Haydi Çalkala Tüm Bölümler Türkçe Dublaj İzle
13 yaşındaki yakın arkadaşlar CeCe Jones ve Raquel "Rocky" Blue, küçüklüklerinden beri profesyonel birer dansçı olmayı hayal etmektedirler. Sonunda “Haydi Calkala, Şikago” adlı yerel bir televizyon programında arka plan dansçıları olarak iş kapmayı başarınca, büyük çıkışlarını yakalarlar!

Haydi Çalkala, Disney Channel' da yayınlanan bir ABD sitkomu. Dizinin ilk bölümü Amerika Birleşik Devletleri' nde 7 Kasım 2010' da yayınlanmıştır. Türkiye' de ise 28 Ocak 2011'de 2 bölüm peş peşe yayınlanmıştır.

Haydi Çalkala adı ile bildiğimiz Shake İt Up! Disney Channel gençlik dizisinin kısaca konusu şu şekilde; 
Haydi Çalkala (Özgün adı: Shake It Up), Disney Channel'da yayınlanan bir ABD sitcomu. Dizinin ilk bölümü Amerika Birleşik Devletleri'nde 7 Kasım 2010'da yayınlanmıştır. Chris Thompson tarafından yaratılan ve başrollerini Bella Thorne ve Zendaya'nın paylaştığı dizi, "Göster Kendini Chicago" adlı yerel bir programda arkaplan dansçıları olan CeCe Jones (Thorne) ve Rocky Blue (Zendaya) adlarındaki iki kızın maceralarını konu edinmektedir. Ayrıca içinde veya dışında oldukları terslikler ve yaşadıkları sorunlar ile okuldaki yükselen statüleri de kaydedilmektedir. Davis Cleveland, Roshon Fegan, Adam Irigoyen ve Kenton Duty dizinin başrolünü paylaşmaktadır. Dizinin orijinal konsepti Disney için oluşturulan, yalnızca dans yönü olan bir kız dost komedisiydi. Bu dans konsepti The Famous Jett Jackson ve Sonny'nin Yıldızı'ndan sonra dizi içinde dizi formatını kullanan üçüncü Disney orijinal dizisidir.


Yaratıcılar

Chris Thompson


Yıldızlar

Bella Thorne , Zendaya , Davis Cleveland


Haydi Çalkala Türkçe Dublaj Bütün Bölümler
Haydi Çalkala 1. Sezon 1. Bölüm Türkçe İzle

Haydi Çalkala 1. Sezon 2. Bölüm İzle


Haydi Çalkala 1. Sezon 3. Bölüm İzle
Haydi Çalkala 1. Sezon 4. Bölüm İzle
Haydi Çalkala 1. Sezon 5. Bölüm İzle
Haydi Çalkala 1. Sezon 6. Bölüm İzle
Haydi Çalkala 1. Sezon 7. Bölüm İzleHaydi Çalkala 1. Sezon 8. Bölüm İzleHaydi Çalkala 1. Sezon 9. Bölüm İzle
Haydi Çalkala 1. Sezon 10. Bölüm İzleHaydi Çalkala 1. Sezon 11. Bölüm İzle
Haydi Çalkala 1. Sezon 12. Bölüm İzle
Haydi Çalkala 1. Sezon 13. Bölüm İzle

Disney Channel kanalının yayınladığı Haydi Çalkala (Shake It Up!) dizisine ait yıldızlı yorumlar

 - İnanılmaz stresli günlerimde izleyerek stres attığım dizi.
bölümleri eleştirenler olmuş, haklı oldukları bazı konular var, doğrudur lakin olaya şu açıdan bakılmalı.

eleştirdiğiniz şeyler amerika'da inanılmaz karikatüze edilmiş olarak algılanmıyor. bir kızların kısa giyinmeleri vsleri eleştirilmiş, o kızlar tayt giymeden doğru dürüst etek de giymiyorlar. tarzlarını falan beğendiğimden değil, şahsen bence çok çirkin giydiriyorlar ama dizide gunter ve tinka karakteri kadar abzürd tiplemeler varken sadece başrol oyuncuların giyimlerine takılmak oldukça yersiz geldi bana. dansçlıların da çok normal giyindiklerini görmedim ben hiçbir zaman, buna yonca evcimik'ten örnek verebiliriz kedi ülkemizde.

ayrıca çocuklara uygun değil vs denişmiş. bu türkiye şartlarında olabilir kabul edebilirim fakat bu dizi türkiye için değil amerika için çekiliyor eğer burada eleştrilecek bir nokta varsa disney türkiye'nin bu diziyi ülkemiz için seçmesidir. ayrıca dizide cece her zaman yanlışı, rocky ise her zaman doğru olanı savunur, dizinin aritmetiği budur. nitekim bölüm sonunda rocky haklı çıkar çoğu zaman. sadece bir bölüm ya da bir kısmını izleyip eleştirmenin de doğru olduğunu düşünmüyorum.

bizler çılgın bediş izleyerek ergenliğini yaşamış jenerasyonuz. ben bediş'in öğretmen sandalyesine japon yapıştırıcısı sürüp hocanın eteğini yırttırdığını hatırlıyorum, keza aynı dizideki mükü, erkeklerle sürekli flört eden bir karakterdi ya da yine bediş, hayatını oktay'a adıyan bir karakterdi. hadi bizi geçtim annelerimiz babalarımız bediş'in günlük karikatürleri ile yetişmiş bir jenerasyon. bu çok mu iyi bir örnekti?

tekrar diyorum, bu dizinin çok deli bir hayranı değilim ama 26 yaşımda olmama rağmen izlerken kafa dağıttığım bir dizidir ve dizinin her zaman anateması ne olursan ol, kendin ol ve inandığın şeyi savun diğer herkesten farklı görünsen, farklı olsan bile. 

son bir ekleme: rocky'nin kurallara karşı gelme sebebi "kendini ifade edeceğin noktalarda özgürlüğün kısıtlandığında susma"dır. bizim son dönemde ülkemizde savunduğumuz şeylerden farkı ne? anarşizmi savunmuyorum fakat toplumsal baskı sebebiyle kendini ifade etmemek, sessiz kalmak da doğru bir yol tarifi değildir. 

tekrar diyorum, savunduğumdan değil ama doğru değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

bir de disney channel dizileri genelde amerikanın kendini eleştirmesi, kendisine laf sokmasıdır. orada verilen bütün mesajlarda kendilerine laf soktuklarına emin olabilirsiniz..

Previous Post
Next Post

post written by:

8 yorum:

 1. her şeyin 360p olduğu bir cenetteyim

  YanıtlayınSil
 2. neden bölümlerin hepsi yok

  YanıtlayınSil
 3. 2.sezon nerede 13.bölüm var tek

  YanıtlayınSil
 4. Begenmeyen izlemez hepsi Amerika tarzı onların yaşam şekline göre çekilmiş

  YanıtlayınSil
 5. 18 yaşındayım ve izlediğim zaman 12 15 yaşları arasındaydı tekrar izlemekten büyük zevk alıyorum beni o güzel yıllara götürüyor 😍😍😍

  YanıtlayınSil