Dove Cameron Kimdir? - Disney Yıldızı Kızın Biyografisi! - Hayatı

Dove Cameron Kimdir? - Disney Yıldızı Kızın Biyografisi! - HayatıDove Cameron Biyografisi ve Hakkında Fiziksel Ve Kişisel Bilgiler!

Adı: Dove Cameron

Gerçek Adı: Chloe Celeste Hosterman

Doğum Günü: 15 Ocak 1996 (şuanda 22 yaşında)

Doğduğu İl: Seattle, Washington, US

Boyu (Uzunluğu): 157 cm

Kilo (Ağırlığı): 54 kg

Doğum Burcu: Oğlak

Meslek: aktris, şarkıcı
DOVE CAMERON'UN BİYOGRAFİSİ VE HAYATI


Dove Cameron, Liv ve Maddie TV dizileri (2013-2017) ve fantastik aksiyon filmi Descendants (2015) ve devam filmindeki rolleriyle ünlü Amerika aktris ve şarkıcı.

Dove Olivia Cameron, Amerikalı oyuncu ve şarkıcı. Liv ve Maddie dizisinde Liv ve Maddie Rooney rolü ile bilinmektedir. 

ERKEN YILLAR

Dove Cameron (gerçek adı Chloe Celeste Hosterman) 15 Ocak 1996' da Seattle, Washington' da doğdu. Babası Philip Alan Hosterman 2011 yılında öldü. Annesi Bonnie Wallace, yapımcı ve yazar. Dove' un ailesi, babası öldüğünde boşandı. Dove' un şarkıcı ve vokal hocası Claire Hosterman' ın (1989 doğumlu) bir ablası vardır.


Cameron' ı bir çocuk olarak babasıyla birlikte, Dove.

Cameron, Slovakça, Rusça, Macarca ve Fransızca kökenli. Aktris, babasının büyük büyük annelerinden birinin doğduğu Fransa'ya sık sık gittiği için oldukça iyi Fransızca konuşur. Cameron'un babası çocukken ona Dove adını verdi. Öldüğünde, oyuncu resmen onuruna adını değiştirdi.

Dove, boyu 157 cm boyunda

Cameron ilköğretim okulunda sanat dünyası ile tanıştı; 8 yaşındayken Bainbridge Performing Arts adlı topluluk tiyatrosuna katıldı. 11 yaşında, popüler Les Miserables yapımında küçük Cosette rolünü üstlendi; Ayrıca Frances Burnett'in Secret Garden romanına dayanan oyunda Mary'nin başrolünü oynadı. 

Görüşmelerinden birinde, okulda sürekli zorbalık ve alay edildiğini ortaya çıkardı. Akranlarıyla olan zor ilişkilerine rağmen, hayalini gerçekleştirme ve eğlence konusunda başarılı olma noktasında önemli bir noktaya değindi.

          ''
       Bir aktris ve şarkıcı olmak için tutkulu bir arzum
     vardı. Cameron, bu rüyadan hoşlandığını söylüyor.
                                                                    ,,

Dove - ailesiyle birlikte - Burbank Lisesi Ulusal Şov Korosu' nda kabul edildiği Los Angelas' a taşındığında rüyası gerçek olmaya başladı.

SİNEMA KARİYERİ

2012 yılında Cameron, Disney Channel'ın Bit ve Parça serisinin rollerinden birinde rol aldı. Pilot bölümün filme alınmasından sonra, dizinin adı Liv ve Maddie ve Dove'un her iki öncü rolü de teklif edildi: O, çok benzeyen fakat kişiliklerinde çok farklı olan ikiz kız kardeşler Liv ve Maddie Rooney'yi oynuyor. Pilot 2013'ün ortasında serbest bırakıldı ve 5.8 milyon izleyici tarafından izlendi, bu da onu Shake It Up serisinin çıkışından bu yana 2,5 yıl içinde en çok izlenen bölüm haline getirdi.
                                        
Dove Cameron, Liv ve Maddie dizisindeki ikiz kız kardeşlerin rolünü oynuyor.


Dizi yalnızca ABD'de değil, Güney Amerika'da da inanılmaz bir popülerlik kazandı; Arjantin, Kolombiya ve Meksika'da ikizlerin hikayesi o yılın en popüler yabancı dilli TV şovuydu.

Cameron , 2013 ve 2014 yıllarında filme alınan dört mevsimde oynuyor. Aynı zamanda, Cameron popüler Shameless serisinin ikinci sezonunda (2012) ve suç dizisi The Mentalist'in (2012) beşinci sezonunda belirdi; Ayrıca genç bir snowboardcu olan macera filmi Cloud 9'da (2014) başrolü oynadı.

Cameron Dove Mentalist serisinde

15 yılında Dove, Disney olmayan ilk filminde başrol oynadı; Hailee Steinfeld'in ana karakteri oynadığı Kyle Newman'ın komedi aksiyon filmi Barely Lethal'da epizodik bir rolü var. 

Aynı yıl Cameron, ünlü kötü adamların yavruları hakkında fantastik aksiyon filmi Descendants'ın başrolünde rol aldı. Aktris Maleficent'in kızını oynadı; Cameron Boyce, Yüz ve Bir Dalmaçyalı'dan Cruella De Vil'nun oğlunu oynadı; Booboo Stewart, Aladdin'den Jafar'ın oğlunu oynadı. Kısa bir süre sonra, oyuncuların canlandırdığı karakterleri seslendirdiği “Descendants: Wicked World” adlı bir animasyon serisi yayınlandı.

Dove Cameron ve Cameron Boyce - Erkek veya Kız kardeş değiller
Aralık 2016'da Cameron Hairspray Live'da göründü! Ünlü Broadway müzikali uyarlaması. Aktris, Bayan Teenage Hairspray yarışmasına katılan bencil, kibirli ve yeteneksiz Amber Von Tussle'ı oynuyor. Dove dışında, şarkıcılar Ariana Grande ve Kristin Chenoweth filmde yer alıyor. Cameron, oyuncuların eleştirmenler ve izleyiciler arasında beğeni topladı: Ariana kulağa harika geliyordu, ancak Dove filmin gerçek yıldızı oldu.


2017'nin ortasında Cameron'ın karakterinin merkezi olduğu Descendants 2 piyasaya sürüldü. Ertesi yıl Mart ayında, Dove, Marvel'in popüler süper kahraman serisi SHIELD'in popüler süper kahraman serisi Ajanlar'ın kurgusal bir barışı koruma organizasyonu hakkında beşinci sezonunda göründü. Cameron, asıl amacı SHIELD'in tüm sadık ajanlarını tutuklamak olan General Hale (Catherine Dent), Hava Kuvvetleri subayı ve Hydra'nın kızı Ruby'yi oynuyor.

Cameron SHIELD serisinin oyuncuları Cameron

MÜZİK KARİYERİ

Cameron, 27 Ağustos 2013'te, Amerikalı bir pop grubu olan Imagine Dragons tarafından On Top of the World'ün bir kapağını çıkardı. Şarkı Liv ve Maddie serileri için single olarak yayımlandı. Şarkı, üç hafta boyunca Billboard Çocuk Dijital Şarkılar listesinde on yedi numarada kaldı. İki ay sonra Dove, Walt Disney Records tarafından kaydedilen Better in Stereo albümünü piyasaya sürdü. Bu, şarkıcının ilk bir isabetiydi. Bir sonraki single Count Me In, 2014'ün ortasında serbest bırakıldı ve Billboard'da bir numaraya ulaştı.


Cameron'un Descendants'tan diğer şarkıları, birkaç kez çeşitli müzik listelerinde yer aldı. Filmin beğenisini kazanan Dove, Christina Aguilera'nın Şişe'deki şarkı şarkısı Genie'nin bir kapağını kaydetti ve Descendants türüne uyan bir müzik videosu yaptı; video bir aydan kısa bir sürede 22 milyondan fazla izlendi.


2015 yılında Cameron ve Live ve Maddie'den meslektaşı Ryan McCartan - The Girl and Dreamcatcher adlı bir grup kurdu ve müzik videoları içeren birkaç single çıkardı. 2017 yılında, Descendants (Dove dahil) oyuncularının bir araba sürerken filmden şarkılar söylediği Carscendants müzik projesi başladı. Aynı yıl Cameron ilk albümünde çalışmaya başladığını doğruladı.

DOVE CAMERON'UN KİŞİSEL YAŞAMI

2013 yılında Dove, Liv ve Maddie'den meslektaşı ve gelecekteki müzik ortağı olan aktör ve şarkıcı Ryan McCartan ile çıkmaya başladı. Nisan 2016'da çift nişanlandıklarını açıkladı, ancak bir yıldan az bir süre sonra ayrıldılar. 

Dove Cameron ve onun erkek arkadaşı Ryan McCartan
Cameron, 2017'den beri Kaptan Hook'un oğlu Descendants 2'de rol alan İskoçyalı aktör Thomas Doherty (1995 doğumlu) ile çıkıyor.


Dove Cameron ve onun erkek arkadaşı Thomas Doherty
DİSNEY YILDIZI DOVE CAMERON'IN ŞİMDİKİ HALİ

Bir modelin hiçbir kazançlar vardır ama annesi (itirazlarına rağmen güzellik yarışmaya katılmak için belirlenen bir kıza - Dove Cameron Willowdean (Danielle Macdonald) hikayesini anlatıyor müzik dram Dumplin, görünecektir Jennifer Aniston ,) bu yarışmanın eski galibi.
 Dove, 2018'de, Marvel Rising: Secret Warriors ve The Angry Birds Movie 2 animasyonundaki ana karakterlerden biri olan Gwen Parker'ı (Peter Parker'ın ilk kız arkadaşlarından biri) seslendirecek. 2019'da, Geleneksel olarak Dove Cameron'un başrol oynadığı Descendants filminin üçüncü bölümü yayınlanacak.


Previous Post
Next Post

post written by:

0 Comments: