yapması gerekecektir.


MOANA FRAGMANI (TÜRKÇE)

9- ASLAN KRAL
Aslan Kral Flim Konusu (3D)

 Kahramanımız Aslan Kral'da, vahşi Afrika’da henüz yeni doğan bir aslan doğaya egemen düzenin kökünden sarsılacağı bir döneme tanıklık etmek üzeredir. Doğanın kralı olan babasının tacının veliahtı olan Simba, kötülüklerle ve kötü hayvanlarla dolu ormanlarda günden güne daha fazla öğrenecek ve daha fazla büyüyecektir. Simba’nın sorumluluklarını üstlenme ve sorunları çözme becerisi, ormanın yeni kurallarını belirleyecektir. 

Birdiğer kısa şekilde konusunu açacak olursak;Vahşi Afrika'nın derinliklerinde genç bir aslan doğar. Babası bölgenin kralı olan küçük aslan, kısa zamanda onun yerine geçmek isteyen hırslı düşmanlarının tehdidi altında kalır ve maceralar başlar.


ASLAN KRAL FRAGMANI (TÜRKÇE)
10- OYUNBOZAN RALPH
Oyunbozan Ralph Konusu

Kahramanımız atari oyununun bina yıkan 'kötü adamı' rolündeki Ralph, hem yıllardır aynı işi yapmaktan sıkılmış hem de oyunun iyi adamı tamirci 'Felix' gölgesinde kalmaktan bıkmıştır. Bu arada da tüm övgüleri Felix toplar. Ralph artık iyi bir kahraman olmak ister ve diğer video oyunları arasında gidip gelmeye başlar. Fakat oyundan oyuna atlarken yol açtığı bir kaza Sugar Rush oyununu tehlike altında bırakan bir düşmanı serbest bırakır. Şimdi kahraman olma fırsatı onda mıdır? 

Walt Disney Animation Studios, bu kez bir atari oyunu kahramanı olan Ralph'ın hikayesini anlatıyor.

OYUNBOZAN RALPH FRAGMANI (TÜRKÇE)
Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: